Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kas Savisaarele otsitakse uusi süüdistusi?!

AADU JÕGIAAS,      07. märts 2018

Tundub, et prokuratuuril puuduvad piisavad võimalused Edgar Savisaare kohtus süüdi mõistmiseks ja väga on vaja leida uusi vahendid temalt ka rahvuskangelase oreooli äravõtmiseks.

 

Möödunud nädalal ilmus raamat „Teine okupatsioon“, autor Jüri Kadak, kus leheküljel 167 on tekst: „Tänaseks on teada, et vahetult enne rünnakut käis tornis E. Savisaar. Mis ta seal tegi, sellele peaks ta ise vastama.“

Kell 3 öösel viibis Tallinna Teletorni valveputkas välivalveteenistuse naissoost töötaja, tehnikakorrust valvasid tehnilised töötajad, 22. korrusel magasid rahulikult torni kolmeliikmeline kaitsemeeskond ja sidetehnik. Viienda kangelase, hiljem 22. korrusele peitunud Teletorni kohviku valvuri tollaste tegemiste kohta  informatsioon puudub, sest seda meest ei avalikustatud.

Edgar Savisaar kirjutab oma raamatus „Peaminister“ teletornis käigust nii: „Käisime kõigepealt raadio- ja telemaja juures, mis olid ümbritsetud suurte kaubaautode ja muu rasketehnikaga ning kuhu olid kogunenud inimesed. Kõnelesin nendega pool tundi, käisin ka stuudiotes, kus toimusid ööpäev läbi otsesaated. Ütlesin kõigile: „ Kui me ka selle öö vastu peame, siis nad meist enam jagu ei saa. Liiga palju on putšistid juba aega kaotanud.“

Käisime teletorni juures ja siseministeeriumis. Tundus, nagu olnuks kõik rahulik.“

 

Milleks on vaja raamatusse „raiuda“, et peaminister käis mõned tunnid enne dessantväelaste rünnakut teletorni juures? Kas uute süüdistuste jaoks?

 

AADU JÕGIAAS

 

 Viimati muudetud: 07.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail