Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Milleks meile tasuta maakonnaliinid

maali maalt  2018-02-14 09:45:58
eesmaa tundus noorena enam-vähem normaalne tegelane olevat, nüüd kesikute kambas on päris uhmuks ära pööranud. Hea, et vähemasti puujala meelt ei ole ja veel ka mitte laustiblastunud nagu kolm klouni TTV-st, õudne loone, kitsekasvataja tibinas jms.

Ennu  2018-02-14 10:17:35
pakutud 90€ kuus on küll puhas luul. Sest kui kuus on 20 tööpäeva, siis päevas kulub 4,5€ ehk üks ots 2,25€. Kui 1km maksab praegu 4s (oma kandi kaugusi arvestades), siis tähendab see töölkäimist 56km kaugusele. On see üldse arukas? Ja kus on nii pikk võimalus üldse olemas? Pealegi 1 bussi või rongiga?
Maal keskmiselt üle 20km keegi bussiga tööl ei käi. Vähesed ehk küll, sest nad pole veel välja surnud. Koolid on hävitatud, õpsil ei jäägi muud üle, sest ta on oma maakodu külge aheldatud. Uut elamist osta ei saa, sest keegi tema maja maakolkas ei taha ka 5000€ eest, uut korterit linna aga alla 15000€ ei saa. Ei pea siin silmas Kundat, Kohtla-järvet, Sillamäed, kus ka paari tuhandega saab mingi remontivajava pesakese.
ise käin samuti aeg-ajalt linnas, pilet kõigub 60...80s. Maha see küll ei löö. Kui käiks seal ka tööl, siis 15...20 minutit täpsel ajal sõit pole suur ajakaotus, raha kuluks aga 20 tööpäevaga 25...30€. Palgast moodustab see umbes 5%. Seda pole sugugi palju.
Ja vanurid käivad küll sageli linnas ostmas, kuid vaid korra nädalas kindlal nädalapäeval. Ise käin üle nädala.
Vaja oleks seega paljudes kohtades korraldadada inimeste seas küsitlus, kes kui sageli kuskil bussiga käib ja seada bussiliinid nii, et ühest kandist sõidab linna esmaspäeval ja reedel, teisest kohast teisipäeval ja laupäeval jne. Ning mitte nii, et linnas jääb 20 minutit tagasisõiduni, ei jõua ju ksukil käiagi. Ning ka mitte nii, et linna jõuad 5 kinutit hiljem kui läheb buss Tallinna. Teistega aga läbi suurema linna enne õhtut kohale ei jõua, rääkimata tagasisõidust.
Seega on vaja kohalikke ksüitlusi läbi viia, et see liiklus üldse korda seada. Ja palju odavam tuleb siis ka korraldajatele, mitte ei loobitaks rahva raha kuhu iganes.

maaliga  2018-02-14 10:18:41
samal arvamusel. Enn on kõvasti lubjastunud ja vaimselt mandunud. Mis teha, peni ei tohi oma peremehe peale klähvida, naksamisest rääkimatta, kohe saad keppi!

Nojah  2018-02-14 11:30:59
Keskerakondlik valitsus hoolib inimestest ja otsib võimalusi, kuidas inimeste elu paremaks teha. Palju on juba selle lühikese ajaga tehtud ja palju seisab veel ees. Kui see nii kub poleks, oleks see koomiline, kuidas küll eelmised valitsused oskasid viia paljud meie inimesed vaesusesse, hävitasid võimaluse saada arstiabi kohapeal, seiskasid majanduse arengu, senini segavad teiste tööd, valetavad laimavad. Tasuta sõit on tähtis paljudele inimestele. ja näitab järjekordset hoolitsust. Aga Reformi tagatoa tegelased ja peavoolumeedia hakkavad seda ka maha tegema nagu kõike muudki, mis on positiivne meie rahva heaks. aga ehk nad ei saa arugi oma rahakoti otsas istudes, kui tähtis on paljudele inimestele hoolitsus ja iga sent loeb. Reformistid ei hooli inimestest, neil on tähtis vaid oma isiklik heaolu ja võim.

Nojah  2018-02-14 11:32:22
Parandan vea, peab olema kurb.

maali maalt  2018-02-14 11:38:02
Nojah-iga nõus. Simpsoni bussidega saab "tasuta" kenasti Läti piirile sõita ja elavdada Läti majandust. ja näitab järjekordset hoolitsust. Aga Reformi tagatoa tegelased ja peavoolumeedia hakkavad seda ka maha tegema nagu kõike muudki, mis on positiivne Läti rahva heaks. Reformistid ei hooli Läti inimestest, neil on tähtis vaid oma isiklik heaolu ja võim.

pr.Amalie  2018-02-14 16:35:51
Olgu kuidas tahes,aga vanainimesed vajavad TASUTA TRANSPORTI.Ja seda mitte ainult bussis.
Maal töötav inimene on aga nii jõukas,et autot pidada ja mitte ainult töölkäimiseks,siis bussipiletit ta suudab osta küll.
Ja kui töötab keskuses,pole tal eraldi poereise vaja.Vanemad inimesed saavad väga vähe sissetulekut,neil on RASKE TASSIDA toitu keskusest bussi peale ja seda üles vedida,sest pagasnikke ei ole ja bussijuhid reeglina tagumikku ei kergita.Tegelt ollakse tõelises ohus,sest võidakse katki või ära tõsta selg või muudki luud ja siis on asi nutune-võib ratastooli või pikali jäädagi.Mitu korda sõiduks aga raha pole.Väikepoed nöörivad(ka suuremad maakonnakeskustes selle ära õppinud)ja seal valik pea olematu.

to pr.Amalie  2018-02-14 16:42:49
Elate vist väga kehvas omavalitsuses. Väga paljudes(kui mitte enamuses) valdades hoolitsetakse vanainimeste vedamise eest arsti juurde, omavalitsusse, poodi ja mujale. Pöörduge oma murega omavalitsuse poole, neile on selleks riigi poolt ka vahendid eraldatud. Vanainimeste tõttu ei ole mingit surnult sündinud rumalat "tasuta" busside ideed oma valjate moosimiseks vaja ellu viia. Üks mitte just eriti tark poliitik proovis elektoraati ära osta ju ka mädanenud kartulite ja pehkinud küttepuudega, lõpuks tuli välja, et tegu on rahva raha varastaja populismiga oma "autoriteedi" tõstmiseks ja seda pika aja vältel ning korduvalt.

maali maalt  2018-02-14 17:40:18
maali maalt 09:45:58 ja 11:38:02 on libad. Tulin alles peale lõunat koju. Tegelikult väga hea artikkel, sest osa meie maainimesi ongi transpordi puudumise tõttu nagu maale asumisele saadetud. Miks noorem maarahvas kolib linnadesse? Sest maal ei ole poode, sidejaoskondi, velskripunkti, kuhu sa läksid kasvõi öösel, et peavalu rohtu saada. Siis polegi midagi imestada, et varsti on kõik Eesti elanikkond linnades või üle lahe läinud. Olen E.Eesmaga ja Keskerakonnaga ühel meelel, et maainimestele tuleb appi minna tasuta transpordi korraldamisega.

M.O.T.T.  2018-02-14 18:31:20
Simmi m ongi turakas ja sureb lollina nagu ta iidol "püha meeski". Tiblastunud kloun ei adu enam mitte muhvigi. Kogu maailm urbaniseerub kiires tempos, aga eks maali arvab, et kesikud päästavad kogu universumi kõigist hädadest(k.a. s..a hädast) koos oma simpsoni "tasuta" bussidega. Kui ikka inime on lollik loodud, siis seda elu lõpuni.

maali maalt  2018-02-14 19:34:38
17:40:18 on liba. Asi pole ju asutiste puudumises, need ongi lahkumise põhjustatud. Vaja on TÖÖD! Siis saaks ka pered koos elada ja oma rohelises kodus rahulikult pidu panna nagu vanal heal kolhoosiajal. Ma isegi kardan, et 10-st kunagisest kolhoosnikust 9 igatseb seda aega tagasi. Sest siis iku TÖÖ, samuit ka poed, koolid, haiglad, apteegid, bussiliiklus ja muud.

to pr.Amaliele vastaja  2018-02-14 19:44:59
Kust sa tead,et ma vanainimene olen ?Äkki ei ole. Ehgk näen oma supikausist kaugemale ja kett sutsu pikem.
SINU ARUST EI OLE VANAINIMESTE TÕTTU MIDAGI VAJA MUUTA.
Need,kellest sa räägid,et mõnes maakonnas on spets.bussid nende vedamiseks vajalikesse kohtadesse,on NII VANAD ja kaugelt TALUDEST,kes ISE ENAM KÄIA EI JAKSAGI. Muidugi on hea,et ISE PÄÄSEVAD SEL VIISIL
KUHU VAJAVAD. AGA ON KA NOOREMAID PENSIONÄRE JA NEID VANEMAID PENSIONÄRE, KES KAUGEL TALUDES EI ELA, VAID KELLEL BUSSIPEATUS LÄHEDAL JA KES SOOVIKSID ROHKEM SÕITA, AGA ETSKAE, RAHAKEST POLE.Tahaksid ka oma silmaga suurtes poodides valida,apteekides hindu ja arvamist pärida, kino või teatrietenduse ehk maakonnalinnas vaadata, arsti valida, eriarstile pääseda.Tallinna muidugi kõige rohkem...
Ja kui keegi kunagi jaotas puid ja "mädand kardulaid" nagu väidad, on see kindlasti kenam ja inimsõbralikum valimiskampaania kui siin sõnastused ja seisukohad ja mädane vihkamine.Ju oli ja on praegugi veel neid puid ja kartuleid vaja-võid ka,sest oliiviõli ei jaksa nad osta.

to maali maalt  2018-02-14 19:55:04
Mina ei tahaks kolhoosiaega tagasi,sest see tähendab loomakasvatust - asi,mida ma jälestan.Intensiivpõllundust ka mitte,sest see on vaesestanud mullad,mis tänu sellele mikroelementidest lagedad ja millele tervisega lõivu makstakse ja kõik need kunstväetised,ka sõnnikuga väetamine kui sõnnikut liiga ja toores,kemikaalid jms.Ilmselt varsti või juba geenmuundamised,rikut veed.
Kui suurpõllundus,siis permakultuuri maaharimine,Thuni kalender,vagude kaupa sobivad kultuurid ja põõsad kõrvuti.
Ja see oleks täisöko,tervistav toit,värske,mida välja ei veeta ja mille hinda meelevaldselt,nn.liberaalselt tõsta ei saa - kõigile kättesaadav kodumaine, absol.kvaliteetne ,terve toit.
Laiemas plaanis näen maale tulemas robotitehaseid kus robotid panevad roboteid kokku,kasvõi näit. pisiroboteid nendesamade põldude vahele ukerdama,kasvõi holtereid,mida saab terve aasta kanda kui kella või medaljoni ja mis annavad andmed edasi arvutile,teadusasutusi,kaugtööd.
Liikuvteenindusega on võimalik need maalelavad ära teenindada kui keegi vähegi mõistust ja tahtmist ja empaatiat ilmutaks ja midagi ÄRA TEHA viitsiks.UUTMOODI.

maali maalt  2018-02-14 20:59:03
maali maalt 19:34:38 on liba.

maali maalt  2018-02-14 22:38:13
20:59:03 on libade liba.

to pr.Amalie  2018-02-14 23:24:44
Kas tõesti arvate, et nüüd hakkab simsoni busside hordid Teie teeotsas lausa rivis seisma(ja kindlasti "tasuta"), et saaksite oma "pikema keti otsas" oma silmaga suurtes poodides valida,apteekides hindu ja arvamist pärida, kino või teatrietenduse ehk maakonnalinnas vaadata, arsti valida, eriarstile pääseda.Tallinna muidugi kõige rohkem... (see viimane on muidugi eriti vinge soov, sest eks simson paneb varsti ka maakonnaülesed bussid Teie tarbeks "tasuta" kurseerima).
PS. Kui ikka oliivõli ei jaksa osta enam, siis on vast lootust(mis sureb alati viimasena), et etkar kunagi taaskehastub ja avab laod, mis täis võid ja kardulaid, vast ka ilma "vihkamiseta" küttepuid. Edu Teile lootmast ja imedesse uskumisel igatahes!

eelmisele  2018-02-15 11:55:41
Oi ei arva,et rivis hakkavad seisma,aga ehk mõned ikka jäävad minu tarbeks ka.ja teistelegi.
Mis selles siis halba on kui minagi veidi poodi,kino ja teatrit nuusutada soovin? Teie arvates on mu koht voodiotsal hommikust õhtuni + kaks miniviinerit kartuli ja soustiga -ei muud pole tarvis?
Ärge enese sisemise olemuse järgi otsustage.
Edgari areenilt kadumisega pole vaja ka teil uhkustada - teie vihameel ja ahne ärikamentaliteet ,soov kõike teie ja teiesuguste teele ettejäävat jalge alla trampida tekitab ,on juba tekitanud õhkkonna,kus see oks kus isegi istute murdub-sest Euroopa ei kannata kaua oma äärealadel niivõrd kihisevat ja ebakindlat,vihameeles visklevat puhverala.+ otsustajate isiklik vastumeelsus.Arenenud maailm ei tolereeri loomapiinajaid ja omaenda vanainimestele kõrrikargajaid. Ei ole kunagi tolereerinud.

maali maalt  2018-02-15 15:42:13
maali maalt 22:38:13 on liba. Sel kellaajal ma juba magan. Aga tasuta transport on muidugi eesrindlik mõte. Kui midagi tasuta saab, siis miks mitte? Toit võiks samuti olla tasuta. Ja saun ja juuksur ja küte ja vesi ja elekter ja üldse kõik võiks olla tasuta.

maali maalt  2018-02-15 15:56:54
maali maalt 15:42:13 on liba.
To to maali maalt. Te jäletstate kõike seda, mis toidab eesti rahvast. Kui te olete vegan, siis saan aru, miks te loomakasvatust ei salli. Ainult, et vegani toitmiseks peab ka kuskil farmis ( äkki vannitoas või aknalaual) taimeid kasvatama, et te kõhu täis saaks. Aga võib-olla elate hoopis õhust?

to maali  2018-02-15 16:59:40
Toidab vigaseks.
Mitte mingit toiduainet ei ole poest saada, mis tervisele kasulik oleks. Mitte ainumatki.
Tulevikuinimene loomi ei söö,piina ega kasuta ära, sest ta on arenenud teatud tasandile.
Taimetoit saab olema põhiline,sest see on kõioge tervislikum,kui on õigesti kasvatatud ja pole töödeldes ära solgitud.Ka taimedest on võimalik valke saada - näit.seened sisaldavad kõiki vajalikke aminohappeid,munavalge on universaalne valk (enne aga tuleb praegune kanapidamisviis täielikult likvideerida - täielikult),
chia seemnetes on 3 x rohkem omega 3 kui kalaõlis,oliiviõli on ainus õli, mida soovitav tarvitada.
Või näit.on uurimuste kohaselt rinnavähi edendaja,samuti omega 6 õlid (päevalille jm)kuna edendavad põletikke.Vähi põhjused on ka muud loomulikult.
Piimatooted tekitavad lima ja seega rakkude talitlust takistavad,Liha on uurimuste kohaselt vähi kindel edendaja,vorstidest ei räägigi.Isegi maheliha.
Mul on kahju,et loomapiinamine farmides ja tapamaja koledused ei ole teile piisavaks argumendiks,et pean siin teie tervisest rääkima.
Asi selles,et ei teie ega teised sarnased viitsi mõelda ega välkuda vanadest harjumustest ja elatiseteenimise vahenditest ega mõnudest.Ilmselt ongi loomade tapmine ja vangistuses pidamine mõjunud tuimestavalt.
Inimene peab ju oma peast välja viskama kõik häirivad mõtted.
Sestap syydistatakse neid,kellele ylekohut tehakse.Alandatakse,et end õigustada.Aga alateadvust petta ei saa,saab maha suruda ja nagu nõiad ytlevad, algavad haigused sealt energeet.tasandil kuni kehasse lähevad.Sest igasugune disharmoonia tuleb hävitada.See on Kõiksuse arenguseadus.
Keegi katoliiklane rääkis,et Jumal lõi loomad näitamaks syytust,
taimed, näitamaks lihtsust ja inimesed selleks, et nad Jumalat teeniksid.
Mistarvis te mulle just eesti rahvast nina alla hõõrute.Seda viga teevad teisedki rahvad.
Loodetavasti mitte kaua,sest majandus ,inimeste arvukus ja teadus lõpetavad selle koopamoraali.
Laari tegudes on oma hea kylg.

1 | 2 | Järgmine

Nimi 
E-mail