Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Presidendi kohmetu visiit USA-sse

11. aprill 2018

Pole tähtis, mida meie poliitikud teevad-ütlevad, ikka on ajakirjandus neil kannul.

Kergem pole ka president Kersti Kaljulaidil. Sai vaid Ameerikas käidud, kui kauaaegne Brüsseli-asjatundja Indrek Treufeldt väljendas sotsiaalmeediapostituses ja Delfile antud intervjuus kahetsust kohmaka ja mõttejäiga pressikonverentsi üle, mille Balti riikide presidendid ja USA president Donald Trump andsid Valges Majas. Treufeldti arvates on probleem nii Balti riikide harjumuspäraselt nõrgas koostöös kui ka näiteks Eesti avalikkuse väheses suutlikkuses meie vajadusi ja soove välispoliitilises plaanis sügavamalt ja mitmekesisemalt analüüsida.

„Üsna rabedavõitu värk.  Kui sellise üritusega tegu, ei saa paberilt veerida jutupunkte, sealjuures kedrata üsna isekal moel samu, samas suhteliselt väheütlevaid argumente," märkis Treufeldt. "Välja paistis see suhteliselt amatöörlik," lisas ta Delfile antud intervjuus.

Veel teravamaks läks Andrei Hvostov, kes üllitas oma tarkused pealkirjaga „Kaljulaidi reis kaosesse”. Ta tõi USA armee koloneli Cody L. Zilhaveri kirjutisest välja lõigu veebiajakirjas Small Wars Journal: „Ühendriikide vägede alaline paigutamine Eesti territooriumile võib esile kutsuda Kremli sekkumise Eesti asjadesse. Venemaa võib kasutada infooperatsioone, et mõjutada hääleõiguslikke venekeelseid elanikke Eestis tegutsema vaenulikul moel.”

 

Vägisi kipub jälle olema nii, nagu oli president Ilvesega: tuiskas mööda ilma ringi, ja pärast Välisministeeriumis vaid vangutati päid.

 Viimati muudetud: 11.04.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail