Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kesknoored tähistasid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva

JASS JUUREMAA,      07. märts 2018

24. veebruaril möödus sada aastat päevast, mil pealinnas kuulutati välja Eesti iseseisvus, sündis Eesti Vabariik. See on kahtlemata ajaloosündmus, mida tähistada suurejooneliselt. Nii otsustasidki kesknoored olla ka ise kõige tähtsamate pidustuste juures.

 

Tähtis päev algas varahommikul Toompeal Pika Hermanni torni juures riigilipu piduliku heiskamise ja hümnilaulmisega. Seejärel saime kuulda Riigikogu esimehe Eiki Nestori kõnet, südamlikke isamaalisi koorilaule, 1918. aasta manifesti kõigile Eestimaa rahvastele.

Siis suundusime Keskerakonna büroosse, et EV100 tähistada piduliku hommikusöögiga. Kohal oli ka Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, kes kiitis meid toreda ettevõtmise eest ja soovis edu järgnevates ettevõtmistes. Edasi läksime ühiselt Vabaduse väljakule, kus jagasime juubeldavatele pidulistele šokolaadi ja soovisime head vabariigi aastapäeva. Viimaseks koosveedetud sündmuseks sel päeval jäi kaitsejõudude paraad.

Kokkuvõtteks võib öelda, et 24. veebruari hommikupoolik oli kesknoortele tore ja meeldejääv. Oleme uhked oma saja-aastase Eesti Vabariigi üle. Üheskoos tulevikku! Elagu Eesti!

JASS JUUREMAA,

Kesknoorte juhatuse liige

 Viimati muudetud: 07.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail