Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tüdimus tuleb peale

Jürimõisa Aadu,      11. oktoober 2017

Valimiste lähenedes muutuvad sinu hinge järele õnge heitjad aiva agressiivsemaks, lootes lollikest ussi haarama meelitada. Postkastis ootab sind sületäis klantspaberit, mida teadlik peremees koldesse ei pane. Pildikasti ei julge sisse lülitada, raadiumist kuulan ainult ilmateadet. Niigi vasardab kõrvus, et selles või tolles erakonnas või valimisliidus kõik targad ja tegijad, teistes aga pätid ja lausa vargad. Teise kõrva taotakse lausa vastupidist juttu. Ja miks need nimekirjad täiesti tundmatute nägudega peavad olema lõpututeks venitatud? Kusagil olevat kandidaadi nime juurde kleebitud hoopis teise poisi päevapilt, ju selle sihverplaat oli siledam. Võib-olla oleks hoopis mõjusam pookida juurde kaunitari portree – nüüdisajal ei peeta ju sobivaks sugusid-nägusid- nimesid eritada.

 

Erakondade kandidaadinimekirjadest võib veel aru saada – neil oma rida ajada, kuid valimisliitude nimekirju sirvides jäävad ballasti seas silma juhtlambad, kellel mängus isiklikud huvid, kellel lootus säilitada-saada soe istumiskoht, kellel soov mõjutada volikogu otsuseid isiklike kinnisvaraarenduste või äride huvides. Propageeritakse lausa riiklikke ettevõtmisi, arvestamata kohalike omavalitsuste volipiirkonda.

Oma valla kandidaatide seas leidsin mõne tubli tuttava, kes väärt volikogu töös osalema. Soovitan kaalutletult valida, kui mõnel otsus veel tegemata. Ja ilma igasuguse nännita! (Aastatetagusele hääletamisele meelitamiseks jätkus esimestele valimisjaoskonna puhvetis apelsine ja banaane. Kõige varasemate valijate näopilt ilutses mõnikord ka lehtede esikülgedel.)

Jürimõisa AaduViimati muudetud: 11.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail