Minister Kiik: eesmärk on kvaliteetne ja patsiendile ohutu tervishoid

Foto: Sotsiaalministeerium
Soovime viia lõpule patsiendikindlustussüsteemi loomise ja koos sellega patsiendiohutussüsteemi kaasajastamise, ütles minister Tanel Kiik.

Meie kõigi ühine eesmärk on tervishoiuteenuste kõrge kvaliteet ja patsientide ohutus. Sotsiaalministeeriumi selge soov on viia lõpuni pikalt ettevalmistatud patsiendikindlustuse loomine ning koos sellega patsiendiohutuse süsteemi kaasajastamine, kinnitas sotsiaalminister Tanel Kiik täna, 11. septembril Tallinnas toimuval Eesti Haiglate Liidu sügiskonverentsil.

„Meie arstid teevad head tööd ja arstiabi Eestis on väga heal tasemel. Ometi nii nagu mujal, tuleb ka meil tervishoius ette olukordi, kus kõik ei lähe plaanipäraselt. Seepärast vajame tervishoius toimunud eksimustesse mittesüüdistavat ja mittekaristavat suhtumist, mis võimaldaks eksimustest õppida, neist avatult rääkida ja nendega julgemalt tegeleda,“ ütles minister Tanel Kiik. „Soovime viia lõpule patsiendikindlustussüsteemi loomise ja koos sellega patsiendiohutussüsteemi kaasajastamise. Loodav süsteem peab võimaldama kõigi patsientide võrdset ja väärikat kohtlemist ning kahjujuhtumite objektiivset ja ühetaolist menetlemist, et muuta tervishoidu meie kõigi jaoks veelgi kvaliteetsemaks ja ohutumaks.“

Augusti alguses olid patsiendikindlustuse loomise põhimõtted arutusel valitsuskabinetis ning läbirääkimised patsiendikindlustussüsteemi loomise ja patsiendiohutussüsteemi kaasajastamise teemal jätkuvad sügisel.

Minister Kiik rõhutas, et soovib oma ametis olulist tähelepanu suunata ka erinevatele digilahendustele ja tervishoiutehnoloogiatele, mis arenevad jõudsalt ning mis aitavad teatud protsesse automatiseerida ja muuta veelgi efektiivsemaks. Ühe positiivse näitena tõstis minister esile üleriigilise digiregistratuuri käivitamise.

„Üleriigilise digiregistratuuriga on praeguseks liitunud juba 29 raviasutust, sealhulgas kõik Eesti piirkondlikud, kesk- ja üldhaiglad. Loodame, et see muudab patsiendile edaspidi eriarstiaja leidmise lihtsamaks ja mugavamaks ning aitab samas vähendada ka tühivisiite ja topeltbroneeringuid,“ ütles minister Kiik. „Ühtlasi tekib meil võimalus täiendavaks sisuliseks analüüsiks, et teaksime, kuhu tulevikus enam ressurssi suunata. Tunnustan kõiki raviasutusi ja infosüsteemide arendajaid, kes on töötanud tihedas koostöös Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ja Eesti Haigekassaga, et see projekt edukalt lõpule viia.“

Lisaks kinnitas minister oma sõnavõtus soovi liikuda edasi Tallinna Haigla rajamise plaaniga, mis näeb ette Tallinna haiglate ühendamise ühte haiglaorganisatsiooni ning uue nüüdisaegse haiglakompleksi rajamise Tallinnasse Lauluväljaku lähistele aastaks 2027.

Eesti Haiglate Liidu sügiskonverents „Tervishoiu tervis 6“ toimub 11.-12. septembril 2019 Tallinnas Tallink Spa and Conference hotellis.

5 kommentaari
 1. Pealkiri 2 aastat ago
  Reply

  nagu NLKP KK tegevuskavast maha kirjutatud.
  Parem võtke vastu vabasurmaseadus, siis saab iga elust tüdinenu ametlikult ehk seaduslikult siitilmast lahkuda.

 2. kahtlused 2 aastat ago
  Reply

  Seda ühtset kompleksi -komplekti pole küll vaja.
  Inimesed valivad ise, missuguste haiglatega neil häid või halbu kogemusi on. Kuigi viimasel ajal, hoolimata uutest masinatest /mis ka mitte sugugi KAHJUTUD EI OLE / on arstindus üsna allakäinud ka tipphaiglate kliinikumides. Osa arste suhtub üsnagi põlglikult või üleolevalt, sest nende elatustase loob tohutud mõistmisvahed teistesse inimestesse ja paneb arvama omaenese ülimuslikkust.mis toob kaasa vastutustunde vähenemise. Hoolsuse.
  Olete näinud arsti, kes sinuga üle 10 minuti, see üks kord vastuvõrul rääkida tahab???, -antakse OTSUS ja lisada ei ole sul midagi mis ütlemata ununes.Olete näinud arsti, kes sind korralikult läbi vaatab nagu vanasti? Seda pole vaja…masinad küll vaatavad.Iga arst tegeleb vaid oma erialaga./perearst ka ei tee seda ja oskagi / Aga ikkagi jääb nii paljugi avastamata.Valitseb konveiersüsteem, ravijuhend ja see toob kaasa teatud ravimite ostusuunamise .Kuigi mõistus ütleb muud.
  Muide, kas olete näinud perearstigi, kes su läbi kompab -maksad,põrnad,kõhunääre kas suurenenud, nahk üle keha kas terve ja kasvajaalgeteta …? Jumal tänatud, et ei tee, sest ei oskagi.
  Ühe Tallinna haigla arst, kus olin uuringutel osteoporoosi tõttu, käskis osta apteegist Ca ja seda süüa. Kõik.
  Mis ained sellega kaasa tuleb süüa ta ei öelnud. Ei öelnud ka et Ca oksiidil ja teistel vormidel vahe, et tarvitada MG, K2 vitam.,boori, räni jm ei öelnud, mille tagajärg oli absoluutne kõhukinnisus /savi sooltes/ mis võinuks lõppeda soolesulgusega, spasmid, ärevushäired ja lubjastumine võtmise ajal.Vaat sedasi.Kui selline osak.juhataja panna kokku regionaalhaiglaga, käheb inimene heas usus sellisesse konglomeraati, satub tema peale ja heidab lõpuks hinge ka, sest iga arst tegeleb oma alaga.
  Ja miks Te arvate,et meil arstinduses kõik suurepärane on.
  Ega masinad ja lõpuks arstile pääsemine ei taga head tulemuslikku ravi veel.
  Muide, kes need kindlustused kinni maksab ? Ega ometi patsiendid?

 3. to pealkiri 2 aastat ago
  Reply

  Selle asjaga on keeruline veel see, et siis hakkavad meie kohalikud rehepapid oma ahnuses neid viimaseid rohte müüma ja manustama mii nagu neile kasulik,mitte nagu surijale.
  Koeri meil tapeti ka alguses vingugaasiga autode tagumikust, enne seda elektriga / kuul maksis õlleraha / ja meie Vabariigi ajal kurarega, mis jättis mulje “uinumisest” tähendas hoopis hingamislihaste halvatust. Väga piinarikas, pisarates omanik ei teadnud midagi ja viskas pihuga raha veter.kaukasse.
  Mis tegite loomadele saab osaks teilegi – = Mentaliteet.

 4. Pojuke 2 aastat ago
  Reply

  Kuule poju, räägi ka oma armastusest ja toetusest homokambale, kellele sa lubasid raha juurde külvata!Sul võiks häbi olla.

 5. teateid tegelikkusest 2 aastat ago
  Reply

  KUI LÄHED OPERATSIOONILE, PEAD ALLKIRJ ANDMA “LEPINGULE”, MILLES NÕUSTUD VASTAVA OPERATSIOONI OHTUDEGA JA TAGAJÄRGEDEGA /kas sa neid sis mõistad, mõista saadki / = VÕTAD ENDALE VASTUTUSE SELLE EBAÕNNESTUMISE EEST.
  MAAKONNAHAIGLA NÕUDIS NÄIT. ALLKIRJA, ET OLED NÕUS NENDE RAVIGA JA KÕIGI PROTSEDUURIDEGA…
  KUIDAS VÕIN MA ETTE TEADA NENDE RAVI. MIS SIIS KUI SELGUB VAHEPEAL, ET MINU MEELEST SELGE LOLLUS VÕI KAHJULIK?
  MIS AITAB MIND SANDISTUDES SAADA NUTSAKAS RAHA RATASTOOLI OSTUKS VMS.
  TIPPHAIGLA KARDIOLOOG, KES OLI OTSUSTANUD MÄÄRATA MULLE ROHU, MIDA VÕTAN VAJADUSEL VÄGA VÄIKESTES KOGUSTES, SELLEKS ON TARVIS TEADA VERERÕHKU 2-3 x PÄEVAS , KUI ENESETUNDES JA RÕHUS KÕIKUMISI /meil müüdavad rõhuaparaadid näitavad sgeli nagu jumal juhatab ja kontrollida pole neid kusagil, sest neid ei taageldata ja seal kus neid kontrollitakse, sinna kontrollima minna ei tohi, EMO näit. pealegi kerjuspensionärid ei suuda neid lõputult osta, kui üldse/ KUI TALLE KORD HELISTASIN, IMEAsI ET KÄTTE SAIN, RÄÄKIS, JA KURTSIN, ET NÜÜD RÕHK ALL AGA SÜDA PEKSAB JA SEDA ROHTU VÕTTA EI SAA
  ET SÜDAMEPEKSLEMIST PEATADA, SEST SIIS LANGEB RÕHK MINESTUSENI – PÕRUTAS, ET MIS MÕÕDAD SEST NII TIHTI. RÕHK PEABKI OLEMA 130 ÜLEMINE – SEE NORM./ SEE ON EUROLIIDUS AMMU MAHAKANTUD NUMBER, SÜGAVAL NSVL AJAL LOETI NII JA PEETI KÕIGILE NORMIKS, INIMESTEL AGA NORM. RÕHk VÄGA ERINEV. MINU PUHUL ON 120 OHT, ET TEKIB KRIIS, TÕUSEB VEELGI JA SIIS EI SAA ALLA.PEALEGI OkSENDAN SIIS ROHUD VÄLJA. NÕU EI SAANUDKI. VÕTSIN SIIS MEELETUD DOOSID RAHUSTIT, SEST KA SELLEGA SAAB LÜHIKESEKS AJAKS RÕHU ALLA.KUI TINGITUD ÜLEKOORMUSEST, LIHASPINGEST jms.sEST SPASMOLÜÜTILISELT MÕJUB .Kunagi ei küsita ju mis on su norm. rõhk= sinule ainuomane, harva, mida sa talud, on juhte kus üldse pole küsitud kas tahan aparaadi alla minna ,kus see pole üldse vajalik olnud.
  EI TAHA SIIN hr. KIIGE KALLAL IRISEDA, SELGE, ET PÜÜAB KAOSES KORDA LUUA, TAHAN ,ET TEMANI JÕUAKS VEIDI TEATEID TEGELIKKUSEST.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.