Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

EKRE kogu aur on seni läinud suuga suure linna ehitamisele, aga tegusid pole kuskil

Kesknädal,      11. oktoober 2017

Kesknädala poole pöördus üks maamees Valga tagant, avaldades kahtlust, et EKRE-ga näikse lood olevat üsna kehvad. Nimelt potsatanud hiljuti tema postkasti EKRE valimisleht, kus halati, et erakond saavat küll riigilt raha, aga kulutused olevat palju suuremad. Noh, mõelnud seepeale maamees, hoidke kokku – ärge laristage! Järgnes alandlik palve annetada; kirjas rida pangakontode numbreid.

 

Siis aga oli paberil ajakirjandusest tuttavaks saanud Jaak Madisoni resoluutne teade, et Euroopa Kohtu otsus polevat siduv EKRE-le ja et nemad tahavad ise otsustada, keda meie riiki sisse lubada. Kõvad mehed, arvas maamees, ja mõtles: äkki annavad veel tuld kah?

Ekrelased olevat oma lehekeses kilganud, et nendega liitub väga palju uusi tublisid inimesi. „Kas need on siis hiljuti ajalehefotol natsitervitusega poseerinud Viimsi kandidaat Karl Songisepp? Või uus Wunderkind Knut Thor Kaur, kes avalikult eitab holokausti? Või äpardunud ärinaine ning ajalehtedes oma kurba saatust ja purunenud  abielu taga nutnud Kersti Kracht?“ küsis maamees.

Loomulikult oli lehes pikk kiidulaul Martin Helmest, kes kõnepuldis paneb juba riigikohtunike „päid veerema”, unustades elementaarse parlamentaarse viisakuse.

Martini abikaasa Eeva olevat reklaamibullas teatanud, et pole kõigi EKRE saadikute väljaütlemistega rahul. Ei tea, kuidas ta suhtub Martin Helme „mustale ukse näitamisse“? Sellest kahjuks leht ei kirjuta.

Hullem häda tuleb siis, kui Martini lapsed kodus seda reklaamilehte lugedes leiavad Kivisildniku lause „Ole liiv masinavärgis, ole pind persses ja palk silmas”. Või, mine tea, äkki on see tema lastele sobiv tavaline kõnepruuk?

Maamehe sõnul kiitnud leht EKRE uusliiget Urmas Reitelmanni, kes Kaitseliidus töötades väljendas muu hulgas oma „tarku“ mõtteid fraasidega "tavaline inimrämps", "Eestis parasiteerib 300 000 tiblat" ja "mugavusprussakad".

Sellised mehed EKRE-le sobivad. Asju aetakse karmil põhimõttel, ja kes tahab ise mõelda, saab valusalt vastu näppe.

Helmed on püha perekond ja ainult neid peab kuulama. Nad on kunagisest kaosest õppinud. Mäletatavasti visati erakonnast välja juhatuse liige Maria Kaljuste ning Viimsi osakonna asutaja ja endine juht Jüri Derkun. Jõulises kirjas teatas Mart Helme oma alamatele, et on kindla käega juht. Kohe valiti EKRE Viimsi osakonna uueks juhiks kinnisvaraäris tegutsev Mihkel Saretok, kes erakonda oli astunud vaid kaks päeva varem!

EKRE pani tähele, et varasematel valimistel tõid vihavaenu õhutamine, vassimine ja laim Andrus Ansipile ja Reformierakonnale palju hääli kergeusklikelt. Eks EKRE nüüd püüa neid häältesaamise nimel jäljendada.

Kogu aur on EKRE-l siiani läinud suuga suure linna ehitamisele, aga tegusid pole kuskil.

Helmede vahutav jutt tundub liialt Pläralära-Leenu omana, kuigi pika jutu tuuma võiks ära öelda lühidalt.

 

KesknädalViimati muudetud: 11.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail