Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Keskerakond jätkuvalt populaarseim

19. aprill 2017

Aprillis on jätkuvalt Eesti populaarseim erakond Keskerakond 30-protsendise toetusega. Nii selgus Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i 1005 vastajaga üle-eestilisest küsitlusest. Märtsis oli Keskerakonna toetus 29 protsenti.

 

Kui homme toimuksid Riigikogu valimised, siis suurimaks kaotajaks on praeguse seisuga Reformierakond, kellele lubas anda oma hääle 20 protsenti vastanutest ehk viie protsendipunkti võrra vähem kui märtsis. EKRE-le annaks oma hääle 13 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Kuigi Sotsiaaldemokraatlik Erakond säilitas märtsikuise 11-protsendise toetuse ka aprillis, langesid nad erakondade populaarsuse pingereas neljandale kohale.

IRL-i toetus kasvas kaheksale protsendile, millega neil õnnestus mööda tõusta Vabaerakonnast. Vabaerakonna toetus oli aprillis sarnaselt märtsile seitse protsenti, ja sellega langesid nad parlamendiparteidest viimasele kohale.

 

Valitsuskoalitsiooni moodustavate Keskerakonna, SDE ja IRL-i summaarne toetus oli aprillis 49 protsenti. Opositsioonilisi Reformierakonda, EKRE-t ja Vabaerakonda pooldas 40 protsenti.

 

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas avaldas erakonna ja valitsuse toetuse tõusu kommenteerides siirast heameelt, et Eesti inimesed toetavad jätkuvalt valitsuse igapäevast tööd tugevama ja ühtsema ühiskonna nimel, mis arvestab ühtmoodi kõigi selle liikmetega.

Erakondade toetusnumbrid näitavad väga selgelt, et valijad hindavad uusi mõtteid ja tegusid Eesti poliitikas, mis oli viimastel aastatel takerdunud ideede puudusesse. „Valitsuse tubli edenemine haldusreformi osas, jõulised sammud riigireformi elluviimisel, selged otsused majanduse konkurentsivõime parandamisel, edasiminek tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse tagamisel ning meie tähelepanu sotsiaalsetele probleemidele on üheselt pälvinud ka Eesti inimeste heakskiidu,“ rõhutas Ratas.

Jätkuvalt kõrge usaldus on tunnustus kogu valitsuse tööle, mida näitab üheselt valitsuserakondade 49%-ni kasvanud toetus opositsiooni 40% vastu. Töötame valitsuses ühtse meeskonnana ja selge plaaniga, ning see ei jää märkamata ka valijatel,“ märkis Ratas.

 Viimati muudetud: 19.04.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail