Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Pensionidest

Ele  2018-05-16 09:13:00
Meil on pensionid ja abirahad imeväikesed lihtsalt poliitikute ükskõiksuse tõttu. Keskerakond püüab ainukesenamidagi ette võtta selle olukorra parandamiseks. Mul tuleb ikka ja jälle meelde M.Laari inimeste jaoks raske valitsemisaeg mil vaatamata sellele et hinnad tõusid kõrgele eriti korterihinnad aga pensione ei tõstetud kordagi. Õnneks lõppes Laari pikk valitsusaeg, kuna ta pidi tagasi astuma ja peaministriks sai S.Kallas, kes kutsus valitsusse E.Savisaare ja kohe tõsteti pensione 30 protsenti. Elu läks paremaks ka igas valdkonnas. Kaks tarka meest suudavad palju. Ja Ansipi tulekuga läks kõik allamäge, vaesus aina kasvas ja Rõivase ajal toimus sama. Muidugi ei tõstetud pensione nende aastate jooksul kordagi, raha läks mujale. Tuleks lõpetada meist rikkamate riikide abistamise ja relvade ostmise. Tule taevas appi rakette me nagunii ei jõua osta. Pealegi ei kavatse Venemaa meid rünnata. Meie majandusele on kasulikum hea läbisaamine naabriga. Poliitikud teavad seda hästi, aga Reformi tagatoa tegelastel on vaja vihavaenu õhutada, et mõjutada rahvast end valima. Töötulemusi neil ju pole. Keskerakondlased püüavad parandada eelmiste valitsuste poolt tehtud vigu, aga Reformi tagatoas valmivad nende kohta ikka uued ja uued valestsenaariumid ja kõike seda karistamatult. Nad hoolivad vaid oma võimu saamisest ja pensionäride elu neid ei huvita.

  2018-05-16 11:54:38
EI VÕIMALDA NAD KA TAGASIHOIDLIKKU ÄRAELAMIST MITTE.EGA VASTA KA 20 saj.NÕUETELE, KARDETAVASTI, NEED VÄIKSEMAD, RÄÄKIMATA 21. saj.
KAS SEE ON ÕIGLANE, KUI VANADUSPENSIONÄR PEAB SURMANI (või kasvõi ühe kuugi)ELAMA TOIMETULEKU PIIRIST ja ALLPOOL ???!!!
KUI ELEKTRIGA KÜT;ISE (ühele toale esitas ENERGIA mulle APRILLIS PÄRISARVE ÜHE KUU EEST (siis märtsi vist)(nemad olla seni teinud prognoosarveid 130-eur, eelmisel aastal sain ikka 65.-eur talvel hakkama ,a no elekter kallim nüüd ja läheb veel kallimaks ja puud veel hullemad, ega jaksa ma neid käidelda ega ahju tekitada-mitte midagi ei jaksa SANDIRAHAGA + KOMMUNAALKULUD+ RENOVEERIMISKULUD. Jah, kätte peab mulle jääma 140 (on toimetulek aga kas see piir on 90? ei tea,pole enam olulinegi) ülejäänu KATAB OMAVALITSUS.
KAS MINA, VANADUSPENSIONÄR, PEAN ELAMA SURMANI(sest minu elulõpuni see renoveer.maks kestab kindlasti !!!)TOIMETULEKUST??? MIKS!!!??? MIS MA KURJA OLEN TEINUD?!
AGA SEST TOIMETULEKU PIIRIST (päris toimet. siis vist ei jäetagi kätte) MAKSAN MA OMA ARVUTIVÕLGA (ostsin,sest teatrisse kinno kontserdile ei pääse -üldse mitte kuhugi nende rahadega)+ AEGA+TELEF: =50.-eur 140.-eur - 50.-eur =9o.- eur (toimetulek) või 90.-eur (toimet.piir)- 50.-eur= 40.-eur jääb "ELAMISEKS"

  2018-05-16 12:07:00
SEST VÕLGASID TOIMETULEKUST EI TASUTA.OMA ASI.
JA KUI MA EDEVUSEST HAMBAID TAHAN, NEID KÕIGE ODAVAMAID, MIS TULEB SUHU LIIMIDA JA KLOBISEVAST PLASTIKUST, IGEMEID VERISEKS HÕÕRUVAD JÜSKU HOBUSEPÄITSED, SIIS TULEB MUL 3 AASTAT MAKSTA IGA KUU VEEL JÄRELEJÄÄNUD RAHAST kas siis 90.-eurist või 40.-eurist SEE JÄÄB OMAVALITSUSE ISANDATE ARMU ALLA = st.KUI MEELEPÄRANE KOHALIKELE VOLINIKELE OLEN= KUI PALJU OLEN SUUTNUD PUGEDA JA NEID MITTE PAHANDADA,OLGU VÕI HEADUST ÕIGLUST MÕISTUST JALGE ALLA TRAMPIDES(selliseid asju ei pea otsustama KOV ,vaid RIIK JA RIIK PEAB TEKITAMAA SEADUSED JA VAJALIKUD,TARGAD SEADUSED.AGA NEID POLE MITTE.
Kui arvutada oskate, näete,et nüüd jääb 10.-eur miinusesse.
AGA VAJA ON RAVIMEID JA RETSEPTITA RAVIMEID. Näit. LIOTON (veenilaiendite puhul aitab ennetada veenipõletikke ja trombe, suhkrutestereid 17.-eur,sest veresuhkur tõusnud, aga suhkrutõbe ootame,kuni tuleb ja ise kontrollida ka ei saa = ENNETAMINE??? SUHKRUHAIGUS TOOB AGA KAASA HAIGEKASSALE JUBEDAD KOORMUSED, SPETS. SILMATILKU RETSEPTITA 20,-eur (kuivsilmsus toob kaasa kae,teate mis maksab kaeoperats.?!Kuna vaemas eas tasakaaluhäireid ja nägemine neid kompenseerib väga tugevalt,peavad silmad korras olema, muidu taas kukkumisef ja luuoperats.)jne.jne.jne.Midagi,mis vajan,tean et vajan tervise heaks, teha ma ei saa! PEALE HAIGEKASSA KANNATAN MINA KA. AGA SEE POLE OLULINE. OLGU OLULINE SIIS HAIGEKASSA.,KEDA KOORMATAKSE JUST KERJUSLIKE PENSIONITE TULEMIGA.=HAIGUSTEGA.
See 100 euri lisada 300 listele ei muuda midagi, vahe on nende jaoks vaid selles, et siis ei pea nad vallast TOIMETULEKUSUURUST ELATIST IGA KUU KERJMA MINEMA, VAID JÄÄVAD LIHTSALT SELLE SISSE,TÄNU 100 LISAEUROLE.
TOIMETULEK ON IKKA NOOREMATE JA ELUJÕULISEMATE AJUTINE SISSETULEK,MITTE VANADUSPENSION!!! JA KA SEE TOIMETULEK ISE ON LIIGA NIRU,SEE ON SEEVÕRRA RAHA, KUI KULUB ÜHE KOERA ÜLALPIDAMISEKS, KUI SEDAGI.

to Ele  2018-05-16 12:27:02
No TEHKU SIIS OMETI MIDAGI, ÄRGU AINT PÜÜDKU.
HeLISTASIM SOTS.MINIST.MINGILE AMETNIKULE JA KIRJELDASIN OLUKORDA SEOSES RENOV. ja ÜLEÜLDSE. OI, SELLELE POLE ME MÕELNUDKI....Küsisin, et KUIDAS EI OLE ? KAS TE EI TEA SIIS, ET 40-60% PENSIONE ON 300.-mis siis et indekseeriti 24,-eur.NO KIRJUTAGE MEILE, AGA SEE EI LÄHE NII RUTTU, RIIGIKOGUS LÄEB AEGA jms.Mõtlesin,kas see üldse riigikogusse läheb.Ütlesin, ET TEHKE SIIS MÄÄRUS OMETI !!! SELLEGA SAAB JU ASJU KIIRESTI MUUTA. VASTUSEKS VAIKUS. MÕTLESIN,ET JU AMETNIK ON PIKAMEELNE JA HELISTASIN TEISELE. SAMA JAMA-TEMA EI OSKA AIDATA. MA POLE JU ABI PALUNUDKI, MA SOOVIN JA NÕUAN NORM.SEADUSTE JA ELATUSTASEME TEKITAMIST JA LOLLUSTE LÕPETAMIST.
NO HELISTASIN SOTS.AMETISSE.
SAMA JAMA.
NO ON MUL ÜKS RIIGIKOGU LIIGE,KEDA PAINAN VAHEL TUUES TEATEID TEGELIKKUSEST.
TEMA ÜTLEB,ET INIMESI PEAB VEENMA, NENDEGA RÄÄKIMA,NAD EI MÕISTA. KILJATASIN SIIS, ET KUTSUGE MIND KOHALE JA MA RÄÄGIN ,ET NAD ARU SAAVAD.NOH, RASKE PIDADA NEIL,KÕRGEMA ELATUSTASEME TÕTTU MÕISTA VÄHEMAID. TÕESTI-VÄGIS,I TULE.B MÕTE, ET SEE KÕRGEM TASE TULEB NEILT ÜLDSE ÄRA VÕTTA JA LAS TÖÖTAVAD SIIS 300.-eur EEST,NAGU RIKKAD VANAS ROOMAS(aint vaesed said parlamenditasu)SIIS RÄÄGITI MULLE,ET MIINIMUMPALK KA VÄIKE JA KASVATAVAD LAPSI jne.(lastetoetused on, hea kui elatakse paaris, vanad aga suuremas osas üksi) ÜTLESIN, ET NEIL ON ABIKS NENDE ELUJÕUD, NOORUS, JA VEEL TERVIS JA AEGA ON NEIL ROHKEM.VANADEL POLE ENAM AEGA EGA JÕUDU.
ÖELDI,ET SEDA RENOVEERIMISE ASJA ON IKKA ARUTATUD NII JA NAA ja POLE IKKA MIDAGI VÄLJA MÕELDUD, NAGU KÕIGES MUUSKI. KARJATASIN, ET _MA JU ÜTLESIN JA KIRJUTASIN ,ET KOHE OLEKS PIDANUD TEKITAMA PUHVEFONDI, MIS TASUB VAESTE PENSIONÄRIDE RENOV.KULUD JA HILJEM TAGASTAVAD RAHA FONDILE PÄRIJAD (sageli selleks omavalitsus, kes siis peaks silma paremini peal ka kinnisvarahindade kujundamisel(kujundamatusel) ega laseks ühemeheoksjonitel muuta eluaset odavamaks uuest ahjust )VÕI ON TÄNU FONDILE PENSIONÄRIL AEGA KAUEM MÜÜA SEDA ,MITTE ET TA 3 KUU PÄRAST VÄLJA VÕIB TÕSTA. EELNEVAD VALITSUSED OLID KÕIK SUUREPÄRASELT TEADLIKULD MAJANDUSLIKE VÕIMALUSTE TOHUTUST VAHEST.
MIDA NAD SIIS MÕTLESID??? KAS NAD ÜLDSE MÕELDA OSKAVADKI??? MIKS NEID SIIS KORMITATAKSE JA PENSKARITE NAHKA AASTAKÜMNEID KOORITAKSE,VANADEST ÜLE SÕIDETAKSE?MIS ÕIGUSEGA?!
MITTE KUSAGILT MISKI EI HARGNE, PENSIONÄRID ISE ON VAIT, IGA ALGATUS SUMBUB KUI KÕRGEMA ELATUSTASEMEGA POLIITIKUTE JA MUUDE ISTUJATE SIIRUPISSE. SIIS OLEME JU KRAHHI LÄVEL,PANKROT ON SEE.JA MITTE PENSIONÄRIDE SÜÜL,ET NAD ON SATTUNUD RASKESSE OLUK. JA HAMMASRATASTE jms.VAID NAD ON VASTUTUSTUNDETULT,IRVITADES PANDUD SELLISESSE OLUDESSE.KUI PALJU ON JUBA KALMISTUTEL NIMETUID ÜHISHAUDU JA AHJUAJAMISI ,KEL POLE ISEGI URNIKOHTA EGA KÜSINUD NEILT KEEGI,MIS MATUST TAHAVAD VÕI KUHU TUHK VISATA.

  2018-05-16 12:34:40
SEE PAIK SIIN ON EETILISELT NIIVÕRD ALLA KÄINUD,ET,KARDAN TAGASITEED ENAM POLE EGA POSIT.EDASITEED.
KÕRGELTMAKSTUD PÜÜAVAD NÜÜD KÜLL TEKITADA ENDALE HOOLDUSKINDLUSTUST JA KÕRGEID PENSIONE JMS.AGA MENTALITEET ,MIDA ISE KASVATAVAD, JÄÄB SAMAKS KORD KA NENDE JAOKS,PANGE TÄHELE.
Kuulsin isegi,et keegi asjamees olla öelnud, et teleka sideteenused on LUKSUS ja seda EI PEAGI PENSIONÄRIL OLEMA.No seda kiirem ta dementseks muutub siis...
Ka rääkisid tarkpead TTÜ, et üks "ÕIGE" majade renov. peaks olema ikka 300.-eur m2 (Mustamäest rääkis) et siis peavad veel 20 aastat vastu!!!(Soome ehitusmessil arvati küll teisiti,aga nii suurt rumalust naabritest ei osanud nemadki oletada).TEEN 20 AASTAKS VÕLAD JA HETKEL KUI VÕLAD MAKSTUD,KUULUB MAJA LAMMUTAMISELE?! 300.-EURI ÜHE RUUTMEETRI RENOV. TEADES, ET PENSONÄRI KOGU PENSION ON KUUS 300.-EUR.!!!
PEAVAD NAD SIIS POOLE m2 PEAL ELAMA? JA VEEL LISATI,ET UUTE MAJADE EHITUSKULU OLEKS 1300.-EUR m2! Issand Jumal! Las siis tõesti tulevad haritud välismaalased koos petistega siia ja väliseestlased ja elavad neis renov.või uutes majades.Tsuhnaad aga kadugu kännustikku ja kaevaku maasse metsavennakoopad - nii romantiline ju!

anteeksi olemassaoloni  2018-05-16 12:45:08
Kihvt on veel see, et need pensionärid ei jaksa maksta ju isegi OMAOSALUSI (hambatoetuste puhul)ei väljat.,ravil ega proteesimisel ja TOETUSED LÄHEVAD ILUSASTI RIIGITASKU TAGASI.Aga linnuke on kirjas.Ravimata hammaste kahjudest ei viitsi rääkida,arstid on seda teinud ja mis see aitas?

  2018-05-16 12:57:23
TELES OLI SAADE ,KUS KATSEKS SEOTI ÜKS NAINE KINNI JA PANDI KOTT PÄHE JA PISTETI AVATUD PAGASNIKUSSE JA JÄETI PÄRNU KAUBAMAJA ETTE VINGERDAMA. ET SIIS VAADATA MEIE INIMESTE REAKTSIOONI JA TEGUTSEMISTAHET-JULGUST= KODANIKUJULGUS,KODANIKUTUNNE,TSIVILISEERITUS, ELEMENT.HOOLIMINE.
KES LÄKS MÖÖDA, KES MÕNITAS JOODIKUKS, KES LÄKS NURGA TAHA FILMIMA_KEEGI EI TEATANUD POLITSEILE, VAID TUNNI AJA PÄRAST TULI NOORMEES,SEISKAS LIIKLUSE JA VABASTAS NAISE .HEA SAADE OLI!NII ON MEIL KÕIGES, MEIE ÜHISKOND ON SEEST MÄDA!MITTE KEEGI EI SEISA TEISE EEST, EI EDENDA HOOLIVUST ELAVA VASTU, EI PEA SILMAS, EGA HOOLITSE VÄHIMALGI MÄÄRAL, ET ELUKESKKOND OLEKS EETILINE, HEASOOVLIK,EMOTSIONAALSELT MEELDIV,TOETAV jms.jne.jne. IGAÜKS KRÕHVITSEB ENESELE,POEB KOOPASSE -SEE ON JUBA LIHTSALT KOOMILINE!
PENSIONÄRID ON KA NAGU SEE KINNISEOTUD NAINE,KELLEST RAHUMEELI MÖÖDA MINDI.
SAMAS MÕÕDUS SAATE TAGASI _TEIE KÕIK! LOOMAPIINAJAD,METSADE HÄVITAJAD,VANURITE AHISTAJAD (ahistamine on vägivald,hirmutamine,juriidil. ja füüs.vägivald,mis tabab hooldusasutuses,võimatutesse elutingimustesse panemine,kust ise välja ei saa,halvustav suhtumine,allasurumine,mõnitamine-miks muidu jooksevad liishaavelid,vadidroosnõmmed vabalt ringi ja neid on tuhandeid,nagu ütles üks advokaat-VANAINIMESTELE JU IKKA RONITAKSE KÜLJE ALLA JA PÜÜTAKSE MIDAGI ÄRA VÕTTA.NIIPALJU SIIS TURVALISUSEST.Keegi pätt kes oli juba paar inimest ja taevas teab kuipalju loomi mättasse löönud (talle kohe meeldis=sõndinud sadist)läks peksis kambaga ja piinustas üksikult taadilt välja krediitkaardi jm.sai 15 a.(kusjuures tema ülalpidamiseks läheb 5000 eur kuus!ilma töökohustuseta!!!)nüüd vist juba väljas ja kas arvate ,et kasvas ümber???Sündinud sadist tuleb ikka igaveseks eraldada.

eelmisele  2018-05-16 18:52:38
mis kuradi 130 eurisest elektri arvetest sa pidevalt jahud ? Mul on 165m2 maja ja elekter on kõige külmematel kuudel alla 100 eur. Mine ravile vanamees.

to eelmisele  2018-05-16 23:02:27
Mis sa ravilt ära tulid omavoliliselt?
Sa ei küta ju elektriga ! Küta ühte tuba elektriga ja tuleb sul ka 130, isegi kui öösel välja lülitatud ja päeval hulgud ringi, et mitte kütta.
Kui mul oleks ka oma maja, saaksin napilt oma 300.-ga hakkama isegi ilma sinusuguse jurakata paarilisena .

Peeglike,peeglike seina peal...  2018-05-16 23:10:22
Huvitav, väljamaalasele on meiemaalaste suhtumised vanadesse inimestesse ja loomadesse- nende elutingimused ,nende kohtlemine vist sama suurt vastikust äratavad kui kuudeviisi pesemata, täitanud ja kusehaisuga võimukas ,isekas poolemeelne.
Kasigem siis ennast," kallid "kaasmaalased.

vaagija  2018-05-17 00:43:57
Elekter on hullult kallis ja seda kulub, kui pole sauna ja pensionäär on sunnitud puskarit ajama elektripliidil.

jube küll  2018-05-17 00:49:46
kesikud, kus nüüd teie isake burešin kügeleb? Lubas batja ju teile 1000 euri puhtana pensi kätte. Klounid, unistage ja kiunuge edasi koos oma kolme klouniga meedia pasapunktist.

Pensionär  2018-05-17 10:16:16
Selle pensioniga on tõesti paljudel raskusi toime tulla,eriti veel siis kui kaela kukub pangalt laenatud korterelamu renoveerimis maks.Kes oli see idioot,kes mõtles välja,et tuleb sundida inimesi kortereid välja ostma.Miks me kogu aeg mõtleme ise lollusi välja ega võta eeskuju lääne maailmast,kus korter elamud on põhiliselt omavalitsuse halduses.Oleks meil ka niimoodi ei oleks meil mitte mingisugust korteri kriisi ja kas ma tasun kommunaal makse ühistule või omavalitsusele aga ma ei pea naabriga õiendama,kas panna majale eterniit- või kivi katus.Muidugi nagu on läänes,kuuluvad omavalitsuse korraldada,prügi-,vee ja kanasisatsioon,keskküte.ja korter elamud.Laari juhitav,kõlava nimega isamaaliit on meile kõige rohkem käkki kokku keeranud ja kõigele lisaks meie maa veel soorosele maha müünud.Kas siis isamaaline hoiak seisnebki selles,et oma riik ja rahvas maha müüa ja seega eestlase kui rahvuse ära hävitamine.

vaagija  2018-05-17 11:16:19
Kohalolekukontroll vaagija 2018-05-17 00:43:57 on liba, aga aitäh, et ärgitasid kaasa rääkima: Mäletan laulva revolutsiooni aastat 1988, kui nagu ühest suust kinnitasime, et kohe-kohe hakkame Põhjamaid eeskujuks võttes neid kinni püüdma... juba 30 aastat sellest möödas ja mitte sinnapoolegi – laaransiplaste friedmanism on meid nagu maa külge naelutanud, mitte grammigi ei ole seni Põhjamaadele lähemale saanud... õnneks või õnnetuseks Milton Friedman ise enne surma tunnistas, et tema propageeritud vabaturumajanduse teooria on ebaõige... aga ikka veel meil jatkub küllaga friedmanismi ihalejaid – eriti kui vaadata viimaseid reffide taevasse tõusvaid reitinguid – ikka vanas vaimus niigi jõukad veel jõukamaks, niigi alla toimetuleku piiri veel vaesemaks – kas selline riik saab olla jätkusuutlik, kus eluga on rahul vaid killuke kogu rahvast?!?
Meenub 1988, kui saime esimest korda üle „raudse eesriide“ – meie võõrustaja ütles lahkumisel, et nüüd on ta meid kuu aega söötnud-jootnud ja mööda riiki sõidutanud ning palju oma pensionist meie peale kulutanud – nüüd tahab ta mõne kuu veel pensioni koguda, et sügisel veel Esto-laulupeole Austraaliasse sõita – ja sõitiski... aga meie... 30 aastaga kuhu oleme jõudnud?

maali maalt  2018-05-17 14:34:54
Sina vaakuja ei peagi kuhugile olema jõudnud. Kõik sinusugused pisisulid on üks põhjustest, miks Eesti riik oma arenemises tihtipeale takerdunud on. Burešini sugused pätid ja muud kesikutest korruptandid omavad muidugi põhilist osa meie riigi mõningas arengupeetuses, kuid esimene on juba ajaloo prügikastis ja ehk kriminaalerakond sinna ka peagi maandub.

  2018-05-17 19:21:26
see lollakas kes ilmselt elektriga õhku kütab ja 130 eur kuus elektriarveid maksab- kui sa nii loll oled et ilma akendeta kuuris elad, siis ei ole selles süüdi riik vaid sina ise. Mul oli elektriküttega korter ja 2 toaline ning ei maksnud üle 40 eur kuus mitte kunagi.

sellist  2018-05-17 19:43:09
lauslollust nagu see libaja siin oma labase sõimuga esile tõi,annab ika välja kannatada.Mis pisisulid,korruptandid ja kriminaalid?Kui su aju on halvatud siis ei ole midagi teha ja on andeks antav.Kes riisusid pangad tühjaks,kes panid hakkama 10milj.$,32 milj.$ Feb fondi rahasid,kes petsid Eesti riigilt välja 30miljonit Eesti krooni.Tallinna sadama miljonitesse ulatuv korruptsioon jne jne.Need on reaalselt toimunud sündmused ja kohtutest ning ajakirjandusest läbikäinud tõesti sündinud lood.

  2018-05-17 19:49:57
ilmselt seevaldis on juba suvepuhkused alanud ja 1 debiilik välja lastud. Nüüd kiljatab ja karjub igal pool puhvefondidest 130 euristest elektriarvetest jne jne. Mine tagasi ravile dementne- sul on kupli all ikka juba päris sassis kõik.

vaagija to 19:21  2018-05-17 20:14:33
Mul läheb 150 ja lisaks veel see et oravate ajal hakati lihtinimesi vägistama, varem tõmmasin traadi otse liinipäält sauna kui samakat ajasin, nüüd aga nuhivad satanad. Ratas lõpetagu see nuhkimine ja küte läheb palju sest aknad on maru kallid mul viinaostjad lõid klaasid sisse osa veel vineeriga

  2018-05-18 12:26:51
Akna m2 maksab jah ühe kuu pensioni!
Ahi maksab 1,5 aasta pensioni.
Sõletäis puid ca`3 euri = hea õnne korral pensionäri ühe päeva toiduraha.
Elektrivõrku täiustatakse ja eraldatakse venest.= TARBIJA peab kinni maksma.Pole kõll kuulnud,et ettevõtja arenduskulud tarbija maksma peab,see ikka rohkem tema risk, sest saadav kasum tuleb ka talle.
A ju siis riigifirma Eesti Energia on suuremad koorimisõigused.
Muide,puskarit ajades saab ju toa soojaks kah.Nii et ära riidle midagi. 2 kw võtab pisike keeduplaat ja 2 KW võtab elektriradiaator kah. Egas mõlemaid pole tarvis korraga sees hoida!

1 | 2 | Järgmine

Nimi 
E-mail