Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Emotsionaalsed ettevõtjad

Kõik läks kallimaks  2018-01-10 05:28:08
Kui vaadata mõnd kaubagruppi, siis näha on, et pärast pühi on kallimaks läinud kanamunad, sulajuust Merevaik, viilutatud juust, melon, advokaado,
Üleüldiselt võib öelda, et selle kuu ostukorvid on detsembrikuu algusega võrreldes kerkinud kuni 4 eurot ja Stockmannis veel enam!
Aitäh, Keskerakonnale!

Oh seda rahvast  2018-01-10 05:32:54
Rahvas on ikka kuradima lolliks jäänud. Vanasti seletas ametnik rahvale ära, rahvas sai aru ja elu läks edasi.
Nüüd seletab ametnik rahvale korda kolm. Ise hakkab juba aru saama, aga rahvas ikka mitte mõhkugi.
mitmele inimesele on töötukassa konsultandid riigiameti töötajatena oma vastuvõttudel maksuvaba tulu arvestamise põhimõtteid selgitanud - teab keegi või`???


Ühine aaabikaasade deklareering  2018-01-10 05:38:20
Alles see oli, kui tuli välja, et 2017. a. tulumaksu ei saa maksta enam 2017. a. kehtinud maksuseaduse alusel, et "hooliv" punaviletsus on ära muutnud ühisdeklaratsiooni esitamise reeglid.
Miks arvab mõni kaabakas või nõdrameelne rahandusministeeriumis, mis pole kollektiivselt üle aasta jooksul suutnud aru saada, mis siis alkoaktsiisi järsk tõus ikkagi kaasa on toonud ja veel toob, et nüüd nende sõnu võiks usaldada?
Eesti ärimees Gross nii teebki. Ta müüb keskmiselt 2 korda odavamat õlut, kui teised õlletootjad/müüjad. Grossi 0,5 L õlu maksab 0,74 €. Teistel on pooleliitrise õlle hind 1,4 € - 2,2 €, suurte alenuste perioodil müüakse ka ~1,3 €/0,5 L.


Kes külvab segadust?  2018-01-10 05:46:42
Aga kes üldse lõi selle kuvandi, et 2019 aasta "juurdemaksmine" on mingi probleem. Üldiselt loetakse ju kasulikuks, kui 2018 aasta arvete tasumise saaks lükata 2019 aastasse. Ja 2019 aasta omad jällegi 2020 aastasse. Miks nüüd kõik jagavad "kasulikke" õpetusi, kuidas tööandjale avaldusi teha jne, et oma 2019 aasta maksukohustused juba 2018 aastal ära tasuda?
Ei oska öelda, kas segadusekülvajaks on riigiametid või pigem opositioon, kes püüab niigi segast süsteemi oma huvides veelgi segasema näidata, eksitades sellega inimesi.

maali maalt  2018-01-10 07:58:30
To kõik läks kallimaks. Kui palju on näiteks hinnad kerkinud, siis kui Reformivalitsus kehtestas EURO. Meil ei ole riigikapitalism, et valitsus määraks kaupade hinnad. Hinnad määrab ikka ettevõtja ja ettevõtja on omakorda ahelatega seotud ELiidu ja maailma majanduse külge. Kui ikka maailmas nafta hind tõuseb, siis on teada, et kütus kallineb ja veod muutuvad kallimaks. Terves maailmas on praegu hindade tõusu tendents. Meil ei olene hinna tõus sellest, kas valitsuses istub Keskerakond või Reformierakond. Inimesed peaks ikka veidi ajusid ka liigutama.
Töötavaid penskareid on meil ainult 7-8%, 40%-l on pension, et vaevu-vaevu saavad hakkama, ülejäänud saavad hakkama näiteks end. riigitöötajad, kellel on pension 20% kõrgem, ministeeriumite ja Riigikogu end. liikmed.
Muidugi õigem oleks olnud kehtestada kohe astmeline tulumaks, nii nagu kõikides arenenud maades, aga siis oleks veel suurem kisa tekkinud, kui nüüd, kui töötavad pensionärid (7-8%) ütlevad, et nad ei saa hakkama, sest 2100 palga juures nad kaotavad iga kuu üle 30 euri. Mida peavad need pered tegema, kes teenivad maal 400-500 euri?

Pole  2018-01-10 08:42:31
see kokkuhoid sugugi nii lihtsalt arvutatav. Sest kui ühest kohast annad, siis pead teisest kohast võtma. Ja kui eelarve kasvab, siis eit ähenda see kohe elarusraseme tõusu, vaid raha väärtusetustumise õttu võib elatustase hoopis langeda.
Saad raha küll puhtalt rohkem kätte, kuid midagi ostes pead kokkuvõttes rohkem välja käima ja siis juba millegi senise kindlama sissetuleku arvelt.
Vaat nii lihtsaid majandusreegleid ei jaga Erki ega terve keskbande koos pedede ja isamaareeturite klikiga.

  2018-01-10 09:17:51
Nii et maali arust on aktsiiside kehtestajaks ettevõtja?

Maali teab  2018-01-10 09:23:26
Teab oma tarkuses kõike hästi
Väga hästi.

Need  2018-01-10 09:44:05
maalid on kõik libad.

Ka rikkad nutavad  2018-01-10 09:57:34
Ometi peaks eeldama, et need, kes teenivad kõvasti üle paarituhande euro, on haritud ja arukad inimesed, kellele matemaatika ei tohiks erilist muret tekitada. Aga võta näpust, just neile käib see kõik kangesti üle jõu. No mina, kui ma tõesti ei jagaks, ei läheks meediasse enda rumalust presenteerima, vaid püüaks, kui see ikka tõesti raskusi teeb, vaikselt ametnikega asjad selgeks rääkida. Kuidas meie rikkad ja ilusad ikka nii puupead on? Kuidas nad oma igapäevast tööd siis teha saavad ja veel nii korralikult teenivad? Vaat sellest ma aru ei saa. Tuleb välja niimoodi, et mida haritum, seda rumalam. Äkki lähebki nii nagu Peeter Oja vanaaasta õhtu kartis - rumalad on need, kes õpivad, targad teavad niisamagi. Ja kõige vähem on lahtist pead neil oravatel. Vaesekestel käib liitmine-lahutaminegi juba üle jõu mis siis veel protsendi võtmisest rääkida. Ometi on meil superarvutid, nutitelefonid ja igasugused tarkvarad selleks olemas. Aga ei, igasugune väikenegi keerukus aja lausa hulluks.


Ikka kulbiga, kulbiga!  2018-01-10 10:06:01
- madalapalgalistele antakse lusikaga võetakse kulbiga
- keskmisepalgalised hakkavad rohkem maksma
- kõrgepalgalistel jääb kõik samaks
Protentsuaalselt maksavad makse rohkem need, kes teenivad vähem. Nemad kulutavad kogu oma palga kalli bensiini, toasooja ja söögi peale. Kellel raha nagu raba, see saab skeemitada.


Maksusüsteemist  2018-01-10 10:09:56
Kui asi on lombakas, siis seleta palju tahad, lombakaks jääb ta ikkagi.
Lombakuse - või selle puudumise - põhinäitajaks on tagasimaksete ja juurdemaksete suhteline võrdsus 2019 aasta tuludeklaratsioonide esitamise järel. Praeguse järgi tundub, et tuleb suur tagasimakse. Ehk siis - riik võtab rahvalt %-vaba laenu. Aga selline süsteem on sündinud lombakas ja seda juba selgitamistega normaalseks ei muuda.
Kui tagasimakse tuleb kodanike poolt on ju riik andnud laenu aga kui vähendad oma tulumaksuvaba miinimumi,et ise tagasi saada,oled ise andnud Riigile laenu.Siin ongi ju mõttekoht!

Keda me petame?  2018-01-10 10:17:17
See maksukoormuse langetamine on nii silmakirjalik ja vôlts, et vôtab sülitama!!! Lisandusid ju ka uued maksud ja aktsiisid, mis selle säästu kôik ära söövad, lihtsalt riik saab mkngiks ajaks rohkem raha mängimiseks e. siis loob endale stabiilsw rahavoo inimeste arvel!!
Fakt on see, et ümbrikupalga osakaal kasvab väga palju!!!
Seletamatut ei ole võimalik lahti seletada.Siiani on see rohkem kinni seletatud. See seadus on ju just tagasiulatuv 2017 aastasse. Mismoodi sellised vasturääkivused võimalikud on? Tehtud siis kohe astmeline tulumaks!


Rikkust tuleb juurde  2018-01-10 10:29:51
Presidendi kantselei kommunikatsiooniosakonna juhataja Kaidi Aher kinnitas, et detsembris maksti kantselei direktorile ja veel viiele ametnikule preemiat pühendunud panustamise ning väga hea töö eest aasta intensiivsetel perioodidel.
Valitsuse reformikavu tutvustades kasutas Ratas liialdamise võtet, näidates toimunud arenguid selgelt positiivsema ning sujuvamana kui need avalikkuses käsitlemist on leidnud. Kohati vaid ritta seatud märksõnadega keerulisi protsesse markeerides tekitas Ratas mulje, et valitsusjuhina hoiab ta protsesse selgelt ohjes

Ott   2018-01-10 10:36:04
Majanduskasv on ainult praeguse valitsuse teene. Eelmiste valitsuste ajal jäi majanduskasv seisakusse. Ei hoolitud selle kasvust, ei hoolitud põllumajanduse arengust, meditsiinile anti surmav hoop jne. Ma ei teagi, mida eelmised valitsused on õigesti teinud. Postimees aitab Reformi tagatoa tegelastel laimu levitada, valetada ja vassida. Kõik selleks, et mõjutada inimesi oravaid valima. Neil on see ju ka õnnestunud. Ega muidu poleks olnud reformistlikke valitsusi, kes on viinud meie elatustaseme viimaste hulka ja teinud palju halba ja toonud viletsust paljudele meie inimestele. raha on läinud mujale, mitte meie inimeste heaks. See, mis on toimunud meie riigis on kaugel demokraatiast, siin võib süüdlaseks tembeldada iga aus inimene, kes on tee peal ees reformistide võimule. minu meelest oli meil Reformi tagatoa diktatuur ja nüüd et uuesti võimule tulla ei välistata ühtegi võtet olgu ta nii alatu kui tahes.

maali maalt  2018-01-10 10:40:56
Ott va s..a kott, ära aja pada.

Maailma  2018-01-10 10:50:53
ajaloos on esinenud 2 õiglast maksu, kumbki muidugi eri hinnangualuselt.
1. on kõigile VÕRDNE maks. Mina annan 200€ ja Assinovski papa annab samuti 200€ kuus ühiskassasse. Nii saadakse kokku ühistegevuseks vajalik rahahunnik. Sellist viisi kasutavad tavaliselt klappivad jotad. Pärast võtab üks lonksu ja teine lonksu ning viimane käib uue järel.
2. viis on VÕRDELINE maksuMÄÄR. Mina maksan 10% ja Assinovski papa samuti 10%. Suhteliselt ühepalju aga rahas umbes 100000 korda maksab Assinovski papa enam.
Meil aga kehtib moonutatud ehk vägistatud altkäemaksuline "võrdeline" ehk nihutatud ebavõrdeline maksumäär. See mõeldi välja selleks, et osta kaudse altkäemaksuga vaestelt kui arvukamalt rühmalt hääli, et ise kauem ja kindlamalt võimul püsida ja siis sedasama rahvast nöökida. Nii on ka meil seni toimunud, et mitu rühmitist kaklevad omavahel altkäemaksu suuruse üle. Mis on sellel aga tegemist õiglusega?

Otu  2018-01-10 10:52:26
on jobu. Majanduskasv ei sõltu mõnest kuust, paljud tehased ehitatakse ja sisustatakse aastatega, samuti pannakse laevaliinid käima aastatega ja isegi aastakümnetega. Samuti ei saa me ise raha trükkida, sellest loobusime EL-i kui uue peremehe kasuks.

vat  2018-01-10 11:23:39
Oi Saali-Maali sa ei tea.... Kui Reform? kehtestas euro!?? Siis tänu valitsusele tõusid hinnad? Samas aga vädad sa,et hindu tõstab meil ikka ettevõtja! Kumb siis? Maali! Sul peaks koolis õpitust meeles olema,et kui millegi või kellegi käest vabandust palutakse,siis PALUJA kahetseb,et on midagi valesti teinud! (sots Kõivu vabandus pensionäridele). Ja veel,kas sa pole tähele pannud,et rahandustegelased,kes seletavad lahti uut "lihtsat" tulumaksuseadust,lõpuks ikka soovitavad,et makske iga kuu mingi kindel summa tulumaksu,siis järgmise aasta alul näeb,kas saad tagasi,või pead juurde maksma! Kindel summa? Miks? Et oleks lihtsam arvestada!??? Mis siis enne oli?

VÕTKE JA KOOLITAGE NEID REFORMAREID natuke,  2018-01-10 16:33:53
ET NAD OMA LOLLISTEGA EI blameeriks ennast. Sõerd ja Luri nagunii näivad oskavat vaid näppudel ja arvutuspuölkadel arvutada, egas Ligigi palju pädevam ole. Põhimõte on hirmutada ja rahanduminidsteerium võiks nimetada NEID põhilisi paanikaülvajaid ka nimeliselt.
Aru ma ei saa sellestuuest süsteemist .Räägitakse aasta palgast ja sellest tulenevast maksvaba miinimumist aga tegelikult see nii ei ole .
Hea on kindla sissetulekuga töötajatele . Aga kui su palk kõigub, siis läheb tringel trangel lahti. Kohati sinu avaldus miinimumist ei kehti . See on siis kui lendad palgaga üle ,siis võetakse täie rauaga, Järgmine kuu kui palk väikem jälle loeb . Teine jama on puhkuse tasudega .See kuu kui laekub puhkuse raha ja palk võetakse täie rauaga . Tuludeklaratsiooniga pidavattagasi saama aga selle valitsusega ei tea kindel olla enne kui raha käes . Miks mina pean riigile andma laenu . Kas ei võiks jooksvalt arvutada tulumaksu miinimumi kui tasu saad ühest kohast


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Järgmine

Nimi 
E-mail