Ettevõtja ja riigikogu liige Andrei Korobeinik astub Keskerakonda

Andrei Korobeinik. FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja tänane Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat, Riigikogu liige Andrei Korobeinik astub Keskerakonna liikmeks.

Korobeinik sõnas, et kandideeris riigikogu valimistel Keskerakonna meeskonnas, sest nägi, et tegemist on tugeva jõuga, mis peab oluliseks riigi kestlikku arengut ja innovatsiooni. „Olen panustanud Keskerakonna valimisprogrammi valmimisse ning mul on hea meel et tänasesse koalitsioonileppesse on jõudnud muu hulgas e-riigi kiiremat arengut puudutavad punktid, bürokraatia vähendamine, tõhusam riigivalitsemine ning kodakondsuspoliitika kaasajastamine,“ lisas Andrei Korobeinik.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tervitas Andrei Korobeiniku otsust liituda erakonnaga. Ta sõnas, et Korobeiniku kogemused ja teadmised nii eraettevõtlusest kui ka poliitikast on olulised mitte ainult Keskerakonna jaoks, vaid annavad tugeva panuse ka uue Riigikogu koosseisu tööle. „Andrei on digiriigi eestkõneleja, kes on tõestanud ennast IT-valdkonnas ja mujalgi. Tegemist on inimesega, kes pakub uusi ideid ja lahendusi ning viib need ka ellu. On rõõmustav, et Andrei on otsustanud liituda erakonnaga ning kandideerida meie nimekirjas ka Euroopa Parlamenti,“ lõpetas Ratas.

Andrei Korobeinik on Eesti ettevõtja ja programmeerija. Ta kuulus riigikogu XII koosseisu ning valiti 2019. aasta riigikogu valimistel 1133 häälega XIV koosseisu.

1 Kommentaar
  1. Kas 2 aastat ago
    Reply

    ta pole mitte poliitiline lits? Ainult omakasu peale väljas, põhimõtteid pole ollagi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.