Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kiir mõisavalitsejaks! Jaak Madison linnapeaks?

KESKNÄDAL,      11. oktoober 2017

Kui õppind põllumees Joosep Toots kuulis, et vana koolivend rätsepmeister Jorh Aadniel Kiir tahab saada mõisavalitsejaks, siis pani see teda algul muigama, aga muutis ka veidi ärevaks, sest nende kunagine kooliõde Raja Teele oli lubanud Kiirega abielluda, kui tollest saab põllumees… Sellesarnased tunded valdavad nüüd ilmselt paljusid viljandlasi, kui nad mõtlevad Jaak Madisoni kandideerimisele Viljandi linnapeaks.

 

 

Ühest küljest on see parlamenti sattunud nooruk täielik naljanumber, kelle pürgimist linnapeaks ei saa kuidagi tõsiselt võtta, sest Madison sisuliselt ei tunne Viljandit (ta registreeris ennast Viljandi elanikuks kõigest poolteist kuud enne valimisi). Pealegi puudub tal igasugunegi varasem juhtimiskogemus. Paljudele jääb arusaamatuks, kuidas võiks nüüd ükski tervemõistuslik valija usaldada oma kodulinna võtmed sellise inimese kätte.

 Teisest küljest näitavad küsitlused, et EKRE reiting on maal ja väikelinnades suhteliselt kõrge. Viljandi kohta ei ole nüüd küll ühtegi eraldi küsitlust tehtud, aga mine sa tea... Võib-olla valivadki kultuurikõrgkoolilinna elanikud endale linnapeaks selle noormehe?.. Madisonil ju jutt jookseb ludinal ja süüdimatult lubadusi pilduda ta oskab. Loodetavasti ei suuda ta inimesi siiski ära lollitada.

 Nagu Raja Teele andis lootust Kiirele, nii on valijad andnud nüüd lootust EKRE-le. Teele otsustas lõpuks ikkagi Tootsi kasuks, kuigi vahepeal tuli meelde ka vana armastus Arno Tali. Eks selliseid valikuid olegi raske langetada…

Hääleandmine kohalikel valimistel pole küll samas kaalukategoorias elukaaslase valimisega, kuid hästi läbi mõelda tuleks seegi otsus. Muidu võib juhtuda, et hiljem jääb üle ainult kahetseda, sest antud häält enam tagasi võtta ei saa.

 

Kesknädal soovitab Viljandi inimestel anda kindlasti oma hääl Keskerakonna linnapeakandidaadi Helmut Hallemaa poolt.

 

Kesknädal

 Viimati muudetud: 11.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail