Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

„Väike revolutsioon“ Venemaa valimistel

Sild tuleb   2017-09-13 06:55:03
Venemaal oli ja on momendil kõige tähtsamaks sündmuseks Krimmi poolsaare ühendamine Tamaani poolsaarega Kaukaasias. Raudtee ja autotee üle 19 kilomeetrise Kertši väina. Just äsja vastu 29. augustit tõsteti tugedele raudteesilla kaarekonstruktrsioon ja paari nädala pärast siis maanteesilla kaar. Tohutu ajalooline sündmus mis siis tsementeerib Krimmi kui osa Vene Impeeriumist ja juhatab sisse ka presidendivalimised aastal 2018 elik Putini võimuvertikaali jätkamise loomulikult koos rahvamasside juubeldamisega üleilmsel jalgpallipeol. Garneeringuks siis TV-staar - veiks kulunud küll - Žirinovski kuid miks mitte ka Javlinski, Navalnõi jne jn jne. Veidi värskemalt mõjub peale kosutavat tsoonipuhkust Bolotnõi mees Sergei Udaltsov kuid tema teatavasti kandideerida ei saa kandnud äsja kriminaalkaristust. Kuid eks kõigil on võimalus asuda paranemise teele... Kuid peamine Venes - Sild tuleb. Õnneks viisakad eestlased Krimmi sillast ei kirjuta ja ega ei räägi...Euroopa, viisakus. Elik nagu muhameedlastega - kapis kolli põle. Ja kogu lugu.

otsustet  2017-09-13 16:30:40
Venemaa Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin just teatas rahvaasemikele uut istungjärku avades, et temal on vaid üks kandidaat Venemaa presidendiks - Putin.

artur  2017-09-13 17:18:32
Jätke see Suur Venemaa rahule. Teie idiootide klähvimine on ära tüüdanud.

nemo  2017-09-13 17:44:01
10. septembri munitsipaalvalimiste kohta Venemaal kõneldakse, et need olnud nagu salajased – vähe informatsiooni kandidaatide kohta peale eluloolise trafareti ja päevagi polevat nagu eriti tähtsustatud; selles plaanis iseloomulik Putini vastus ajakirjanikele pärast bülletaani urni laskmist: „А знаете кандидатов откуда?“ - продолжали журналисты. „Читал биографии“; ning deputaatide vähesed volitused, mis ju ka valimisaktiivsust ei tõsta;

„Ühtne Venemaa“ on juba kaua võimul olnud; sel foonil polegi mõnede tüdimusemärkide ilmnemine stiilis „Системные засиделись“ (nagu siinmail tülpimusest kord Äraostmatud pukki valiti) üldsegi ootamatu; ja ega elatustasemega pole ju ka kiita;

samas, sm vaatleja võib ju küll nagu indiaanlane, kõrv vastu maad kuulatada, et kas piisonid (s. o omad liberaalsest opositsioonist) juba tulevad kuid ei, ei nad tule; meeled on ennegi petnud; "there are signs that Putin’s once invincible popularity is on the wane",, kirjutas Lääne press, aasta oli siis 2011 ning ER korrespondent lisas Moskvast hagu: putjaga on kõik;

nüüd kostub kusagilt (nagu maa alt) vaid Jõerüüdi vaikne hääl: "Et võimalikult paljud inimesed kogu maailmas saaks aru, et Fukuyama eksis sügavalt, kuulutades, et ajalugu on läbi“ - ja tõesti, Venemaa ei lase enda vasakliberalismist vägistada, pole lootustki; see on soovmõtlemine, toonitab Forbes;

Call it what it really is -- wishful thinking -- but, reality is that the ruling United Russia party isn't waxing or waning. They are steadily holding onto power, with Putin himself having almost no serious rivals. On Sunday, Putin's party did what it always does: win. Forbes, Sep 11, 2017

nemo  2017-09-13 17:49:29
12 septembri „Kommersant“ täpsustab valimistulemusi ("Ühtsele Venemaale Moskvas esialgsetel andmetel 76 - 77%, „Jabloko“,le 11,9% mandaatidest, sealhulgas võit seitsmes rajoonis, kusjuures puhtalt Gagarinis, kus Ühtsel Venemaal kandidaate väljas polnudki:

По предварительным данным Мосгоризбиркома (МГИК), «Единая Россия» получила на муниципальных выборах в Москве 1151 мандат (76–77%). Вторым стало «Яблоко» — 177 мандатов (11,9%). Третье место у самовыдвиженцев — 7,2% (порядка 108 мандатов). У КПРФ 45 мандатов (2,9%), у «Справедливой России» — порядка 10 (0,67%).
... ... ...
В семи районах Москвы «Яблоко» получило большинство мандатов, при этом в Гагаринском районе (там голосовал Владимир Путин);
... ... ...
Своим достижением оппозиция считает отсутствие депутатов от «Единой России», помимо Гагаринского, еще в трех районах: в Академическом, Останкино и Хамовниках.

Putini aeg  2017-09-14 08:11:11
Sisuliselt Venes anti eelteade, et Putin - milles tegelt keegi ka ei kahelnud - kandideerib presidendiks ja osutub ka valituks asi selles, et teist võimalikku kandidaati ka ei ole praeguste seisude juures. Vahepealne Medvedjevi aeg mäletatavasti päädis siis Muammar Gaddafy jõhkra tapmisega - mingi juudipoiss lihtlabaselt ei tahtnud võlgu äramaksta - ja neegrite tarimisega Sise-Aafrikkast Euroopa karjade ja karja kaupa. Sakslannadel olla vuuki vähe selles siis lugu Kargaja Mutti värk. Ja neegermehed töhe muideks kas mitte just sama siis meie Süda-Tallinnas elik rohkem rohkem neegri füüsist elik Mama Aafrika. Seda siis nimetatakse TPI-ks või Tallinna Tehnikaülikooliks. Tegelt rahvusvaheline inimkaubandus on tavaline rahvusvaheline inimkaubandus. Kuid Venest kuni Putinil on piisavalt jaksu siis nn võimuvertikaal on tugev autoritaarne kuid valgustatud monarhia muide antud traditsioon Venemaal on tugev midagi uut selles ei ole. Kuid momendi põhiprobleem ei ole mitte Venemaa vaid USA sest jätkub vastastikune jõhker kõride läbinärimine. Ja seega muudkui tugevneb Puna-Hiina ja antakse teat mänguruum Venele mis muide Süürias imetlusväärselt realiseeriti. Anda Venemaale tükk Vahemere rannast, tõesti tase.

  2017-09-14 21:55:12
http://www.kramola.info/vesti/novosti/chto-sluchilos-s-russkimi-v-chechne-posle-prihoda-dudaeva

hakkab kujunema  2017-09-16 06:49:18
Momendil siis raketikompleks Venel Latakiast allapool Hmeimimi või siis Bassal al Assadi(autoõnnetuses hukunud Bashari venna järgi) lennuväljal ja sõjalaevadel Vahemere idaosas. Just toodud kohale ka uus raketisüsteem Tartuse sadamalinna rajamisel oleva laevastikubaasi kaitseks. Seega Vahemere äärne Alaviitide rannik Süürias läheb täielikult Venemaa kaitse alla segaduste vältimiseks. Ja Süüria on ilmalik riik alaviitide al Assadite klanni juhtimisel sõja võitjate õigusega.

  2017-09-17 15:12:05
Alaviidid loetakse šiitide kilda ja on kõige euroopalikumad islamis. Nende liitlasteks on ka sealsed kristlased.

keerukam  2017-09-17 18:31:56
Lähis-Ida iidne ja äärmiselt mitmekihile kant tõeline maailmapoliitika sõlmpunkt. Tõsised šiiiad veel mingi aeg tagasi alaviite - tuntud vist ka nusairiitidena - šiiitide hulka kuuluvaks ei lugenud. Kuid see ei olnud ka oluline ime alaviitide püsimine üleüldse sest alaviite peeti väljapool islamit olevaks. Kui kuna oli tegu allasurutud ja vaeste talumeestega mingites rannikumägedes siis mingil määral lasti elada niivõrd kuivõrd - Ottomanide Kõrge Porta tegelt üks omaette kultuurinähtus lisaks olemaks Impeerium. Mingid mõjutused kristlusest ilmselt või siis veelgi vanematest usunditest olemas. Kuid alaviidid tõid tegelt võimule Süürias elik Levandis prantslased oma Mandaadi ajal. Mitte usaldades sunniite võeti sõjaväeteenistusse vähemusrahvaid elik alaviite ja druuse ja kristlasi jalaväkke ja hiljem lennuväkke ning tšerkesse ratsaväkke. Prantslased rajasid Homsis sõjaväekooli ja tublideks ohvitserideks kujunesid alaviidid, lisaks druusidele, kristlastele, tšerkessidele ja ka sunniitidele. Üks lennuväeohvitser - esimene Süüria reaktiivlennuki piloot muide - suutis kogu võimu alaviitide klanni kätte koguda. Tegu siis Hafiz al Assadiga Bashar al Assadi isaga. Mingist juutjuubi klikist aga torkas silma Latakia plaaž Alaviitide rannikul - tavaline euroopalik Vahemere rannamiljöö ja ei mingeid burkiinisi...Seega selline omapärane sealkandi rahvas nii nagu Liibanoni kristlased maroniidid.

n.77  2017-09-19 12:58:10
Mõned Putini ütelused,"mis siis et võõras pull aga vasikas jääb meile" ja "olen optimist,võtan konni ning mõtlen lõhnab lutikajärgi,mitte pesimist tapan lutika ning küll lõhnab konni-järgi".

nemo  2017-09-19 21:00:20
ta muudki öelnud:

«Медведь ни у кого разрешения спрашивать не будет. Он считается у нас хозяином тайги. И он не собирается переезжать куда-то в другие климатические зоны, ему там не уютно. Но и тайги он своей никому не отдаст».

Nimi 
E-mail