Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Hiina suurim linn Shanghai tuleb Tallinna

11. september 2017

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas tervitas täna hommikul arvukaid Shanghai ettevõtlus- ja kultuurimessil Sail of Shanghai osalejaid Tallinna Lauluväljakul, vahendab Raepress.

Täna Tallinna Lauluväljakul avatud ettevõtlusmessil esitleb end ligi 70 Shanghai ettevõtet. Kohal on nii tehnoloogiaettevõtted, kõrgtehnoloogiliste tekstiilide ja tööriistade tootjad, masinatööstuse jm alade esindajad.  Tallinnast liigub rändnäitus edasi Riiga ja Kaunasesse.  Lisaks toimub mitmeid temaatilisi kohtumisi erinevates valdkondades (teadlased, kultuuritegelased, koolid, raamatukogud).  

 

 „Hea majanduskoostöö meie riikide vahel on sama oluline kui koostöö linnade vahel. Hoolimata sellest, et Tallinn ja Shanghai erinevad suuruse poolest,  on meil ka palju ühist. Mõlemad linnad on riikide olulised majandusmootorid. Loodan, et tänastest kohtumistest areneb edasi tulemuslik koostöö nii ettevõtjate kui  ka linnade vahel“, ütles Aas.

 

Messiga samaaegselt külastab Tallinna Shanghai linnavalitsuse kõrgetasemeline  delegatsioon eesotsas Shanghai Rahvakongressi presidendi  Yin Yicui’ga. Delegatsioon kohtub Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa ning Tallinna Linnavolikogu esimehe Kalev Kalloga. Lisaks aruteludele linnade koostöövõimaluste osas külastab delegatsioon ka Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory ning Tallinna Saksa Gümnaasiumi, kus toimub sõpruskohtumine korvpallis Xiangmingi põhikooli naiskonnaga.

 

Seni on Tallinna linna lepingulised partnerlinnad Hiinas Peking, Hangzhou ja Chengdu, tulevikus loodetavasti ka Shanghai.Viimati muudetud: 11.09.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail