Logo
14. märts 2018
10 (1091)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Viljandi rahvakohtumise ettepanekud

  2018-03-08 21:34:12
20% pensionitõus EI OLE PIISAV.
467 on SUHTELISE VAESUSE piir.
300-lised pensionärid jäävad ka 20% pensionitõusuga LAUSVAESUSESSE 360.-eur!!!
Eriti üksielavad,MUUDE SISSETULEKUTETA!
JA PENSIONITÕUS EI PEA OLEMA MITTE VANADEKODUDELE JA HOOLDUSKONTSERNIDELE KÄTTEMÄNGITAV.
TULEB ARVESTADA INIMESTE TAHET JA SOOVE,KELLEGA TEGELDAKSE. VANADEKODUSSE MINNA EI TAHA MITTE KEEGI,MITTE KUNAGI.ISEGI HOOLDUSHAIGLASSE SUREMA.
VILETSATE OLUDE JA PIDEVA SURVEGA SAAB SUNDIDA! SEE TOOB KAASA KODU VÕÕRANDAMISE,LEMMIKLOOMADEST LAHUTAMISE (kes ehk olidki veel ainsad tõelised sõbrad ja tavaliselt nad hukatakse)KÕIGEST TUTTAVAST JA TOETAVAST ILMAJÄÄMISE,- POLEGI ENAM KOHTA KUHU TAGASI MINNA-KODU MÜÜAKSE (tõenäoliselt oksjonil kohalikule asjamehele imeodavalt)SATUD TEISTE SUVA ALLA (hooldajad,juhatajad,kes hoiavad isegi pampersitelt kokku,nii et haige peab katsuma vähem pissida ja jumal hoidku tahtmast teda muudki teha.Surrakse soolesulgusesse?Parem surra vähesesse vedelikutarbimisse...seda nad teevadki,surijad nagunii kui ikka on surijad,muidu saaks ehk terveks?NEIL POLE OMA RAHA, OMA RAVIMEID, ARSTI JUURDE MINEKUT KUI ARVAVAD,OMA DIEETI JA TOITE,MIDA VAJAVAD VÕI TAHAVAD,TEGEVUST,MILLE PUUDUS TEEB DEMENTSEKS.
IGAL JUHUL TULEB VÄLTIDA VANADEKODU JA SEADA SISSE EESKUJULIK KODUTEENINDUSVÕRK JA KA PÕETUS TEAT.PIIRINI (seni kuni suudab ise külge pöörata ja veepudelit võtta pole hooldusasutust vaja) õevisiidid vajadusel ja põetajavisiidid 2-3 x päevas koju +teenindaja paar korda nädalas

  2018-03-08 21:36:56
MITTE NÕUDA ÜKSIELAVATELT VÄIKESE VANADUSPENSIONIGA ISIKUTELT ELAMUTE RENOVERIMISMAKSE - SEETARVIS LUUA FONDID ,MIS KATAVAD NENDE ISIKUTE KULUD
ILMA NEID OMANIKUSTAATUSEST OMA KODULE ILMA JÄTMATA. NEED FONDIDE POOLT TASUTUD RENOVEERIMISARVED JÄÄVAD KUI VÕLAD FONDILE OOTAMA PÄRIJAT.SELLEKS ON TAVALISELT KOV.

  2018-03-08 21:40:34
KUI PLAANIMAJANDUST POLE ON VÄGA RASKE VIIA KÕRGKOOLIDES ÕPETATAVAD ALAD VASTAVUSSE TURUNÕUETEGA.

  2018-03-09 11:09:17
300-liste pensionitõus peaks olema 150 =450.-eur 400-listel 70-100 =470-500 .-eur 500 listel kas üldse või siis 40.-eur No maksavad siis selle 40 euri pealt maksu 10 eur-pole ju hirmus?!
Ja ka sellega jäävad esimesed alla suhtelise vaesuse piiri!!!
Kuhu see kõlbab kui ei jaksa vanas eas ühtki mööblitükki ka osta-voodit,tugitooli,isegi madratsit 100.-eur ja ortopeed.patja???!
No on ikka IRVITAMISE KOHT KOGU EUROOPALE SEE MEIE PENSIONÄRIDE ELUSTANDARD.
ELAVAD KUI KOLLID KOOPAS,ISEGI 30 AASTAST TAPEETI EI SUUDA VAHETADA LASTA.HÄBI KUUBIS.
SELLIST RAHVAST ,SELLISE ELUST. EI VÕTAGI KEEGI TÕSISELT EGA KUI OMASUGUST.
EGA SEE MEIE "ELIIT" JA SUHTEL.JÕUKAD ARVAMUST PAREMAKS TEE, SEST IGAÜKS PÜÜAB EEMALE HOIDA VANAINIMESTE JA KA LOOMADE KIDUTAJATEST,HOOLIMATUTEST ,KES ISE RASVASES JÕUKUSES SEALSAMAS KÕRVAL ÜHISKONNAS ELAVAD JA MIDAGI EI TEE EGA SOLIDAARSELT NENDE EEST EI SEISA.
Üks prouhjen ühes äris ütles nii,kui selgitasin talle,et kõik äriomanikud ja tootjad peaksid spaleeris seisma ja karjuma kõva häälega,et pensione tõstetaks korralikult,sest pensionärid on ju need,kes OSTAVAD, sest NEIL POLE AEGA JA NAD NII PALJUST ILMA JÄÄNUD- prouakene vastas,tüüpeestlaslikult - MIS SEE MINU ASI ON KELLEGI PENSIONI EEST SEISTA!!!
VAAT KUI RUMAL,OMAL ÄRI TAL EI LÄHE SUGUGI HÄSTI, MINUL AGA JÄI PRAEAHI OSTMATA.,sest 70.- ahju järelmaksuga ei saa.

Nimi 
E-mail