Aab: Eestil on isikukaitsevahendite varu mai lõpuni

Jaak Aab

Riigihaldusminister Jaak Aab kinnitas teisipäevasel koroonateemalisel briifil, et Eesti riigil on mai lõpuni enamiku isikukaitsevahendite osas varud olemas. 

Aab märkis, et kui küsitakse, miks polnud Eestil varutud enne kriisi piisavalt isikukaitsevahendeid, siis võib täie kindlustustundega öelda, et ega ükski riik polnud selliseks olukorraks valmis. “Seetõttu tuli võtta kasutusele erakorralisi meetmeid ja oleme teinud keskseid riiklikke hankeid, mille raames on tulnud suuremad kogused,” selgitas Aab.

Kolme viimase nädala jooksul on tulnud riiklike hangetega kuus miljonit kirurgilist maski, üle kahe miljoni FFP2 respraatori, 155 000 FFP3 maski, kuus miljonit paari kindaid, 130 000 kitlit ja 105 000 paari kaitsepirille. Üks lennuk, kus osa kaubast peal on, maandub teisipäeval. Lisaks on sellel nädalal tulemas veel kaks suuremat partiid transpordilennukitega.

“See kõik puudutab seda keskset hanget, millega me tellisime kaupa Hiina tarnijalt. Veidi need lennukid viibisid, kuna logistika on keeruline ning rakendatud on erikontrollid, mis kulutavad protseduuridele aega,” ütles Aab, lisades, et mai lõpuni on Eestil enamiku isikukaitsevahendite osas varu olemas.

Üksikute kaitsevahendite osas kaalub riik Aabi sõnul ka lisahangete tegemist. Näiteks võib täiendavate kaitsevahendite vajadus tuleneda haiglates plaanilise ravi taasalustamisest või koolides õppetöö käivitamisest. Ühtlasi jätkab riik maskide Eestisse toomist ka rongidega, mis on lennutranspordist kordades odavam.

Aab tunnustas ka ettevõtjat Kristjan Rahut, kes oma vahenditega hankis 600 000 kirurgilist maski ja 30 000 kaitsekostüümi, mis teisipäeval lähevad jaotuskava järgi laiali jaotamisele niinimetatud eesliini töötajatele.

2 kommentaari
  1. Ja 1 aasta ago
    Reply

    mida teeb mafiooso Jaak edasi? Imeb taas käppa või tellib vene lennukiga hungveipingidelt uue lasti pooltooreid maske? Kus on TEGEVUSKAVA? Et juhul kui … ja juhul kui …, siis teema seda ja toda. Aga seda on mafioosolt vist palju nõuda. Eriti kui mingi kõver ei tõuse enam vajalikul määral.

    • Ega 1 aasta ago

      roolijoodikult ja eeskujulikult tuulenuusutajalt keegi suurt midagi ei ootagi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.