Jüri Ratas: Juuniküüditamine jättis meie rahva hinge sügava haava

Jüri Ratas kirjutab oma Facebooki kontol:

“79 aastat tagasi viidi öösel vastu 14. juunit Eestimaa kodudest ära külmale maale üle 10 000 inimese.

Juuniküüditamine jättis meie rahva hinge sügava haava, hävitades süütute eestimaalaste elusid ning lõhkudes igaveseks perekondi.

Mälestan südamest küüditamise ohvreid ning avaldan siirast kaastunnet kõigile, kes on traagiliste sündmuste tõttu kannatanud.”

 

3 kommentaari
 1. Tõnis Viilol 4 nädalat ago
  Reply

  Lihunikest sakslased kogu maalkerale jätsid haavad. Selle tähistamiseks peaks tooma välja tsisternidega verd.
  Ärge unustage, et Ameerika on sõdu väikeste riikidega alustanuid üle 200. Lõpuks ronisid Vietnami õnne viima kuid said peksa. Ameerika
  õnn ongi püsinud röövimistel. Ka neid asju ei tohi unustada.

 2. See 4 nädalat ago
  Reply

  haav oli isegi nii sügav, et nüüd teeb keskbande nendesamade küüditajatega koostööd! Ning isamaareeturid ja põhimõttelagedad mugandujad konservandid kiidavad selle isegi heaks ja õigeks.

 3. Triin 4 nädalat ago
  Reply

  Jah ja nüüd oleme taaskord nendesamade vabadusest vabastajate ja küüditajate-tapjate järeltulijate võimu all. Tallinn on praktiliselt juba vene linn, kus domineeriv keel on vihatud vene. Ida -Virumaast ei maksa üldse rääkida, kogu põhjarannik on venelaste lagastada. Imeilus Narva-Jõesuu, kus puhkasid EW ajal ligi 80 riigi esindajad pn eranditult venelaste läbustada. Nii kurb ja valus, eriti sellistel meie jaoks süngetel mälestuspäevadel, kus needsamad “vabastajad” võtavad sõna rus DELFIS ja kahetsevad, et eestlasi kõiki tankiroomikute all ei lömastatud. Mis neil puudub Venemaal, et neil ikka maad vähe ja võtaks meilt selle viimasegi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.