Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

RMK kutsub suurele juubeliaasta ühismatkale

07. märts 2018

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kingib Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul kogu riiki hõlmava matkateede võrgustiku „Eesti mets räägib Eesti lugu“. Kahele olemasolevale Eestit läbivale RMK matkateele – Oandult Iklasse ning Perakülast Ähijärvele – lisandub augustikuuks kolmas – üle 600 kilomeetri pikkune matkatee Penijõelt Kauksi. Vabariigi juubeli puhul pakub RMK matkateede võrgustik rohkem kui 1800 kilomeetril liikumis- ja avastamisrõõmu.

 

6.-25. augustini toimub suur ühismatkamine, kuhu saab end juba kirja panna. Esimesed nobedad on end matkatee lemmikharule juba kirja pannud. Registreerimine kestab juulikuuni või kuni kohti jagub.

 

Suurele ühismatkamisele on oodatud nii suured kui ka väikesed matkahuvilised, kel on võimalik kogeda Eesti mitmekülgset ja kordumatut loodust. Matku juhivad kogenud matkajuhid, kellega äraeksimist karta pole ja kes pajatavad põnevaid lugusid matkateele jäävate sündmuste, loodusväärtuste ning matkatarkuste kohta. Huvitavate faktidega pikitud matkaelamus aitab esile tuua Eesti metsade olulisust ja rolli meie kultuuriloos ning pakub matkajatele lustlikke elamusi.

Lisaks valmib suveks "RMK 100" äpp, mis hakkab sisaldama kogu informatsiooni matkateel matkamise ja kultuuriobjektide kohta, aga ka erinevaid mõistatamis-, pajatamis- ja avastusmänge.

Ühismatkamine toimub 6.–25. augustini, kulgetakse nii jalgsi kui ka jalgratastel. Matkagrupid alustavad liikumist kuuest otspunktist – Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult – ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus toimub lõpupidu.

Kõige pikem ühismatka lõik on Perakülast Aegviitu, mis kestab 20 päeva ning on 627 km pikk. Vahetuva koosseisuga matkagruppe on kokku 6, igas grupis maksimaalselt 25 liiget. Matkadega saab liituda kas valitud etappideks või kogu matkaks.

Matkapäeva hind täiskasvanule on 9 eurot ja 7–13-aastastele 5 eurot ning sisaldab transporti matkale ja matkalt ära, matkasööki 3 x päevas ning varustuse ja jalgrataste vedu.

Täpse info matkalõikude ja registreerimise kohta leiab siit: http://rmk100.ee 

RMK kingitust tutvustab mullu septembris avatud interaktiivne rändnäitus “Eesti mets räägib Eesti lugu”. Märtsi keskpaigaks liigub näitus Soome, suvel näeb seda Eesti Rahva Muuseumis. Seejärel rändab näitus Norrasse ning oktoobrist jõuab tagasi kodumaale.

 

KRISTI  PARRO,

RMK kommunikatsiooniosakonna juhatajaViimati muudetud: 07.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail