Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kersti Sarapuu: Riigireform toob juurde töökohti

16. veebruar 2017

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et kuigi riigireformi plaan on toores, võib juba praegu väita, et kasu ligi 1000 töökoha näol võib saada kogu riik.

Sarapuu sõnas, et minister on käinud tutvustamas enda mõtteid ja kuigi konkreetseid otsuseid ja asukohti pole veel läbi töötatud, on plaan jagada Eestimaa peale laiali ligi 1000 töökohta. „Riigiasutused oleksid kindlasti tulevase asukohaga mingil määral seotud ja erinevate ametite liigutamisel arvestataks piirkonna võimaluste ja soovidega,“ kinnitas Sarapuu.

 

Tema sõnul on avaliku sektori töökohad vajalikud maakonnakeskustes ja mujalgi juba seetõttu, et kadumas on maavalitsused. „Töökohti on vaja kogu Eestimaal ja see on riigi võimalus neid luua. Kahtlemata võidavad avaliku sektori tegevusest ka teised majandusharud,“ leidis riigikogulane.

 

Tema sõnul on kaotajaks küll Tallinn, kuid pealinn saab hakkama. „Tallinna elanike arv on igal aastal kasvanud ja seda vägagi kiiresti, paraku eelkõige maapiirkondade arvelt. Kui suudame veidigi noori kodupaikadesse töökohtadega tagasi meelitada, pakkuda neile seal vajalikke teenuseid ja võimalust luua ning kasvatada peret, on see kokkuvõttes kasulik kogu riigile,“ rõhutas Sarapuu, kelle sõnul tuleb plaani hoolika läbimõtlemise ja analüüsimisega jätkata.Viimati muudetud: 16.02.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail