Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Jõuline majanduskasv 2017. aastal

Äkki  2018-03-07 08:46:48
Aivar toob ära ka kilkamise põhjused?
Mitu tellist toodeti meil rohkem võrreldes 1991.a-ga? Mitu tonni piima, kartuleid ja erinevaid vilju toodeti rohkem? Mitu raadiot valmistati meil eelmisel aastal rohkem kui 1939.a-l?
Palju paare jalanõusid toodeti eelmisel aastal võrreldes 1961.a-ga?
Miks Aivar ei too välja tegelikku tootmist, vaid sahkerdab mingi võlarahaga?

Majanduse kasvu eufooria  2018-03-08 13:13:08
ajab naerma.Jah,palju siis neid toodanguõhikuid toodeti?Igasugu matemaatika kaudu majanduse kasvu upitada on naiivne.
See on ehk hoopis raha tõstmine siit-sinna,mille kaudu näitajad muutuvad.Eks midagi majanduses ka ikka...
Võtame selle RE projekti Kredexi kaudu majade renoveerimise.Sellega meelitatakse kortermaju renoveerima.Näe saame tasuta toetust...ja inimene on ahne ja haldur räägib ka ühesuunalist juttu.Majad muidugi vajavad remonti aga seda tuleb teha vajaduspõhiselt arveatades ressursi olemas olu veel ,mis on veel aastaid võimalik ekspluateerida.KredEx aga nõuab lammutamist,raiskamist.Pealegi on tulemus eksplutatsiooni ea lühenemine viletsate materjalide tõttu,kuid majanduskasv näitab numbrilist tõusu ja korteriomanikud sattuvad pangaorjadeks.Viimaseid võib halval juhul ootata korterist välja tõstmine,kui sattutakse võlgnikuks .

  2018-03-09 11:23:47
Kui KAUBANDUS EI KASVANUD,SIIS SEEPÄRAST,ET MÜÜB LIIGA KALLILT.PAREM TOODA JA MÜÜ ROHKEM,AGA ODAVAMALT.
Meie,eriti EESTI KAUPMEHED EELISTAVAD ISTUDA VÄHESE KAUBA OTSAS ,MIS LIIGA KALLIS,NAD NÄEVAD VAID SUURE RAHAKOTIGA OSTJAT,KES NENDE JUURDE OSTMA EHK EI TULEGI,UNUSTADES TEADLIKULT VAESEMAD JA PANKROTTI LÄHEVAD.VÕI LEIAVAD VÄLISTURU JA EESTIS MÜÜDAV MUUTUB VEELGI KALLIMAKS.
Hiina küüslauk 3.60 eur Eesti ligi 9.-! Kõiges nii.KUNAGI OLI HINNAKOMITEE - Oi,kuis kuluks praegugi ära selline!

  2018-03-10 21:21:07
JUmala ÕIGE JUTTSUL!!!
Kredex on saatanast.
Korteriomanikud on pealiskaudsed ja see on üks LOLLUSE PÜHJUS.
Nemad USUVAD (usuks selle asemel parem mõnda tõesti head jumalat),et saavad kasuga kaupa, et pärandavad lastele ja OSTAVAD seega nende armastust natukenegi)et korter muutub väärtuslikumaks turul, et kütte hind langeb.NAD EI OLE VÜIMELISED ARU SAAMA, et KUI KÜTTE HIND ISEGI LANGEB, MÕNEKS AJAKS,LIIGUB KÜTE TÕUSUTEED(eriti kui päikesepaneelid nii kallid ja euroliit keelas hiina omad,kui Vene gaasist jm.elektrist loobume "kaitsekaalutlustel",)-seega,hind tõuseb ikka,egas ta LANGE!,aga võlad jäävad.Maja vanameb ja materjalid,millega polsterdati, kiirendavad ruudus ekspluatats.aja vähenemist. Eriti kui krunt magusa kohA peal.A no tore on ju USKUDA,et plastikukiht ilustab ja väärindab su arhitektuurita vana vaestemaja...
Samas ON RAHUMEELI JALGE ALLA TALLATUD KÜMNED TUHANDED ÜKSIKUD PENSIONÄRID VÄIKESE PENSIONIGA,KES RENOV.MAKSID JA MAKSAVAD OMA TERVISE JA TOIDU ARVELT,KES VEEL ELUS. TARK SEADUS TULI NÜÜD KA MAALE JA RIDAMAJADELE JÄRELE.
TULEB LÕPUKS SURNUAEDA KA J KRAABIB SUL MULLA PEALT.
Surnuaiad ongi kollaseid lipikuid täis,nõudes kerjuspenskaritelt HAUAKUJUNDUSI. (karderavasti /pole tõestatud/toimuvad salajased pealematmised ikka ka korras platsidel- miipalju siis KOV de usaldamisest vanuriabis.

  2018-03-10 21:28:51
Eks ole hull lugu, enam ei saa aknast õhku lasta,selleks peab ehitama 1,5 miljonilise ventilats.süsteemi!!!Keegi tarbekunstnik,rikas mees, rääkis uhkusega,et nende majas ongi nii ja renov, kulu nüüd 150.-eur ja tema küll ei tea,kuidas ta vanatädi sellega toime tuleb! Oli ise väga rahulolev iseenese ja olukorraga.
Tulge ikka mõistusele!
Õhku lastakse aknast ja käiakse uksest ja plastik on kõige rumalam ehitusmaterjal.Kerge tyuld otsa panna ja jalaga sisse lüüa.
Elektrikõte oleks kõige õigem ja optimaalsem,arvestades MISSUGUSEID SUUREPÄRASEID elektriküttevahendeid leiutatud. PUHAS.Kopsuvähist prii-
Ka puuküte pole sugugi tervislik.Sellest tulenevad nõeljad osakesed lendavad Soome ja kahjustavad tervist soomlaste meelepahaks.

  2018-03-10 21:30:37
A KES JÕUAB LOLLE ÕPETADA?
LOLL EI KUULA EGA MÕTLE.LOLL EI TUNNE KA.
LOLL ON ISETARK-

Nimi 
E-mail