Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Nädala juubilar VLADAS RADVILAVIČIUS 45

JAAN LUKAS,      15. märts 2017

Aeg-ajalt kutsutakse filmidesse olulisi rolle mängima inimesi, kes pole elukutselised näitlejad ning teenivad leiba teistel elualadel. Mõnigi neist saab rahva seas väga populaarseks. Nii tunti aastakümneid tagasi peaaegu igas Eesti kodus 1959. aastal motospordi teemalises komöödias „Vallatud kurvid“ mänginud Terje Luike, kes oli toona alles äsja lõpetanud keskkooli. Eesti praegu vaadatuim teleseriaal – Kanal 2-s alates 2010. aasta septembrist eetris olev „Pilvede all“ on teinud üldrahvalikult tuntuks Eestimaa leedulasest ettevõtja Vladas Radvilavičiuse.

 

Vladas mängib selles seriaalis ühe õdedest peategelase Mari Murakase (näitleja Elisabet Reinsalu) abikaasat Indrek Murakast. Filmidest on ikka otsitud ideaalkujusid. Nii on mitmedki naised ja tütarlapsed oodanud, et nende meespartnerid sarnaneksid tegelikus elus „Pilvede all“ Indrekuga.

Eks ma olen ise ka neid lugusid kuulnud,“ on Vladas ühes ajaleheusutluses öelnud, tunnistades ise, et Indrek on üsna täiuslik mees. Samas intervjuus arvab ta, et Indreku roll on ergutanud mehi ka päriselus olema paremad, hoolivamad ja viisakamad.

Kesknädal palus Vladast ja tema kehastatavat Indrekut kommenteerida samas seriaalis mängival näitlejal Rita Rätseppal, kes on ka psühholoog. „Vladas on kena mees, kes filmis kehastab naistele peaaegu et ideaalmeest. Miks ta ei peaks siis meeldima? Tema kehastatav Indrek armastab oma naist tingimusteta, just sellisena nagu naine on, armastab oma lapsi ja tegeleb nendega. Ta on vastutustundlik, panustab pere igapäeva tegemistesse, ta on majanduslikult kindlustatud ning pakub turvalisust. Sellist meest sooviks endale iga naine. Nii ongi seda unistust ekraanilt kena vaadata,“ räägib Rita Rätsepp.

Selle kohta, kuidas leedulane mängib eesti meest, arvas Rätsepp, et mees on oma olemuselt mees, sõltumata sellest, mis rahvus tal passis kirjas on. „Vladase roll on tüüpilise positiivse pereisa roll.“

Rita seriaalis Vladasega koos ei mängi ja võtteplatsil nad kokku ei puutu, kuid ekraanilt nähtub, et koosmäng ekraaniabikaasa kehastaja Elisabet Reinsaluga sujub tal hästi. Mitmed televaatajad (küllap ikka naised!) arvasid, et Indreku sattumine koomasse tähendab Vladase väljaarvamist seriaalist. Ka Rita leiab, et Vladase eemalejäämisel filmist oleksid rasked tagajärjed: „Siis oleks sari ühe liini võrra vaesem ning Mari lugu hoopis teine story. Kindlasti oleksid kurvad ka vaatajad, sest seriaalis poleks enam kena unistuse meest.“

Rita peab Vladasele Indreku rolli andmist produtsent Toomas Kirsi teadlikuks valikuks.

Ma ei usu, et Kirss jätab midagi juhuse hoolde. Ta teab väga täpselt, mida teeb. Tal on hea vaist ja oskus tajuda suurt pilti. Kui valik oli aga tõesti juhus, siis on Kirss osanud selle juhuse hästi tööle panna,“ tõdeb ta.

Vladas Radvilavičius sündis 16. märtsil 1972. Ta lõpetas 1991. aastal Tallinna Polütehnikumi elektronarvutusmasinate ja -seadmete erialal kiitusega. Tema elus on samal aastanumbril ka loominguline tähendus. Nimelt 2005. aastal valminud ajaloohõngulises telefilmis „August 1991“ mängib kaasa ka Vladas.

Veel on ta mänginud filmis „Täna öösel me ei maga“ ja seriaalis „Kelgukoerad“. Ka selle seriaali produtsent on Toomas Kirss. Teatrilaval tuli Vladas esmakordselt publiku ette Teoteatri lavastuses „Topeltwoody”, mis on loodud kahe Woody Alleni näidendi põhjal. Vladase mängitav Hall Maxwell on pärit näidendist „Old Saybrook“.

Samuti on Vladas andnud hääle ka mitmele multifilmitegelasele. Näitlemine on talle tegelikult hobi. „See sai alguse ühe hea sõbra utsitusest, et läheks kuhugi teatrisse. Kuna arvasin, et see annab mu igapäevaelule veidi vürtsi, siis sõbranna Viire Valdma suunaski mu Harrastusteatrite Liitu, kus kohtusin Piret Viisimaaga," on Vladas rääkinud oma teatritee algusest.

Kirsi ja ta meeskonna suurprojekt „Pilvede all“ on pannud aktiivselt reageerima ka Vladase lähisugulasi. Ajakirjanduse andmetel on Indrek Murakase rollist tingitud populaarsus naiste hulgas harrastusnäitleja pärisabikaasa armukadedakski teinud. Vladase ema aga pahandas, kui ta poeg seriaalis suudles kirglikult Mari Murakase osatäitjat Elisabet Reinsalu. Vabandusele, et sama jõuliselt näitles filmis ka Marko Matvere (Elisabet Reinsalu filmipartner kriminaalseriaalis „Ohtlik lend”), sai ta emalt vastuseks, et Matvere on ikka pärisnäitleja.

Vladas on meedias rääkinud ka oma ema rangusest ja poisipõlveaegsest nõudest olla kodus hiljemalt õhtul kella kümneks. Emalt on Vladasele külge hakanud ka hobi roose kasvatada. Selle valdkonna kohta on Vladas „Naistelehes“ ka praktilisi nõuandeid jaganud. Vladase sportlikuks harrastuseks on olnud ujumine, kus tal on Eesti meistrivõistlustelt võidetud mitu medalit. Veel on Vladas oma hobideks nimetanud surfamist, lumelauasõitu, bridži ja raamatulugemist.

Maailmavaateliselt võiks Vladast pidada konservatiiviks. Ühes ajaleheusutluses märgib ta, et kuigi tal on islamiusu vastu suur respekt, tekiks tal tõrge, kui tema noorim tütar tutvustaks oma peigmehena mustanahalist moslemit. Samas teab sedagi, et armastus on pime. „Armastuse vastu ei saa,“ nendib ta.

Meediast („Kroonika“) võib leida ka Vladase kriitilist hoiakut samasooliste abielude registreerimise kohta. Tema Facebooki-kontol olev lause „Ma olen pigem korrektne, kui poliitkorrektne“ pärineb aga Ameerika Ühendriikide presidendilt Donald Trumpilt.

Kui ta teab, mida ta ise tahab, ja selle nimel tööd teeb, siis usun, et ta teeb sellist karjääri nagu ta ise seda soovib, ja eks elus mängib tihti rolli ka juhus,“ prognoosib homme 45-aastaseks saavale mehele näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp.

 

JAAN LUKAS

 Viimati muudetud: 15.03.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail