Logo
16. mai 2018
19 (1100)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Seminarisari „Keskerakond valitsuses“ jätkus sisuka üritusega Pärnus

JAAN MÄNNIK,      15. märts 2017

Keskerakonna korraldatav seminarisari „Keskerakond valitsuses“, mis toob rahva ette erakonna ministrid ja teised juhtpoliitikud, jõudis möödunud nädalavahetusel Pärnu inimesteni. Viiking SPA hotellis toimunud seminari saatis suur rahvahuvi – saal oli rahvast pungil täis ja esialgsetele istekohtadele tuli veel lisagi tuua. Huvi oli ka mõistetav, sest seekordsest kohtumisest võtsid osa peaminister Jüri Ratas ning pärnakatele tuttavad majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning riigikogulane Marko Šorin.

 

 

Uus kolmikliit on Keskerakonna juhtimisel saanud tööd teha veidi üle saja päeva, ning on paslik aeg teha väikeseid vahekokkuvõtteid ja selgitada Eestimaa inimestele, mida on värskel valitsusel plaanis edasi teha,“ rääkis Keskerakonna Pärnu piirkonna juht Kadri Simson. Majandus- ja taristuminister lisas, et talle teeb rõõmu rahva suur huvi ning valdavalt positiivne tagasiside valitsuse senise töö suhtes.

Simsoni sõnul on tähtis, et nii Riigikogu saadikud kui ka valitsuskabineti liikmed pealinnast väljas käiksid ning tutvuksid inimeste muredega piirkondades. Lisaks ettekannetele valitsuse senisest tööst moodustab Keskerakonna seminaridel ühe kandva osa küsimuste-vastuste voor, kus inimestel on võimalus saada vastuseid oma põletavamatele küsimustele.

Seekordsel seminaril huvitasid inimesi kõige enam valitsuse planeeritav maksureform ja koalitsiooni plaanid ettevõtluse ergutamiseks maapiirkondades ning juttu tuli ka riigi aktsiisipoliitikast. Loomulikult huvitasid pärnakaid ka neid otseselt puudutavad transpordilahendused eesotsas Via Baltica ehitusega ning Rail Balticu projektiga.

Oli tore näha, et inimesed olid valitsuse tegevusest võrdlemisi hästi informeeritud. Hea näide oli siinkohal tasuta ühistranspordi projekt, mida inimesed kiitsid ja oskasid ka sisulisi kommentaare ning nõuandeid anda. Olen veendunud, et selletaoliste algatuste mõju tunnetataksegi maapiirkondades ning Tallinnast väljaspool paremini. Keskerakonnal on peaministriparteina väga suur vastutus ning selleks, et saaksime Eesti elu paremaks muuta, tuleb kuulata inimeste arvamusi,“ lõpetas Simson.

Keskerakonna seminarid jätkuvad 23. märtsil, mil ministrid külastavad Võrumaad.

 

JAAN MÄNNIK,

majandus- ja taristuministri nõunik

[fotoallkiri]   Viiking SPA hotellis toimunud seminari saatis rahva suur huvi.

 Viimati muudetud: 15.03.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail