Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Rootsis arutatakse terrorismi tõrjumist

19. aprill 2017

Stockholmis toimunud veokirünnaku järel on Rootsis hoogustunud arutelud selle üle, kuidas niisuguseid asju edaspidi ära hoida. Rootsi Keskerakond tuli välja oma ettepanekutega.

Keskerakond tahab suunata korrakaitsele rohkem raha, et suurendada politseinike arvu ning tõsta nende palka. "Me peame suurendama selle elukutse atraktiivsust, ja palgaküsimusel on selles oluline osa. Me tegime seda õpetajatega, ja ma arvan, et on oluline, et teeksime seda ka politseinikega," selgitas erakonna esinaine Annie Lööf telekanalile STV.

Kuid rohkem raha ei lahenda üksi muidugi midagi. Lisaks tuleks Rootsi Keskerakonna arvates kriminaliseerida kuulumine ühendustesse, mis on kantud terroristlike organisatsioonide nimekirja, nagu on tehtud Norras.

See tähendab, et süüdimõistmiseks ei pea tõestama inimese seotust konkreetse terroriakti või selle ettevalmistamisega, vaid karistatav on juba ainuüksi kuulumine mõnda sellisesse organisatsiooni. Samuti tahetakse muuta kriminaalkorras karistatavaks terroristlike organisatsioonide toetamine. Nii nende rahaline abistamine kui ka nende propaganda levitamine.

Senisest paremini peaks Rootsi keskerakondlaste hinnangul jälgima seda, et avalikke vahendeid ei läheks vägivaldseid või demokraatiavastaseid sõnumeid levitavatele organisatsioonidele. Isikuandmete privaatsuse kaitsmisest ei tohi üldjuhul loobuda, aga kui küsimuse all on terrorioht, siis peavad ametivõimud omavahel vabamalt infot jagama.

Ühtlasi tuleks keskerakondlaste arvates luua Rootsis eraldi töörühm, mis tegeleb nn. terrorireisidel käinud inimestega. "Terrorireiside eest tuleb esmajärjekorras karistada, aga on selge, et ühiskond üksi ei saa hakkama väljakutsega, mis puudutab tegelemist nendega, kes naasevad pärast mõne terroristliku organisatsiooniga ühinemist. Peamine vastutus lasub siin riigil," kirjutasid Lööf ja erakonna õiguspoliitika kõneisik Johan Hedin ajalehes Dagens Nyheter.

 

 Viimati muudetud: 19.04.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail