Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Uudise pilt

Sügisel alustanud uue volikogu töös on üsna palju muutunud. Taas saavad volikogus osaleda Riigikogu liikmed. Omal ajal leiti, et võimude lahususe printsiibi alusel ei tohiks Riigikogu liige samal ajal olla ka kohaliku omavalitsuse volikogu liige. Paar aastat tagasi aga otsustati, et vastavalt põhiseadusele on igal inimesel õigus kaasa rääkida oma linna või valla asjade otsustamisel ning ka riigikogulane võib olla volikogu liige. Tallinna volikogus on ainuüksi Reformierakonnast selliseid inimesi kümmekond. Loomulikult ootasime huviga, kuidas riigikogulased linnavolikogus käituvad.

AUTOR : TOIVO TOOTSEN
Uudise pilt

Olin esimest korda üle pika aja Narvas eelmise aasta detsembris, ning seda kahel põhjusel. Esiteks, olin palutud Soome Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtule, ning see tundus omapärase ettevõtmisena – tähistada põhjanaabrite riigi sajandat sünnipäeva Kirde-Eesti piirilinnas. Teiseks, Narva kui Euroopa kultuuripealinna mõtte eestvedajad palusid, et tuleksin ja aitaksin kinnitada Narva juhtidele: Tallinna ning eriti Põhja- Tallinna jaoks oli kultuuripealinna-aasta pikaajalise positiivse mõjuga ettevõtmine.

AUTOR : RAIMOND KALJULAID
Uudise pilt

11. märtsil telekanalil Rossija24 kõlanud sotsioloogide prognoosi kohaselt saab president Vladimir Putin eeloleval pühapäeval 69–73% häältest, kompartei kandidaat Pavel Grudinin 10–14%, libdem Vladimir Žirinovski 8–12%, seltskonnategelasest ühiskonnategelaseks saada üritav Ksenia Sobtšak 2–3% ja ülejäänud neli kandidaati kõik 1–2% häältest.

AUTOR : TOOMAS ALATALU