Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

EÜS-i ridades tüli – Kross ja Pruuli nagistavad

19. aprill 2017

Eelmisel nädalal puhkes tüli tuntud ettevõtja ja Isamaa tagatoa kunagise liikme Tiit Pruuli ning Riigikogu reformierakondlasest liikme Eerik-Niiles Krossi vahel. Kui Kross kritiseeris EV100 programmis olnud peaminister Jüri Ratase sõitu Peterburisse, siis Pruuli soovitas tal Facebooki vahendusel, et ta rohkem ajalooga tutvuks. "Endisel ajaloolasel Krossil soovitan lugeda nt koguteose Jaan Tõnisson lk 75 jj (mh: "Autonoomia oli suur saavutus, mille eestlased olid esimesena kätte võitnud. See võimaldas neil ise oma saatuse kujundamisel suure revolutsiooni päevil kaasa teotseda."),“ kirjutas Pruuli Facebookis.

 

"Sõber Eerikule ütlen, et sa tead väga hästi, et EV100 proloog Piiteris polnud peaminister Ratase idee. Kui oleksid tahtnud selle sisulise poolega vaielda, oleksid võinud seda teha juba siis, kui reformi valitsus selle heaks kiitis. Ratase kottimise asemel oleks praegugi ausam olnud, kui tuleksid oma jutuga vanade kamraadide Kasterpalu, Topi või minu kallale, kes me selle ürituse ette valmistasime. Aga muidugi mõistame, et see poleks poliitiliselt tähelepanuvääriv. Sõbrast on sirgunud poliitik, nentisime Peterburis teatava kurbusega. Jüri Ratas pidas Jaani kirikus hea kõne ja käitus iseseisva riigi väärika peaministrina," märkis Pruuli.

On huvitav, et Tiit Pruuli, Margus Kasterpalu ja Toomas Kiho (Topi) on Riigikantselei juurde loodud EV100 juhtrühma liikmed. Veelgi märkimisväärsem on aga see, et mainitud kolmik on koos Krossiga Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) taasasutajaliikmed 1988. aastast.

Nagin vanade kamraadide seas on põhjustatud endise IRL-i liikme Krossi praegusest reformierakondlikust valitsusevastasest retoorikast. Lisaks peaministri sõidule Peterburi ei meeldi Krossile ka valitsuse otsus mitte osaleda Euroopa hübriidohtude vastase keskuse asutamises Helsingis. Ega ka osade Riigikogu saadikute soov suhelda vahetult kolleegidega Venemaal. Samal ajal kui Krossi ennast pigistavad piirangud reisimisest nii Ühendriikidesse kui ka Venemaale.

Pruuli, Kasterpalu ja Topi aga suhtlevad laiemalt ning peavad vedama riiklikku EV100 ürituste vankrit. Nad on osalenud reipalt nii Peterburi Jaani kiriku tseremoonial kui ka Eestis alanud EV100 avaüritustel. Viimati muudetud: 19.04.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail