Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ukraina okkaline tee

Nojah  2017-04-19 03:43:06
Mina aga ei mõista siiani, kuidas võis id teised riigid heaks kiita verist ja seadusevastast võimuvahetust vaid sellepärast, et eelmine seaduslik president ei tahtnud EL-u astuda, kuna leidis õigusega, et Ukraina pole valmis täitma sisseastumise tingimusi. Veriseks võimuvahetuseks valmistati ette snaipreid, keda suures osas rahastas endine Gruusia president Shakashvili, kes minu teada töötab nüüd Ukrainas aga enne seda oli tagaotsitav. See oli jube, mis tookord Kiievis toimus. siis hakati Ida-Ukrainas seal elavaid venelasi tapma, rüüstati nende kodusid-paljud õnneks jõudsid Venemaale põgeneda ja nad ju räägivad, mis seal toimus. Alles hiljuti andis Ukraina president tapatalgud lõpetada. Nüüd ei lasta venelast esinema eurovisioonile.Kahju, et eelmisel aastal võitis Ukraina, sest laul oli vilets. Venemaal esinevaid Ukraina kultuuritegelasi kiusatakse taga, Venemaal elavaid ukrainlasi ei lasta vahest oma sugulastele külla Ukrainasse. Nii nad ise räägivad. Venemaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi, mingit vahet ei tehta. Ukrainas on võimul rikkurite kamp, aga enamus inimesi elab vaesuses. See raha, mis me andsime Ukrainale on tilk merre, aga oleks kulunud meile ära, sest me vajame ise abi-meil on ka palju vaeseid. Mu tuttav käis Valgevenes huvi pärast ja leidis, et seal inimesed on eluga rahul. Mingeid suuri rikkusi pole, aga vaesust ka mitte. Nad terustavad oma kaupu Venemaale ja mujale ka. Meil läheb raha sõjaks ettevalmistamiseks, kuigi keegi ei kavatse meid rünnata ja kui seejuhtukski, ei läheks ükski riik sõtta Venemaa vastu ammugi siis ühe väikese riigi pärast. Hea läbisaamine Venemaaga on rahu pant ja ka kasulik majanduslikult. Mõnele on lihtsalt kasulik vihavaenu õhutamine ja inimeste mõjutamine. Hädaoht võib tulla hoopis mujalt. Peaks lõpetama Venemaa ässitamise. Ma ei ütle, et olen Krimmi ülevõtmise pooldaja, kuid õnneks läks kõik verevalamiseta ja rahva tahtel. Paistab, et Krimmi elanikud on rahul. Keegi rääkis kuidas aastapäeval rahvas juubeldas. Sellega tuleb leppida. Pealegi kunagi kinkis ukrainlasest Venemaa valitseja Nikita Krimmi ebaseaduslikult Ukrainale. Ukraina on praegu ise süüdi, et vaesus valitseb ja teised peavad aitama.

Nojah  2017-04-19 03:52:39
Parandan vead-peab olema võisid, andis Ukraina president käsu-sõna käsu jäi vahele, turustavad, see juhtukski. Aga nüüd palun mulle mitte siin märkusi kirjutada, sest ma ei kavatse kirjavahetust pidada. Kirjutage oma arvamus ja ükskõik milline see ka pole siin seda ära ei kustutata nagu tehakse peavoolumeedia kommentaariumides. Pealegi kui ma olen ära kirjutanud, siis ma enam teisi kommentaare ei loe.

nojah.ile  2017-04-19 04:07:39
..nagu Kremliitide propakanalilt maha viksitud. Haige jama---ukrainlaste tahe ei loe---Maidan algas ju just sellest, et ei oldud nõus tagasipöördumisega minevikku, vaid loodeti, et saab hakata liikuma euroopa väärtuste suunas. Muide korraldati ka valimised, mis väljendaski ju rahva tahet. Aga see putinoidide meelest ei loe, küll aga Krimmi referendum. Kõik, mida teeb Venemaa on püha ja aus, mida teised--on ilkumise, viha ja kadeduse,ähvardamise objektid.

oh õudus  2017-04-19 06:12:15
Miks küll sellised idioodid trollid nagu mingi tõbras "Nojah" saavad siin oma jura levitada? Eks KE elektoraat soovi vast omasuguseid näha ja omasugustele saasta edastada.

eelmisele  2017-04-19 06:18:04
Ega see pole ainus troll neil veergudel. Staarkommenteerija "maali maalt" väidab tuimalt, et Ukrainas käib kodusõda, mingeid Vene vägesid seal ei ole, ühel pool on kohalikud kaevurid ja traktoristid, teisel pool aga fašistid ja bandeeralased.
Samas on maali väitnud sedagi, et Teise maailmasõja päästis valla vastik Poola, samas kui Hitler ja Stalin tegid kõik sõja ärahoidmiseks.
Niisuguse repertuaariga tädi ei üllata enam ammu. Praegu ta veel magab, aga varsti ärkab ja kukub siin õiendama ja pasaraanitsema. Siis hoidke piip ja prillid!

Miks te sõimayte inimest  2017-04-19 07:03:19
kes tegelikult räägib tõtt.
Niikaua kui me valetame, levitame laimu ja ahnitseme, oleme oma maa reeturid ja hävitame ise ennast. Kahju. Miks te sellest aru ei saa?
Eestlane on olla uhke ja hää. Ka seda valetate. Vaadake kõige lihtsamat. Uus noorus kasvab uute nimedega. Nimi lapsel peab ikka olema võõrapärane. Olge siis oma rahvusele uhked ja ilus nimi on ka Mari, Mare, Rein, Tiit ja kas või Mats. Mats o0n ikka ilus nimi ja meile kohane. Matsid ju me oleme ja seda näitab kui reeturlikud üksteise suhtes oleme. Kaukajumalad.
Häbenege - kurat teid võtaks, idiootlik rahvas.
Võtke teadmiseks, et meile surutakse peale valet. Ukrainas ei ole asjad nii nagu meile räägitakse. Lennukid lendavad. Lennake ja näete ise.
P, Koreas ei ole ka asi nii. Meile räägitud, et seal maal inimesed käpuli maas ja otsivad lapsed söömiseks vihmausse. Samuti meedia sõnul on suur häbi lumelabidatega lume röökimine. Meie ju ka teeme seda ja see on ka tervisele hea. Vaadake tänavatele ja näete kui palju astumisel lõdisevaid inimesi on.
Miks te usute valet? Kes me ise oleme?
Euroopa vaesemad ja imetleme oma naba. Võtke mõistus pähe, kui kusagilt seda võtta on.

u.  2017-04-19 07:36:08
On asjatu lootus, et haige (idioot vms) saab terveks kui temalt tungivalt paranemist ja mõistuse pähevõtnist paluda. Küll võivad aga haige agressiivsed, sõimavad, inimväärikust alandavad avaldused olla mürgised ja nakkusohtlikud. Nakatunud arvavad, et avalikus kohas ilkuda on väga lõbus, samas enda avaldustele mõtestatud (tervemõistuslikku) sisu andma ei ole nad võimelised.
Avalik sõim on samaväärne kui avalikus kohas roojamine. Tsensuur peaks haiglase, mõttelageda teksti ja sõimu kommentaariumist kõrvaldama.

to Miks te sõimayte inimest  2017-04-19 07:40:55
Sa tõbras troll õpi vähemalt tõlkeprogrammi õigesti kasutama ja ära iialgi ennast liigita inimeste soo hulka. Sinusugused ongi idiootlik rahvas, täpselt nii nagu ennast identifitseerid, kaabakas.

Ukraina NSV  2017-04-19 07:42:05
Juhul Ukraina all mõeldakse Ukraina NSV-d siis too oli loomulikult Suur Stalin kes 1939. aastal Idapoole ja Läänepoolse nn Ukraina ühendas. Kogu maailma Töörahva Suur Sõber seega. Poola purustamine II Ilmasõjas võimaldas ühtse nn Ukraina NSV tekke. Vastasel korral Poola mitte kunagi ei oleks äraandnud oma kroonimaad Galiitsiat ja ülikoolilinna Lwovi ei tea kellele -Suurele Stalinile näituseks. Lisaks 1940. aastal Suur Stalin andis nn Ukraina NSV-le üle Põhja-Bukoviina ja Budjaki(nn Odessa oblasti lääneosa) Rumeenialt ja Tšehhoslovakkialt tegelt Ungari Kuningriigile kuuluva Karpaatia(nn Taga-Karpaadi oblast) 1945. aastal. Juhul kui me räägime siis nn Ukraina NSV-st poeet Soso ja mägiröövel Koba lemmikust. Juhul kui keegi mõtleb nn Ukraina all midagi muud kui Ukraina NSV siis vast selgitab mis too muu siis on.

to Ukraina NSV  2017-04-19 07:57:12
Sa seltsimees selgita, mis loom on Lwov.
Ukrainas on olemas linn nimega Lviv, troll, õpi elementaarsed mõisted selgeks ja siis targuta, mitte vastupidises järjekorras.

Poola ajalugu  2017-04-19 08:15:46
Lwov on tükk Poola ja poolakate ajalugu. Oma nn seltsimeestega semmi oma nn Ukraina NSV-s.

Lugege veelkord!  2017-04-19 08:21:11
See artikkel andis kõige tõelisema ülevaate Ukrainast seal töötanud Aivo Oina poolt.
Tema analüüsid on parimad selles ajalehes.
Aga vaadake ise:
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=25323

Ei iial see kohale jõua  2017-04-19 08:50:44
Ukrainale antav ja antud rahad lähevad Porošenko taskusse.
Sõda seal maal annab igal aastal miljardi tema taskusse.

maali maalt  2017-04-19 09:12:02
Keegi siin eespool nimetas mind staarkommenteerijaks, tänan komplimendi eest.
Aga Ukrainas tõepoolest käib kodusõda, kus endised traktoristid ja kaevurid peavad ebavõrdset võitlust hambuni relvastatud hunta karistussalkadega. Vene vägesid seal kindlasti ei ole, mõni vabatahtlik ehk käib seal puhkamas.
Ja see, et Poola alustas Teist maailmasõda, on kõigile ausatele ajaloolastele ammu teada, peavoolumeedia muidugi varjab seda tõsiasja.
Tänan tähelepanu eest!

Toomas Kütt  2017-04-19 09:23:13
Tiit Terik on riigikogu liikmena vist liiga naiivne. Ukraina korruptsioon sööb ära köik miljonid ja miljardid ja ahnad oligarhid küsivad aina lisa.Oligarh Porosenko varandus on mitu miljardit, milleks veel Eestist saata 2 miljonit aastas?

Väljavõte artiklist  2017-04-19 09:41:41
Sattusin sinna „tänu“ pealesurutud vajadusele „kodumaad“ sõjaväeliselt teenida. Oli just alanud näljaaeg. Saia võis vaid unes näha. Sõduritele anti hernesegust leivataolist ollust. Seda oskasid halvustada vaid Baltikumist tulnud poisid. Venemaalased ja ukrainlased ei teinud väljagi, sest nemad olid sellise palukesega ilmselt juba ammu harjunud. (Et seda ajastut veelgi paremini seletada – mäletan, üks Pinski soodest pärit poiss ronis kasarmus valgust kustutama tabureti otsa, põleva laepirni juurde!)

Ärge vaielge sõbrad  2017-04-19 09:44:42
Ukrainas oli ikka LVOV!
Alles uue aja alguses hakati nime ukraina keelde väänama.
Sama tehti ka jõega ja Dnepropetrovskiga.

Artiklist  2017-04-19 09:51:08
Idapiirkonna ja ka üldse Ukraina suurim sõjatööstuse keskus Dnepropetrovsk/Dnipropetrovsk on praegu veel neutraalsel positsioonil. Piirkonna endine pealik ehk kuberner, oligarh Kolomoysky on praegu veel suutnud töölismassi oma kontrolli all hoida. Selle oblasti elutase on pisut kõrgem, sest nende toodang läheb kõik Venemaale. Kosmosevallutamine peab jätkuma, ja selle maksavad kinni nii naabermaa kui ka suurelt jaolt USA, keda lennutataks lähemale Jumalariigile.

Kui 1990-ndate alul läks NSV Liit laiali, kaks Saksamaad ühendati ja lõpetati Varssavi pakt, siis lubati, et NATO itta ei laiene. Seega oli tekkinud uus jõudude tasakaal, milles lepiti kokku ja mida tollal ka aktsepteeriti.

Aga ei – hiljem siiski NATO laienes itta. Sellega vihastati Venemaad.

Nõukogude Liidu alt vabanedes hakkasid Ukrainas toimuma muudatused, mida sealne rahvas poleks uneski näinud. Ei mingisugust tööstuse moderniseerimist. Tekkisid hoopis mafioossed grupeeringud, kes võtsid tehased üle ja panid need oma isiklikke huve teenima. Rikkused kogunesid väga väikese grupi oligarhide kätte ja lihtrahvas vaesus veelgi rohkem kui Vene võimu aegu.

Oligarhid toetasid presidente ja said seadusi vastavalt oma soovidele. Ukraina kaitsevägi lakkas praktiliselt olemast, ja seda põhjendati palgaarmee vajalikkusega.

Lii  2017-04-19 10:03:44
Ukraina on muutunud väga halvaks riigiks just oma rahva suhtes.

maali maalt  2017-04-19 10:06:40
maali maalt 09:12:02 on liba.
Ukraina endine peaminister näitas TV saates V.Nulandi poolt antud paberit, et Janukovitš tuleb maha võtta. Saksamaa ja Prantsusmaa saatkondadest tulid allkirjastatud paberid lubadusega, et nemad ei luba muutuda Maidanil relvastatud kokkupõrkeks. Mõne aja pärast aga avastati Maidanil palju inglise keelt rääkivaid relvastatud võitlejaid. Nad ise tunnistasid, et nemad on palgaarmeest Black Waters (nüüd on nad ümber nimetatud). Maidan muutus lõpuks päris sõjatandriks.
Kuulasin ühte saadet Venemaalt, kus süüdistati USA-d, et nemad korraldasid oranži revolutsiooni nii Gruusias, kui ka Ukrainas. USA ajakirjanik Michel Bohm tunnistas ausalt, et jah muidugi, sest me tahtsime demokraatiat sinna viia. Saakašvili anti oma maal kohtu alla, et ta alustas Venemaaga sõda (head nõunikud Laar ja Kross soovitasid) ja ka selle eest, et ta tappis oma vastaseid.
USA vaatab Ukraina peale skeptiliselt ja ei taha talle enam raha anda, sest nad näevad, et kõik läheb oligarhide taskusse.

1 | 2 | 3 | 4 | Järgmine

Nimi 
E-mail