Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Pakend on kaubast kallim

14. märts 2018

See väljend tuleb meelde kunagise Mercedese reklaamist, kus selgus, et too kaunis märk seal autonina peal on see, mis tegelikult maksab. Tehti ka arvutus, ja selgus, et vaid 10% on auto tootmise omahind. Kõik ülejäänu on reklaam, turustamine, vedu jne kulutused.

 

Siia kõrvale oleks sobilik teha võrdlus Kaja Kallase ja tema tänase „pakendi” ning  hinna vahel. On ju alanud uus reklaamikampaania Reformierakonnas  koos  uue juhi ettekiitmisega. Ette seepärast, et rohkem neil kandidaate esimehe kohale ei olevat. Lõbus olukord nagu isakese Brežnevi aegu!

Kui Brežnev oli üsna karismaatiline ja jõuline mees omas riigis, siis Kaja Kallase kohta teame vaid seda, et ta on olnud mõnda aega juristina tööl ja siis ametnik seal Euroopa keskuses.

Tema mõisted parteist ja selle juhtimisest on küll praegu üsna ebaselged. Aga ta on kindel oma võidus ja on valjuhäälselt teatanud, et tuleb nüüd Brüsselist ära.

Aga ikkagi on see pakend, milles Kaja Kallas ennast reklaamib, kummastav. „IRL tahab minna tagasi Pätsu-aegsesse Eestisse, EKRE tahab minna tagasi Lembitu-aegsesse Eestisse, sotsiaaldemokraadid tahaksid tagasi võib-olla klassivõitluse aega ja Keskerakond soovib tagasi minna nõukogude aega. Selles mõttes Keskerakond võib-olla on isegi kõige modernsem sellest seltskonnast,“ leidis Kallas ja lisas, et Reformierakond ainukesena tahab minna tulevikku. Niimoodi arvab Kaja ja unustab, et tema öeldu selles Äripäeva raadios jätkub just „Isemajandava Eesti” teemadel.

Kas Kaja Kallas ka teab seda, et just isemajandamisega tuligi välja veel nõuka ajal Edgar Savisaar koos majandusmeestega? Selles programmis osales ka Kaja isa Siim Kallas ja see tõi meile läbimurde 30 aastat tagasi. Nüüd tahab Kaja Kallas saata Keskerakonna tagasi sinna, kust kunagi alustati võitlust iseseisva Eesti eest?

Tookordne isemajandava Eesti idee oli niivõrd uudne, et isegi targad Gorbatšovi nõuandjad ei osanud seda läbi hammustada. Ja lisati veel ka Rahvarinne Perestroika Toetuseks. Tulemust me teame. See oligi vaikne, kuid salakaval ja kindel tee vabanemiseks suurest Vene impeeriumist.

Nüüd tahab Kaja Kallas tagasi lükata nii oma isa kui ka Keskerakonna saavutused Eesti rahva vabadusliikumises!

Ei, see on lühinägelik ja rumal samm. See on läbimõtlematu ja lapsik purse!

Poliitikule on väga tähtis sõnakasutus ja selle esitamine. Siin Kaja Kallas tegi endale ise karuteene.

Me ei tea, kas Reformierakond ka teeb mingi tulemuse järgmistel valimistel. Peamine on Kaja Kallasel oma pakendit säilitada sellisena, et pärast parteisisesed tagatoad ei hakkaks tema selja taga asju ajama. Nagu on juba varem selles erakonnas olnud.

 Viimati muudetud: 14.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail