Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kersti Sarapuu: ebamõistlikult ründav intervjuu ringhäälingule au ei tee

20. aprill 2017

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu imestas, et üldjuhul tasakaaluka ning häid ajakirjandustavasi järgiva Aktuaalse kaamera saatejuhtide tonaalsus peaministri suhtes niivõrd ründav oli.

Sarapuu sõnas, et ajakirjanik võib ja peabki olema loomulikult terav oma küsimustes, kuid pärast mitut päeva ja nädalat pingelist riigieelarvestrateegia läbirääkimisi ei saa eeldada, et peaminister oleks koheselt kursis küsimustega, mis puudutavad Tallinnat ja linnavalitsuse ning linnavolikogu otsuseid. "Ajakirjanik võib soovida intervjueerida erakonna esimeest ning küsida ebamugavaid küsimusi, kuid on ajakirjanduse hea tava, et vastaja ka teab, millest ajakirjanikuga juttu tuleb. Peaministril paluti rääkida riigieelarvest ja haigekassa rahastamisest, kuid paraku sattus minu arvates ebaõiglase rünnaku alla" selgitas Sarapuu.

Ta lisas, et Ratas vastas nii Semjonovi kui ka TallinnaTV küsimustele. Fraktsioonijuhi arvates oli intervjuu kõike seda arvesse võttes ebamõistlikult ründav ning ei teeninud oma eesmärki inimesi informeerida. "Intervjuu sai küll väga palju tagasisidet, kuid seda valedel põhjustel," tõdes Sarapuu. Tema sõnul ei saa eeldada, et iga erakonnaliikme eest tuleb pimesi vastata peaministril, kelle kõige olulisem töö on riiki juhtida.

Sarapuu peatus ka TallinnaTV küsimusel ning sõnas, et kanal on uue juhi ja nõukogu all muutuste teel ning seda tuleks tunnustada. "Kanal on muutumas laiapõhjalisemaks ning seal võib näha ja kuulda erinevaid poliitilisi vaateid ning selle üle on mul ainult hea meel. Nõustun peaministriga, et nii see peabki olema," kinnitas Sarapuu.Viimati muudetud: 20.04.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail