Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Algatati strateegia „Eesti 2035“ loomine

14. märts 2018

Valitsus otsustas algatada strateegia „Eesti 2035“ loomise. Selle käigus lepitakse kokku riigi peamised arengueesmärgid ning vähendatakse arengukavade hulka ja bürokraatiat.

 

Peaminister Jüri Ratase sõnul peavad riigi eesmärgid olema arusaadavad ning nende täitmine mõõdetav. „Eestis on kitsaskohti, mille lahendamine võtab aega ning vajab ressursse. Peame välja selgitama meie riigi põhilised pikaajalised arenguvajadused, kokku leppima eesmärgid ning planeerima vahendeid ka rohkem kui neljaks aastaks,“ ütles Ratas.

Valitsus otsustas, et „Eesti 2035“ üks eesmärk peab olema ka valitsustasandi arengukavade hulga kärpimine ning peab silmas pidama, et bürokraatia väheneks. Strateegia loomise käigus peab vähendama ka arengukavade koostamise, elluviimise ja aruandlusega seotud töömahtu.

Praeguse plaani järgi 2020. aasta kevadel vastu võetav strateegia peab andma järgmise 15 aasta lõikes selge arusaama, millised on riigi peamised eesmärgid kõigis suuremates valdkondades – mida tahame saavutada ning milliseid probleeme peame juba ennetavalt adresseerima. Samuti teeb see riigi pikaajalised arengueesmärgid ja tegevused kodanikule paremini hoomatavaks.

 Viimati muudetud: 14.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail