Logo
22. märts 2017
11 (1042)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Uudise pilt

Vladimir Velman (pildil), Riigikogu Keskfraktsiooni liige juba kuuendat koosseisu järjest, räägib tööst parlamendis ja selle väliskomisjonis ning selgitab oma poliitilisi seisukohti.

AUTOR : AIVAR JARNE
Uudise pilt

Arvatavasti juhtub üsna harva, et minister külastab üht maakonda nädalase vahega. Maaeluminister Tarmo Tamm (pildil) leidis selleks vajaduse ja võimaluse. Ta käis Jõgevamaal nii ülemöödunud kui ka möödunud nädalal. Esimesel visiidil oli huviorbiidis põllumajandus, teisel aga kalandussektori igapäevaelu, kordaminekud ja valuküsimused.

AUTOR : JAAN LUKAS
Uudise pilt

Viimasel ajal on kividesse uskumisest saamas tõeline moehaigus. Isehakanud nõiad rajavad kauplusi, kus müüakse reklaami alusel imelisi tervist parandavaid poolvääriskive. Osta saab ka armukive ning paksukesed loodavad kivide abil langetada liigset kehakaalu. Lettidel kuhjuvad kivikesed pole kallid – neid saab kätte ka vähem kui kümne euroga. Tuleb vaid kaela riputada ja uskuda imettegevasse väesse. Ostjaid jätkub ja kaupmehed panevad taskusse kergeusklikelt kasseeritud kopsakad summad. Seejuures ostjad ju teavad küll, et tõelised vääriskivid maksavad palju rohkem, mõned lausa miljoneid eurosid. Hiigelkalleid kauni välimusega asjakesi tasub kasvõi juba esteetilise naudingu pärast omandada – muidugi siis, kui liigset raha on võtta. Aga selliseid hangitakse ikka rohkem uhkustamiseks või investeeringuks, kui posimiseks.

AUTOR : JAAN TOOMING