Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Villu viltune lugu

14. veebruar 2018

Villu Zirnask on Eesti Päevalehe arvamustoimetaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal (1991), Stockholmi Ülikooli pangandusmagistrina (1993) ning töötanud panganduses ja mitmes ajakirjandusväljaandes. Igati tubli ja esmapilgul ka asjatundlik mees, aga…

 

 

Viimasel ajal on ta valitsuse suhtes üsna ülimalt kriitiline. Ei meeldi üks ega teine asi. Villu arvates „Keskerakonna poliitika võtab inimestelt õnge ja topib asemele riknevat kala”.

Halvustav on tema jutt pensionäridest, kes said aastase tulumaksuvabastuse 6000 €uro ulatuses. Lisaks sellele on planeeritud Keskerakonna poolt pensionitõus, mida  juba aastaid oodatakse. Loomulikult on töötaval pensionäril tulumaksukohustus, nagu kõigil tööinimestel.

Ei meeldi Villule ka hambatohtrite viimine lepingulise süsteemi juurde jne.

 

Seevastu riigihalduse ministri nõunik Risto Kask kirjutas 2. veebruari Eesti Päevalehes, et ekspertide hinnangul tegi Eesti majandus aastaga viimase kümnendi suurima arenguhüppe.

 

”Detsembris avaldas Eesti Konjunktuuriinstituut ülevaate olukorrast Eesti majanduses. Selgub, et hinnang majandusolukorrale on võrreldes 2016. aasta III kvartaliga kasvanud 95 protsenti. Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch teatas möödunud aasta lõpus, et Eesti on pöördunud tagasi suurema majanduskasvu kursile. Eesti pikaajaline riigireiting kinnitati tasemel A+ ning reitingu väljavaade tõusis stabiilsest positiivseks. Agentuuri hinnangul on riigi eelarvepoliitika tugev ja investeeringud riigis kasvavad. Statistikaameti andmetel kasvas 2017. aasta III kvartali majandus eelmise aasta sama ajaga võrreldes 4,2 protsenti, mis on viimase viie aasta kõrgeim. Näiteks 2013. aastal, kui Reformierakonna juhitava valitsuse rahandusminister oli Jürgen Ligi, kasvas majandus kõigest 0,8 protsenti. See oli 5,5 korda väiksem kasv kui täna,“ kirjutas Risto Kask.

Autor tõi välja, et OECD märkis Eesti kohta käivas analüüsis: Eestis on hea ettevõtluskeskkond, kõrge haridustase ja tööhõive ning innovaatiline info- ja sidetehnoloogia sektor. Positiivsena toodi välja, et tarbija usaldus on paranenud, maksuvaba tulu tõstmine 500 euroni kuus ergutab majapidamiste ostujõu kasvu ning toetab tööturul osalemist. Madalate sissetulekute maksukiil on vähenemas ja eelarvetasakaalu tase on mõistlik. Naljanumbrit siin ei ole. Eesti majandusel läheb hästi.

Selline on siis vastulausumine Villu Zirnaskile. Ta jälgigu ikka ka teiste autorite kirjutisi ajalehes, kus ka ise töötab. Muidu võib ise sattuda naljanumbriks.

 Viimati muudetud: 14.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail