Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Keskerakond on unikaalne poliitiline jõud

MIHHAIL KÕLVART,      09. august 2017

Viimased paar kuud on Keskerakonna siseelu olnud kõigi meediakanalite peamine aruteluteema. Vasturääkivused ja konfliktid on alati pälvinud ühiskonnas tähelepanu ning neid oleme pakkunud rohkem kui küll. Kurb on olnud vaadata, kuidas erakonnakaaslased klaarivad omavahelisi suhteid meedia kaudu. Nüüdseks on vähemalt spekulatsioonidel lõpp ning me teame, kuidas edasi minna. Meie eesmärk pole muutunud. See on: võita valimised ja seista Keskerakonna valijate huvide eest.

 

 

s983

Keskerakond, olles kõige suurem poliitiline organisatsioon Eestis, on unikaalne. Meie erakond on väike kuvand Eestist, meie ühiskonnast. Me ühendame kõiki erinevaid ühiskonnagruppe: Keskerakonna liikmed tulevad erinevatest sotsiaalsetest, kultuurilistest ja keelelistest taustadest. Kokku tuua niivõrd mitmekülgset läbilõiget Eesti ühiskonnast pole õnnestunud ühelgi teisel erakonnal.

See, kuidas me kui erakond üksteist kuulame ja austame, on mudel, mida saame pakkuda tervele ühiskonnale. Suure erakonna kooseksisteerimine on tähtis mitte ainult erakonnasiseselt, vaid ka ühiskonna terviklikkuse pärast. Meie koostöö ja kokkuleppe mudel on Eestis harvaesinev ning me peame pingutama selle nimel, et olla üksteisemõistmises eeskujuks. See pole lihtne, aga on väga tähtis eesmärk, kui silmas pidada meie maa ja rahva tulevikku.

Suures poliitilises organisatsioonis on alati koht erinevate arvamuste jaoks, ning konstruktiivsed debatid üksnes soodustavad selle arengut. Oleme tõestanud, et suudame jõuda omavahel kokkulepeteni ning arutelude käigus tugevdada erakonda. Yana Toom mitte ainult ei kinnitanud, et ta jääb ja toetab erakonna ühist nimekirja, vaid tegi ka konkreetseid ettepanekuid partei valimisprogrammi ja töökorda. Need on juba ka kinnitatud erakonna juhatuse poolt.

Samas ei saa debatid jätkuda igavesti ja kõigel on oma mõistlik ajapiir. Inimesed on väsinud ebakindlusest. Nende jaoks pole olulisim see, mis numbri ja sildi all keegi kandideerib, vaid see, mida saame reaalselt teha inimeste jaoks.

Edgar Savisaar andis teada, et tema ei toeta Keskerakonna nimekirja ning läheb välja oma nimekirjaga. Kaks kuud enne valimisi pole sellel valimisliidul linnapeakandidaati, programmi ega ka valimisnimekirja, on ainult valitud üldnimekirja esinumber.

Erakond on elav organism ning organisatsiooni muutumine on loomulik protsess. Praegune erakond pole sama, mis oli eelmisel aastal endise juhatuse juhtimise all, ja kindlasti muutume ka tulevikus. Küll aga peavad muutustes püsima samana erakonna väärtused, põhikiri ja ideoloogia. Igast erakonnaliikmest sõltub, kas oleme suutelised neid väärtusi säilitama. Kui kellelegi tundub, et midagi on valesti, siis tuleb panustada oma energiat erakonnas, et see areneks õiges suunas. Erakonnast lahkumine ei vii edasi ega too Keskerakonnale ja selle valijaile mingit kasu. Ükski poliitiline organisatsioon ei saa sõltuda üksikute poliitikute ambitsioonidest, isegi kui jutt on kõige suurematest poliitikutest.

Me kõik mäletame Edgar Savisaare rolli Eesti iseseisvuse taastamisel ning teame, et mitmeid aastaid on ta rakendanud oma jõudu Tallinna arendamisel. Vaatamata kõigele jääb ta üheks Keskerakonna sümboliks ja meie erakonna liikmeks. Me ei saa aga panna valijate huve sõltuvusse ühe inimese otsusest. Meil tuleb liikuda edasi, sest ainult suur ja tugev organisatsioon on võimeline reaalselt ellu viima oma ideid, mitte loopima vaid tühje loosungeid.

Viimase nelja valimisperioodi jooksul oleme Tallinnas saavutanud enamiku valijate usalduse, mis on võimaldanud kaitsta pealinlaste huve vastavalt Keskerakonna põhimõtetele ja programmile. See on kajastunud niisuguste suurte ja julgete projektide realiseerumises, nagu tasuta ühistransport, munitsipaalelamute ehitamine, laste tasuta toitlustamine kõigis munitsipaalharidusasutustes ja paljus muus.

Meie konkurendid jälgivad erakonnas toimuvat ning on neid, kes toimuva üle rõõmustavad. Lugupeetud IRL-i linnapeakandidaat Raivo Aeg ütles, et „Savisaare valimisliit on üks samm selles suunas, et Keskerakonna monopoolne võim kaob. Las nad pusklevad omavahel“. Aga selle tsitaadi väljaütleja eksib. Keskerakond on jätkuvalt tugev ja ühtsusele suunatud erakond. Meil on tugevad esinumbrid, meil on välja töötatud valimisprogramm, kus on ligi paarsada sisulist ja olulist punkti, kuidas elu Eestis edasi viia.

Keskerakonnal tuleb valimised oktoobris võita, et mitte tunda häbi inimeste ees, kes meisse usuvad. Me teeme kõik endast oleneva, sest meie töötame kui teised lubavad!

 

KESKMÕTE: Küll aga peavad muutustes püsima samana erakonna väärtused, põhikiri ja ideoloogia. Igast erakonnaliikmest sõltub, kas oleme suutelised neid väärtusi säilitama.

 

MIHHAIL KÕLVART,

Tallinna abilinnapea

 Viimati muudetud: 09.08.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail