Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kohtla-Järve gümnasistid pühendasid rahvusvahelisele teatripäevale öised etendused

SVETLANA VLADIMIROVA,      11. aprill 2018

Eelmisel nädalal toimus Kohtla-Järve Kultuurikeskuses Järve vene gümnaasiumi kooliteatri kahe lavastuse öine etendus, mida oli vaatama tulnud erinevas eas publik. Kohal olid nii Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi õpilased ja vilistlased kui ka nende vanemad ning tuttavad, aga ka teised meie regioonis elavad inimesed.

 

Kooliteater, mida juhib Tatjana Kundozjorova, näitas viimast korda oma kodulinna publikule lavastust “Carpe Diem!”. See valmis Thomas Schulmani stsenaariumi “Surnud poeetide ühing” järgi ning on  võitnud suurel hulgal auhindu alates maakondliku ja üleriigilise kooliteatrite festivali peaauhinnast ja lõpetades Moskvas toimunud rahvusvahelise festivali "Piirideta teater” grand prix'ga.

Teatriõhtu teises pooles esietendus Pavel Pavlovi näidendi põhjal lavastatud “Jooks  eikuhugi”.

Järve vene gümnaasiumi teatris ei ole staare – 20 noort inimest on mõttekaaslased. Noormehed ja neiud mõistavad lavastajat poolelt sõnalt, püüavad võimalikult sügavalt süüvida pealisülesandesse ja nagu tõelised näitlejad töötada üheskoos, et lavastuse peamine mõte publikuni jõuaks. Tulemus ei lase end kaua oodata: vaatajad elavad tegelastele siiralt kaasa ja tänavad näitlejaid tormilise aplausiga.

Pärast etendusi tänas riigikogulane ja gümnaasiumi hoolekogu liige Valeri Korb režissööri ja näitlejaid hea töö eest ning õnnitles kõiki rahvusvahelise teatripäeva puhul.

SVETLANA  VLADIMIROVA,

KE Kohtla-Järve piirkonna aseesimeesViimati muudetud: 11.04.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail