Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Läheme juubelimetsa istutama!

KRISTI PARRO,      16. mai 2018

RMK ootab 18. mail kolme kohta üle Eesti metsaistutuspäevadele, et ühiselt panna kasvama järgmise sajandi metsa. Tänavu istutatakse riigimetsa 20,7 miljonit puud. Samal päeval ootavad metsapäevadele ka erametsaomanikud ja puiduettevõtted.

Metsaistutusel osalemiseks ei pea eelteadmisi omama, õiged töövõtted näitavad ette RMK metsakasvatajad. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsandusteadmisi ja osaleda metsandusteemalisel arutelul. Päeva lõpetab talgusupp.

Metsaistutuspäevad toimuvad 18. mail kolmes kohas üle Eesti – Kuusalus, Kohilas ja Koorastes. Juubelimetsa istutuspäevale saab registreerida internetis aadressil www.rmk.ee/juubelimets 14. mai hommikuni. Enim vabu kohti on Kohilas.

 

Eesti riigile kuuluva metsa jt mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja RMK istutab tänavu riigimetsa 20,76 miljonit taime. Kokku uuendab RMK tänavu metsa 11 600 hektaril, millest 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vaja minevaid taimi kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.

18. mail avavad oma uksed huvilistele ka erametsaomanikud ning metsa- ja puiduettevõtted. Matkad erametsaomanikega toimuvad Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Viljandimaa eriilmelistes ja erineva vanusega metsades. Puiduettevõtted tutvustavad, kuidas valmivad vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks. Külalisi ootavad Kohila Vineer, Nordic Houses ja Toftan. Registreerimine ja lisainfo RMK veebilehel www.rmk.ee/juubelimets.

 

KRISTI  PARROViimati muudetud: 16.05.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail