Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Jaak Aab: Küüniline on jätta pensionärid vaesuseriski

Elo  2018-04-16 12:04:41
Reformierakondlastel on nagu mingi vihavaen vaesemate inimeste vastu. Ega ka Laari valitsuse ajal ei tõstetud kordagi pensione ega abirahasid, kuigi hinnad tõusid kõrgele. Seda tehti siis kui peaministriks sai S.Kallas ja kutsus valitsusse E. Savisaare . Kohe tõsteti pensione 30 protsenti, muidu nad oleksid veel väiksemad olnud. Elu läks paremaks igas valdkonnas. Kaks tarka ja hoolivat meest suudavad palju. Aga Ansipi ja Rõivase valitsemise ajal ei tõstetud pensione ega abirahasid üldse ja vaesus aina kasvas. Ega K.Kallas ei mõtle ka vaesemate inimeste peale. Paet tegeleb oma nina toppimisega võõraste riikide siseasjadesse ja teine abimees Ligi on rahul kuritegevusega Reformi tagatoas, kus terve seltskond koostab valesüüdistusi parimate inimeste suhtes, laimab ja õhutab vihavaenu. Töötulemusi ju pole ette näidata, vaesus aina kasvas. Aga eks neid valitakse ka ilma töötulemusteta ja valijateks on rikkurid, kes kardavad ilma jääda mõnest eurost vaeste kasuks, kergeusklikud nende laimu uskujad ja mõned teised veel. Nii saab ka hääli. Keskerakondlased saavad hääli tubli töö eest ja vähemalt ei tuleks neid segada.

Miks  2018-04-16 12:28:42
Jaak ei räägi midagi euro väärtusetustumisest? On ju meil ja mujal euro ostuvõime aasta-aastalt langenud. Kui vanur saabki nüüd juurde 20-30€, siis toit ja ravimid hävitavad selle vaheltkasu kohe kuhjaga ära.

ENSV - paradiis maa peal  2018-04-16 12:42:46
Veel 40 aastat tagasi sai igaüks tasuta Kopli kandis peksa. Nüüd on seal aga kõik puha maha lõhutud ja mingid koolid.

Õige  2018-04-16 13:12:36
Juba pikemat aega on pensionärid vaesusriskis. Tuleb jätta sõjavarustuse ostmine, ega me kaugejuhtimise rakette ega aatomipommi nagunii osta ei jõua. Ja sõja korral ei jää meist midagi järgi. Kellele küll see Venemaa narrimine kasulik on. No jaa reformistid saavad kergeusklikelt hääli ässtades vihavaenu venelaste vastu. aga praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud. Reformi tagatoa tegelased võiksid hoopis tööga hakata teenima hääli ja praegustest ministritest J-Luik ja S.Mikser võivsid midagi kasulikumat teha kui Venemaa-vastast tegevust harrastama. nad eavad väga hästi, et Venemaa ei teeks meile midagi halba. Ja raha jätkub siis ka vaestele.

Õige  2018-04-16 13:15:49
Parandan vead-peab olema võiksid, teavad.

Aab ärgu muretsegu  2018-04-16 13:56:09
valijad saavad väga hästi aru Reformierakonna olemusest, ega see pole muutunud ka peale esimehe vahetust. Kallas on fassaad, kelle abil püütakse mingite märksõnadega rumalaid valijaid enda poole tõmmata. Nagu näiteks "hoolivus" "vähem riiki" "vabadus". Tõlgime siis reformierakonna keelde: Igal inimesel on vabadus olla vaene, suurpere vanem, invaliid, pensionär, jne.. Reformierakond hoolib vaid käputäiest valijaist ja rahast, kelle heaks tehti 17 aastaga soodsaid otsuseid(ettevõtjad, rikkurid) ja vähem riiki just seda tähendabki, et neid ei huvita kuidas keegi hakkama saab, nad on terve oma eksistentsi süüdistanud kõiges inimest ennast(nad ei teinud ju midagi). Ainuke kelle jaoks reformierakond ellu on kutsustud, ongi eelpoolloetletud ettevõtjad ja rikkam osa valijaist. Reffide tegelik toetus peaks olema max 10%, kõik mis sellest üle läheb, näitab rumaluse % valijaskonnast.

kriibu  2018-04-16 23:10:02
Aab ärgu tõesti muretsegu, varsti tuleb loll-Kadri tasuta ühistransport, mis pensionäridel aitab palju säästa. Nagu ka maal elavatel inimestel: nad saavad nüüd kaugemal tööl käia, nagu loll-Kadri ütles. Seda ei loll-kadri muidugi ei tea, et enamasti maainimeste juures ühistransport ei liigugi, ühistransport liigub ainult suuremaid teid mööda. Aga loll-Kadri ei ole selle pealegi tulnud, et ka riigimaanteedest eemal elavad inimesed ja KA nemad maksavad selle "tasuta" ühistranspordi kinni. KA nemad, kellel ei olegi võimalik seda ise kasutada! Aga loll-Kadri sõidab isegi Tallinnas tasuta, kuigi ta peaks ju vist sissekirjutiselt pärnakas (või tartlane või soormlane9 olema?
Loll-Kadrit see kõik ei huvita. Temale on vaja, et LIINIkilomeetrid saaksid doteeritud. REISIJAkilomeetrid teda ei huvita.
Ja muud ei olegi eakatele vaja kui ainult loll-Kadri ühistransporti.

Kuule, Jaak Aabits!  2018-04-17 00:03:30
Mis sa tühja plärad!
Tõsta siis pensionit!
Kas tungraud tuleb Võhmasse tuua või Tallinna superministeeriumi viia, et pensionit tõsta?

Aivar  2018-04-17 09:21:55
Minule teadaolevalt on Pasaerakond mitmeid kordi valitsuses olnud! Aga sittagi ei ole tehtud! Aab, rattad-simsonid kaasa ja tootvale tööle! Siis hakkab sitt ehk elust-olust aru saama, mitte paska siin suust välja puhuma ja lollustega tegelema!

loll-kriibule  2018-04-17 10:18:51
riik maksab juba väga pikalt bussiliikluse korraldamiseks dotatsiooni. Paistab kangesti nii et loll-kriibu seda nüansi ei tea. Loll-kriibu ei tea sedagi et bussiliikluse korraldamisel on võtmeroll mitte niivõrd riigil vaid omavalitsustel, kes otseselt peavad bussiliikluse marsruute, tihedust ja kõike seonduvat kureerima. Vallad liideti kokku, inimesi võeti juurde ja kõik istuvad kabineti vaikuses ja ei tea tegelikult midagi, ega väga ei viitsi kah.
Loll-kriibu linnast aga kasutab juhust ja vibutab näppu taaskord KE suunal ja seda igajuhuks juba ette ja milline "kompetents" loll-kriibul on maaelanike soovidest? Äkki valgustad meid ka, mida need maalelavad mutikesed siis õigupoolest tahavad. Äkki tahavadki paar korda nädalas poodi, apteeki või arsti juurde saada. Ja raha oleks ka vaja seina seest kätte saada. Loll-kriibu suhtumine, ise ei saa ja teistele ka ei anna. PS ma ei kasuta ühistransporti kuna sõidan autoga, aga kunagi ei tea millal seda endal võib vaja minna. Ja veel, need mammikesed, keda loll-kriibu üldse ei tunne, ei taha teha tüli oma lastele, naabritele ja nemad sätivad oma elu just bussiliikluse järgi.

kriibu eelmisele  2018-04-17 11:08:27
Muide, mul on maal elavate taatide-memmede soovidest täiesti reaalne ja vahetu teadmine, sest ma elan nende keskel. Eks sa proovi arsti juures käia, kui buss käib kaks korda nädalas ja arsti juures käimiseks jääb aega 1 tund ja natuke minuteid peale. Jõuad kabineti ukse taha ja kui tahad samal päeval koju tagasi ka saada, siis pead otsa kohe ümber pöörama ja bussi peale liduma. Seina seest raha võtta jõuaks ja poes ka jõuaks ära käia, aga eks sa kõnni pärast poekottidega bussi pealt 2 km koju. Vallamajja jõuab bussiga 1,5 tunniga (12 km), aga tagasi saad alles järgmisel päeval ja sedagi läbi maakonnakeskuse, sest tagasisuunal bussid ei liigu. Lapsed pead hommikul kooli ja lasteaeda saama, ise pead tööle saama. Mil viisil seda bussiga teha, kui bussiliiklust ei ole? Vallavalitsus ütleb, et liiga vähe sõitjaid, saage ise hakkama. Ja saamegi. Aga makse maksame samamoodi kui need "tasuta" sõitjad.
jah, ma tean seda, et ka praegu doteeritakse. Aga peab sinna siis veel raha juurde puistama varrukast? Ja memmed-taadid ütlevad, et selle bussipileti jõuab ikka osta, palju hullem on see, et kevadel ja sügisel ei ole teed olemas ja kui kiirabi vaja on, siis kiirabi ei pääse ligi. Nagu sel kevadel oli ja on ka praegu. Mismoodi need "tasuta" bussid küll neid teid mööda sõitma hakkavad?

Juba  2018-04-17 11:09:05
Delfis teatati, et Jaaguke annab otsad ehk Jurka poliitbüroo peksab ta ministrikohalt minema. Aina möliseb aga pole mingit kava ja midagi teha ei oska. Puhas äpuminister. Sellised ainult kahju teevadki. Eeskujuks on neil juba olemas Partsu juss ja Palo urve, nüüd kipub nende sekka ka Sea-Katariina.

kriibu  2018-04-17 11:13:51
Nuh, Aabu, ei saand jätta pudelipõhja vaatamata ja kihutamata?
Oh kesikud, üks jama teil teise otsa.
No vähemalt nii palju oidu oli, et ministrist tagasi astus. Ega tast seal tolku ka polnud muidugi.

Viina Nina  2018-04-17 11:22:55
Õige jutt, võtame selle peale. Yaanal on kogu aeg sada sees.

  2018-04-17 12:08:20
to loll-kriibule 2018-04-17 10:18:51

Mis sa siis kaagutad siin? Sõidad ise autoga, teadmised on sul miinus märgiga, aga debiilset jura ajad nagu maali maalt. Vist oled maali sugulane. Oled järjekordne kesikust kloun, sinna ummi-lengi- reide kanti tola.

Aivar  2018-04-17 13:24:01
Kurat, nagu sõnusin hommikul ära! Aab persses omadega. Aga vaevalt tootvale tööle läheb, ikka partei liinis-raiskamas leiba ja rikkumas õhku... Millal Simson lendab?

vaagija  2018-04-17 13:58:31
kriibule niipalju teadmiseks, et kui linnas on tasuta ühistransport ennast igati õigustanud ja juba väljamaalasedki võtavad meilt eeskuju, siis maal on olukord natuke keerulisem ja seepärast ju pakutaksegi maale paindlikumat süsteemi – tuleb maarahval endal pead tööle panna ja teha ettepanekuid lisaks tasuta bussisõidule ka bussiliinide tihendamiseks ja graafikute rahvale sobilikumaks muutmiseks – kus sõitjaid vähe, sinna sobiksid minibussid(hea tahtmise korral sobiksid ka valdades sotsiaaltöötajate käsutuses olevad mini elektriautod), ka ettetellimisel sobilikule kellaajale ja marsruudile – ka kriibu bussipeatusest 2 km koduni annab kokku sobitada marsruuti – nii et rohkem koostööd abivajajate, omavalitsuste ja valitsuse vahel, kust dotatsioonid vajadusel tulevad.

  2018-04-17 16:41:50
Ei noh, vaat vaakuja on see kõige targem transpordi spets. Piletivaras on järsku ärganud ja endale jalgratta leiutanud. Kloun võiks enne tutvuda laialdaste vastuargumentidega simpsoni "tasuta" bussidele ja siis pigem oma kommunistliku mölakasti kinni hoida.

kriibu  2018-04-17 20:00:06
Vaagija, sa ikka natuke mõtled ka või? Kui mul on arstile aeg kell 12.30ja naabrinaisel on arstile aeg järgmisel päeval kell 13, kuidas me seda sobitame? Eriti, kui erialaarstid samal päeval üldse vastu ei võtagi?! Kui mul on vaja hommikul viia üks laps kooli ja teine lasteaeda ja ise pean tööle jõudma, kes mulle taksot mängib? Naabritega saakslasteaia ja kooli treti koos teha, aga tööga on selline asi, et minul vaja minna 23 km ühes suunas ja neil vaja minna 28 km ühel teises suunas ja teisel 8 km kolmandas suunas?

kriibu veel  2018-04-17 20:02:35
Ja kas sotsiaaltöötaja on taksojuht? Või on tal rendifirma? Ja mismoodi ta selle väikese nikerdisega sõidab neid teid, kus jeebudki mutta kinni jäävad?

1 | 2 | 3 | Järgmine

Nimi 
E-mail