Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Brexit kui õppetund

Sellest  2018-03-07 07:08:21
totrast EL-ist lahkumine näitab ära ka juhtkonna kõhklused ja kõlbmatuse. Iseseisvus peab olema iga riigi esmaeesmärk, edasi tulgu vaid mõlemapoolsed lepingud. Kui nüüd Ühendkuningriigis keegi kõhkleb, siis on nende näol tegu rahvavaenulike tegelinskitega. Sama käib Eesti ebaseadusliku kliki kohta. Sellised saavad võimutseda rahva ja mõistuse üle vaid ahnusest ja rahva lollusest.

No nii  2018-03-07 10:41:59
Minu lemmikriik on Norra, vaba igasugusest liidust ja otsustab ise, mis talle hea on. See riik ei topi oma nina teiste riikide siseasjadesse, ei valmistu sõjaks, raha läheb oma riigi otstarbeks. Nüüd siis Suurbritannia tahab ka vabaks saada. Rikkamad inimesed on muidugi EL-us olemise poolt, vaesemate elu pole sellest paremaks läinud. Meil ju ka pole. Eelmiste valitsuste ajal vaesus aina kasvas, majandus seiskus, arstiabi kättesaadavus oli paljudes kohtades nullilähedane jne. Brüssel ei sekkunud, ei sekku ka nüüd kui laimatakse Eestimaa parimaid inimesi ja otsitakse neile valesüüdistusi. Seal arvatavasi tegeletakse peamiselt Venemaa-vastase tegevusega, mis mitte kuidagi pole kasulik ühelegi riigile nii majanduslikust ja ohutuse seisukohast.

Kalluta aga  2018-03-08 13:29:51
eelmisele, mitmenimelisele Evele, Ivole, Peetrile jne.

Norra kuulub muide NATO-sse. Meie armas naaber, Tiblastan, muide ülbitseb ka Norraga.

Norra mittekuulumine EL-i on muuseas sisuliselt formaalne. Norral on EL-iga koostööleping, mille raames on Norra võtnud endale muuseas kohustuseks täita kõiki EL regulatsioone mis käivad EL-i siseturu kohta. Samuti on Norra osaline paljudes EL ühisstrateegiates-taktikates-programmides, kuhu ta ka raha sisse maksab. Samamoodi nagu EL rikkamad riigid. Norra kuulub ka Schengeni ruumi ja täidab kõiki sealt tulenevaid kohustusi. Jne.

Mis aga artiklit puudutab, siis viimane lõik on väga huvitava sõnakasutusega...

Nimi 
E-mail