Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Rünnatakse Rohelist Pealinna

HEIKI VEIDEBAUM,      15. märts 2017

Teravate ja mitte eriti tasakaalukate väljaütlemiste poolest tuntud Raadio 4 vastutav toimetaja Ivan Makarov näitas end 28. veebruaril Postimehe veebi arvamusterubriigis pealkirja all „Roheliste viigilehekestega rohelised mehikesed Eesti trepikodades“. Vahkviha rohelist mõttelaadi levitava Tallinna lehe „Roheline Pealinn“ vastu kees seekord üle ääre. Makarov väidab, et „Roheline Pealinn“ on „roheliste mehikeste“ häälekandja. Kas tõesti ta mõtleb neidsamu „rohelisi mehikesi“, kes Ukraina-mail möllanud? Aga niisugune mulje tema jutust jäi küll. Paistab, et Makarov ongi päriselt veendunud: „Rohelise Pealinna“ toimetus on komplekteeritud Eesti riigi vastastest raevukatest „rohelistest mehikestest“. Just seda saab tema vihakõnest välja lugeda.

 

Muidugi on meil sõnavabadus, aga selle vabadusega käib kaasas vastutus. Makarov kas paistab seda mitte teadvat või lihtsalt sülitab sellele kõrge kuuse otsast.

Ma pole küll kuulanud Makarovi sõnavõtte venekeelse Raadio 4 saadetes, aga kui need on kantud samasugusest rahvustevahelise viha õhutamisest, nagu Postimehes ilmunu, siis ei maksa imestada, et venelaste integreerimine pole Eestis õnnestunud.

Mina kui eestlane olen igatahes solvunud, et minu üht lemmikväljaannet, mis ei piirdu ainuüksi Tallinna probleemidega, vaid seisab rohelise mõtteviisi eest kogu Eestis, püütakse tembeldada Eesti-vaenulikuks.

Roheline Pealinn“ püüab oma kriitikaga põlevkivikuningate suhtes juhtida uue valitsuse tähelepanu asjaolule, et põlevkivi ahjutoppimine ei ole mõistlik tegevus ja sellest tuleks loobuda – Eesti peab järk-järgult üle minema rohelisele mõtteviisile ka energeetikas. See on minu arvates täiesti õige seisukoht ja seda peab Jüri Ratase valitsus hakkama toetama, kui tahab veel kaua Eesti käekäiku kujundada.

Roheline Pealinn“ väljendab kõikide Eesti elanike muret oma maa looduse tuleviku pärast. Makarovi jaoks on Eesti looduse reostamine võõras mure. Nii võõras, et ta julgeb koguni ette heita, et Tallinna leht sellest üldse kirjutab.

Kas tõesti pole Ivan Makarov kuulnud midagi sellest, et Eesti sai taasvabaks just tänu võitlusele kavandatud suurlagastamise vastu – „fosforiidisõja“ tulemusel. Saan aru, et Makarovile ei meeldi Keskerakond, kuid võrrelda pealinnas vabadel valimistel võitjaks tulnud erakonda okupatsiooniaegse parteiga on Eesti põliselanikele näkku sülitamine.

Meie oleme tõelised demokraadid ja austame rahva valikut. Mis sest, et võib-olla kõigile pole Keskerakond meeltmööda, aga ta on saanud Tallinnas võimule tänu nii eestlaste kui ka Ivan Makarovi arvukate rahvuskaaslaste häältele. Seda saavutust tuleb kõigiti austada, ning ausad linnakodanikud seda ka teevad.

Demokraatiast mitte hooliv Ivan Makarov võtku toone tasasemaks ja mõelgu selle üle järele, miks ta ei käitu viisakalt.

 

HEIKI VEIDEBAUM,

Keskerakonna Tallinna Lasnamäe piirkonna liige,

revisjonikomisjoni liigeViimati muudetud: 15.03.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail