Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kui otse ei saa, siis kuidagi saab ikkagi

07. märts 2018

Pärast presidendi pidulikul aastapäevavastuvõtul ERM-is näha olnud kleitide ajalehtedes demonstreerimise pikka jada otsustati jällegi rünnata valitsuskoalitsiooni. Millega siis veel, kui ikka tolle viina jm alkohoolsete jookide aktsiisidega.

 

Seekord hakati minister Jevgeni Ossinovski turja kinni.

 Otsa tegi lahti SDE Riigikogu fraktsiooni liige Hannes Hanso, kes teatas, et erakonnas ei tohiks olla tabusid, vaid arutada tuleks nii võimalikke muudatusi valitsusdelegatsioonis kui ka erakonna esimehe võimalikku vahetust.

„Ega pilt ilus ei ole. Sellise toetuse pealt on masendav valimistele minna. Ei näe, kuidas asjad peaksid paranema,” rääkis Hanso. Sotsid ei oleks tema sõnul pidanud justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldamise ajal toetama. Hanso sõnul on sotsid teinud endale palju mainekahju, võttes vastutuse valitsuse kollektiivsete otsuste eest. „Oleme end nurka mänginud,” nentis Hanso.

Ja samas Delfi usutluses (27.02) räägib endale vastu: „Ta ei mõista, miks on inimestele nii oluline, kas õllepudel maksab 0,99 või 1,19 eurot, aga see paistab olevat elutähtis küsimus. Mida aga alkoholiaktsiisiga edasi teha, ta kohe öelda ei osanud.” Ja siis äkki ütles Hanso: „Tuleks ausalt rääkida, et äkki tuleks esimees ümber vahetada.”

Mida Ossinovski ise sellest arvab, Hanso öelda ei osanud, aga tema sõnul on selge, et rahvas Ossinovskit peaministrina näha ei taha.

 

Vaatame seda kõike lähemalt. Esiteks, on olemas viisakus ja ka mingi parteisisene koodeks, et ennekõike arutatakse asju omavahel ja pole hea toon minna ajakirjanduse kaudu neid ajama. Teiseks, kas pole kuidagi võõrastav, et Hanso juba teab, et Ossinovski on paha ega kõlba ei parteijuhiks ega arvatavaks tulevaseks peaministriks, ja et ta ütleb seda „rahva” nimel?

Ka teine hääl erakonnast võtab sõna üle peavoolumeedia: „Kõigest hoolimata ei ole erakonnal praegu mingit põhjust ega ka kavatsust arutada erakonna esimehe vahetust, leiab SDE asutajaliige, praegu erakonna juhatusse ja Tartu linnavolikokku kuuluv professor Marju Lauristin (77).” Ja jätkab:” Mina ja kõik sotsiaaldemokraadid teavad, et järgmistel valimistel – isegi kui teeme väga hea tulemuse – ei ole meil suurt võimalust olla peaministripartei.” (1.03. PM).

 

Need kaks arvamust ja ka korraldatud küsitlus ajasid puhevile EKRE juhi Mart Helme, kes oleks valmis võimaluse avanedes kohe valitsusjuhi ametikohale asuma!

Ka andis Helme hinnangu küsitlustulemuste järgi populaarsemate poliitikute – Reformierakonna tulevase esimehe Kaja Kallase ja peaminister Jüri Ratase toetusele. "Kaja Kallasega võrreldes on minu arvates minu poliitilised kogemused oluliselt mitmekülgsemad ja sügavamad," leiab Helme. "Kallas on saanud olulist usalduskrediiti, Kallas on ikkagi põrsa kotis ostmine." Peaminister Ratase toetusest rääkides leiab Helme, et see on õigustatud. "Ratase puhul on hinnang adekvaatne," ütles Helme Delfile.

 

Valimiskampaania on alanud. Kõige mõistlikum on erakondade sees teha kindlad otsused ning alles siis ajakirjanduses neist ka selgelt ja ausalt rääkida. Mitte aga rahva nimel oma arvamust avaldada.

 Viimati muudetud: 07.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail