Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ilm on hukas

Ilmahuviline,      17. mai 2017

Prantsuse viinapuuvälju tabas just õitsemisajal külmalaine, millele püüti mitmeti vastu seista – aja või kogu kihelkond kokku hingeõhuga külma tõrjuma. Kui saak tõesti nihu läheb, tõusevad veinihinnad ilma meie aktsiisitõusutagi; ka Lätis. Ostsingi kohe suure pudeli varuks, sest mine tea, millal see asja eest võib olla? Edasi nihkus külm meie poole, ja otse lume ja rahega Saksamaa maisiväljadele. Kinos popkorni krõbistajad, olge valvsad, ikaldus tõstab hinda nagu magusaaktsiiski! Mulle see muret ei tee, mina eelistan krõbistada oma aiasaadusi.

 

Jõudis lumi ka Saaremaa tulbiõitesse. Mandril ta õitsvaid lilli ei tabanud, küll aga leidis üles kasvumajja istutatud kurgitaimed, mis sellist ootamatut kallistust välja ei kannatanud. Rohigi ei kipu nina mullast kõrgemale tõstma, mis võib sundida herefordide kasvatajaid loomi näljast päästmiseks enneaegselt tapamajja viima. Ületoodang viib hinna hänna alla. Tarbijale pluss, aga kasvatajale miinus.

Sauga jõgigi on üleannetuks muutunud – muudab kinnistute piire omatahtsi. See on veel köömes, sest väljamaalt näidatakse pilte, kus uulitsal lausa paadiga sõidetakse.

Idapool jälle kostab mürinat. Küll väriseb maa, plahvatavad kaevandused, lõhkevad autopommid. Keegi peab Ilmavalitseja turri olema ajanud, et ta kõike seda toimuda laseb.

Meil tuleks näljast pääsemiseks paluda abi naaberoblastilt. Selle pinnast 10% pidi olema kaetud kõrvetava karuputkega, kellega nad ei mõista midagi peale hakata. See pidavat kotletina olema väga maitsev ja toitev! Ehk ongi see taim imevahend kõigi näljahädaliste abistamiseks ja aitaks ka majandusmigratsiooni vähendada?

 

Ilmahuviline

 Viimati muudetud: 17.05.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail