Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kalle Klandorf: Riik peab jõudma Tallinnale järele

Jane  2017-05-17 09:09:48
Tallinnale järele jõuda riiklikul tasemel on väga raske, kuna Tallinnat on juhtinud palju aastaid tublid, töökad ja ausad inimesed, kes on teinud ja teevad ka praegu kõik, mis võimalik inimeste heaks. Riigis aga toimus pidev allakäik ja inimeste vaesumine. Laari, Ansipi ja Rõivase valitsused ei hoolinud rahva elatustaseme tõstmisest, vaid hoopis vastupidi ja vaesus aina kasvas. Majanduskasvu polnud, põllumajandus kiratses, meditsiinilise abi saamine nulliti paljudes kohtades üldse ära, Pensione ja abirahasid pole üldse tõstetud, nad on imeväikesed jne. Üks vale otsus tehti teise järgi. Mingi lootuskiir tekkis siis, kui peale Laari rahva jaoks rasket valitsemisaega tulid võimule paariks aastaks E.Savisaar ja S.Kallas ning elu hakkas kohe paremaks muutuma igas valdkonnas, isegi pensioni tõsteti oluliselt, muide oleks see praegu veel väiksem olnud. Muidugi on loota, et elu läheb paremaks meie maal kui Keskerakond on võimul, kuid annab pingutada, et Tallinnale järele jõuda. Peavoolumeedia ei kajasta seda suurt ja tänuväärset tööd, mida tehakse Tallinnas vaid püüab vigu leida. Eks ajakirjanikud täidavad oma peremeeste tellimusi ja pole oma arvamustes vabad. Eks muidugi on pinnuks silmas Tallinna TV, kust inimesed saavad teada, mida tehakse Tallinnas. Nad saavad teada tõde. Mida kõike pole tehtud, et Tallinn üle võtta. Jah saavutati, et parimast parim linnapea E.Savisaar aeti julmalt minema, koostades tema kohta valestsenaariume, rikkudes ta tervist. Osa Reformi tagatoa tegelastest tegutses sellega. Ega seal tagatoas polnud ainult reformistid, seal oli ka inimesi teistest erakondades. Sealt tulid mitmesugused korraldused, mis ei olnud sellised, mis viiksid meie elu paremuse poole, vaid lausa vastupidi. Saanud hääli muul viisil ja mitte töötulemuste põhjal tegutseti edasi inimeste mõjutamise suunas valede, laimu, vihavaenu-ja sõjaõhutamise teel. Sinna juurde veel e-valimised ja olidki hääled koos. Nende poolt hääletajad ei hoolinud meie paljude inimeste vaesusest. Muidugi kui Keskerakond püsib pikalt valitsuses jõutakse järgi ka Tallinnale ja terve Eesti võidab sellest. Kindlasti toimub areng paremuse suunas. Ainult, et Tallinnal on see eelis, et siin valitseb Keskerakond, aga riigis peab Keskerakond vimu jagama teistega ja siin on teatud takistus olemas. Jõudu Keskerakonnale, sest ta on parim eraond.

sof  2017-05-17 10:05:38
Tallinna TV on ETVga võrreldes päris tõetruu telekanal. AK uudised polegi nagu päris uudised; rohkem selline Vremja kanti propaganda rohkem.
Eile oli Otse kümnesse jälle hea vaatamine. Jõudu TTV ajakirjanikele ja Revole!

Salasilm  2017-05-17 10:19:49
Autoril on selles osas õigus, et riigi korruptsioonitse jääb momendil veel pealinna omale kaugelt alla.

Teetähis  2017-05-17 11:59:58
Tuleks igati kasuks kui ka riik Tallinna tehtust eeskuju võtaks.See vähendaks tuntavalt Tallinnasse elama asumist ja riik muutuks ka ise sisemiselt elamisväärsemaks.Kõikke,mis toimib rahva elujärje paranemisse,tasub alati riigil rakendada sest siis jääks oma rahvas riiki elama,mis peakski riigi esmane prioriteet olema.K Klandorf on tubli linnapea ja ta sobiks ideaalselt ka kaitsepolitsei juhiks.Alles siis lõpeksid need poliitilised tellimused.

Karl  2017-05-17 17:44:36
Ei tea mis siis saaks kui riigis ka nii palju varastataks kui Tallinnas?

maali maalt  2017-05-17 18:11:20
To Karl. 17 aasta valitsemise ajal oli riigil ,,varjatud,, korruptsioon. Riigifirmades liikusid väga suured rahad. Tallinna Sadama ja Eesti Raudtee juhtumid olid ainult üksikud asjad, mis välja tulid. Kõik juhtumid kadusid kuskile Prokuratuuri laua sahtlitesse. Õnneks Autorollo juhtum läheb jälle kohtusse. Kas seekord õigus võidab?

to Karl   2017-05-17 21:05:04
Seleta kui Sa nii hästi tead mida keskerakond Tallinnast on ära varastanud???.Seda teavad kõik kuidas Reformierakondlased panid Tallinna sadamast hakkama miljoneid eurosid,kuidas reformarid panid hakkama 2500kg Eesti riigi kulda,mida nüüd on veel ainult 125kg.Kuidas reformi peasekretäri Kalle Kuke osalusel pettis bussijuhist tankist riigilt välja 30 ooo ooo EK.jne jne.Kas Sull inimene au ja õigluse tunnetust üldse ei ole?Või makstakse sinule selle eest hästi?

Mari  2017-05-18 08:52:49
Tallinn ja Tallinn. Esiteks on Keskerakond seal võimul tänu venelaste---ebaseaduslike immigrantide toele-ligi 80% nende häältest, see on ilmestab ka volikogu häälestatust ja diktaati teistele (eestlaste hääled on killustatud) erakondadele, kasvõi Kõlvarti käitumine---Garaša ja SEmenov---mõlemad üdini eesti vastased, aga "autasud" tulevad. Teiseks---pealinnas on enamus riigiasutusi ja loomulikult on seal ka rohkem töökohti (sadamad, raudtee sõlmed, kaubandus, teenindus) ja töötajate tulumaks laekub ju linnale, millega siis rinna kummi ajada,et nendel on justkui eriline majandusvaist ja ettenägemisvõime, mis teistel puuduks---rahas supeldes ei märgata, et ülejäänud Eesti need võimalused lihtsalt puuduvad. Tohitu tulu annab muidugi turism--Vanalinn ei ole Keskerakondlaste teene----kui suurim turismimagnet---see peaks kuuluma kogu Eestile ja ka tulu tuleks jagada kogu Eestiga. Mitte keegi ei saa eputada "tasuta transpordiga", teie seal aga küll. eks olge solidaarsed ja andke see "tasuta" kõigile. Kolmandaks---mitte ainult Tallinn vaid ka praktiliselt kogu Ida-Virumaa on teie erakonna "valitsemise" all---ja kus seal siis need meeletud "edusammud" või panete spetsiaalselt rumalamaid sinna etteotsa,et Tallinn aina kasvaks ja seda venelaste arvelt, eks nad sinna trügivadki, nii need "põlised vabastajad" kui Venemaalt juurde trügijad ja kõik võetakse lahkelt vastu, need ju jälle teie hääletajad. Samas ei keelata teie haldusalas mitte ühtegi surmariigi sümbolit, venelased tahavad elada siin kuid meelsus on kõigil peopeal näha. Suurim tapja on teil austatud, miks te teise tapja lippe ei talu? Ja neljandaks---öelge ausalt, kas eestlased on juba oma pealinnas vähemuses? Vene keel on üha pealetükkivam ja dikteerivam ja see on ka teie "TEENE" Ja viiendaks---kuidas te ometi talute oma ridades selliseid inimesi nagu Toom, Kõlvart, Ivanova, Stalnuhhin, Loone jne, ---näeme nende inimeste tegude ja käitumise järgi, keda nad tegelikult teenivad. Häbi!

Marile  2017-05-18 08:56:24
Just Teie oletegi kõige suurem eesti rahva vaenlane, mitte siin elavad venelased.

to marile  2017-05-18 09:16:03
totutaja, punnitaja, pingutaja---mida ongi sinusugusel öelda----õnneks on teie vastas siiski üle 80% eestlastest. On ikka eriline "au" olla okupantidega ühes paadis. Ega see,et nad siin valida saavad muuda karvavõrdki nende ajaloolist tausta ja tõde.

to Mari  2017-05-18 09:50:02
Kelle käes on meedia-peavoolu meedia ehk propaganda,selle käes on ka riigis võim sest 70-80% inimühiskonnast usub ilusat valet aga mitte karmi tõde.See on teaduslikult kindlaks tehtud.Vaata Marike.Euroliit on siiski loodud selleks,et rahvusriike ära kaotada ja rahvusi ära segada.Et seda teostatakse on antud ja annab euroliit meile heldelt raha.Kõik teed,ühiskondlikud hooned jm infrastruktuurid on ehitatud euroliidu rahade eest.Euroliidu rahade eest saab ehitatud ka RB.Võimul oleva reformi erakonnaga oli euroliidul kokkulepe,et kui nad on nõus Eestisse vastu võtma migrante,siis ainult sellel tingimusel ka raha antakse.Reaalselt sõltub meie elu ja majandus ainult euroliidu rahalistest süstidest ja me ei ole ka enam reaalselt iseseisev riik vaid ülimuslikud on euroliidu direktiivid.Sellest mida ma avaldasin ei ole minu välja mõeldis vaid need on ülestähendused Prantsuse dokumentaal.poliitilisest filmis,teadlaste selgitustest ja raadiost targemate inimeste välja ütlemistest.Nüüd on meil valik.Kas leppida kõrvuti elama heanaaberlikes suhetes venemaaga kui oma rassi rahvaga või lahustuda ja lõpuks hävineda siia sissetoodavate aafriklaste ja araablaste massi immigratsioonis.Üks pääsemistee siiski on.Kui me suudaksime ka sellest liidust lahkuda ja jälle oma iseseisvuse kolmandat korda taastada.See lootus on selles mõttes siiski olemas,tänu Trumpile,kes ütles,et tema pooldab iseseisvaid riike ja on vastu euroliidule.Kuid Obama pooldas euroliidu projekti(oma rahvuskaaslaste siia asustamist) ja selleks saatis ta oma viimasel võimupäeval siia ka sõjaväe ja sundis Eestit kirjutama lepingule alla.

pigem...  2017-05-18 10:02:21
...euroliit kui CCCP (rahvaste vangla). Muide tuli välja,et Tallinnas õpetavad vene lapsi 98 määratlemata kodakondsusega õpetajat, isegi seda ei tea "haridusjuht" sm. Kõlvart, kas neil alalisi elamislubegi on? On ikka kõvad need "edukad" Tallinna juhid.

BBBR  2017-05-18 10:53:24
Hirmus on mõelda , et Tallinna linn eemaldab igal aastal pensioneeridelt 5 miljardit eurot. Selle raha eest saaks 20 meetrit kõrge , kuldse Savisaare samba koos postamendiga üles panna.

maali maalt  2017-05-18 15:26:53
To Mari. Meedia Keskpunktis Lenk näitas Hitleri poolt 30-ndate lõpus allkirjastatud Generaal Plaani OST. Teadsin sellest ka oma tuttavate ajaloolaste kaudu, et Saksamaa ja Hitleri võidu korral oleks 50% eestlastest küüditatud ja deporteeritud Eestist ja ülejäänud oleks hakanud mustatöölisteks, nagu kunagi meie esivanemad tegid tööd saksa mõisnike heaks. Eriti tige oli Hitler poolakate ja tšehhide peale, kes kuulusid suuremalt jaolt hävitamisele. Vene okupatsiooni järel jäime õnneks siiski rahvana ellu. Kuidas küsitakse? No siin on igal ühel oma versioon. See, mis tegelikult praegu toimub, ongi täielik väikeriikide ja väikerahvuste totaalne hävitamine. Kas meil antakse riigina ja rahvusena veel kord
3-s võimalus ellu jääda, on siiski kahtlane. Me lihtsalt lahustume ära selles rahvuste paabelis.

Aivar  2017-05-18 19:26:53
Tuttavad ajaloolased...tuttavad kirjanikud...tuttavad kosmonaudid...
Väga suurte tutvusringidega inimene, igal hommikul loeb erinevaid Saksa, Prantsuse, hollandi. Inglise ja...serbohorvaadi ajalehti.
Ma ei tea, mis ajaloolased Maalile infot annavad, aga mina tean oma ema juttudest seda, et sakslased suhtusid inimestesse hästi, nende pool elanud ohvitser tõi lapsele kommi ja sokolaadi. Aga "vabastaja" varastas kodu paljaks, viis viimase minema.
Arvatavasti on Maali ajaloolased Moskva "tõese ajaloo" esindajad.

maali maalt  2017-05-18 20:34:08
To Aivar. Lugege internetist General Plan Ost.

to aivar  2017-05-18 20:57:53
ja mari.Te olete kõva peaga nagu Gotlandi käiad:)Ajate oma jura ja ei taha mitte aru saada mis meil tegelikult toimub.Kui teile valge rassi sees ei meeldi elada,võiksite immigrantide näite varal,ise aafrikasse või araabiasse ümber asuda.Aafrikas ja araabias on igasuguste kommetega suguharusid.Ühtedes võib naine teha öösi mida tahes,peaasi,et ta päeval on põllul tööl.Araabias jälle võid osta omale või sada naist kui jõuad neid ka üleval pidada ja jätke eestimaa,eestlastele.Vähemalt meie rahvuskaaslastele.Kuna Teile meeldib ka sõda pidada siis saate seal ka neid, oma ihasid rahuldada.Eesti rahvas tahab siiski rahus elada ja oma isade maal ise oma peret toita.Meile ei ole neid euroliidu armuande vaja.Meie maa on siiani oma rahva ära toitnud ja toidab ka edaspidi.

kalle nägi unes  2017-05-18 21:35:08
kuldsete pagunitega miilitsavormi

Ülemiste vanake  2017-05-18 21:36:56
pole mul siin uputada midagi,
küll aga seisab ees suurem loputus,
et linn pähklipuukoortest puhtaks pesta

pensionär Tallinnast  2017-05-18 23:58:42
Miks muulaste lapsed ei ole õppinud
25 aasta jooksul eesti keelt suhtluse
tasemel,kuid inglise keelt oskavad küll???
Tähestik on eesti ja inglise keelel ühe-
sugune.Eestlased pidid 72 aastat tagasi
vene keelt oskama küll.Ei ole vaja uut
venestamist Eestimaale,keel on kultuu-
ri aluseks,kes ei taha eesti keelt ja meie kombeid,siis valik on suur idas
olev naaber.
Elagu Eesti ja meie kaunis keel!!!

1 | 2 | Järgmine

Nimi 
E-mail