Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Head reisi mööda Suurt Emajõge!

MILVI ORUNUK,      09. august 2017

See oli tõesti kaunis reis mööda Emajõge, mis sai Haabersti veteranideklubi „Keskpäev“ rahvale osaks 22. juulil. Laevasõidu korraldamise eest suur tänu meie esiliidritele Lydia ja Aare Metsjärvele!

 

Polnud ju meil ettekujutust, milline võib Emajõgi olla ja kui pikalt seda mööda sõita saame. Piirissaarele jõudmiseks kulus neli tundi. Emajõe ääres olnud inimesed lehvitasid meile, soovides meeldivat laevasõitu. Kui Emajõgi sai läbitud, jõudsime Peipsi vetele. Uskumatu! Pole ennem saanud tunda sellist järve, kus kahe tunni jooksul kaldaid ei paista.

Ilmataat kinkis meile ilusa päeva. Jõelaev „Alfa“ pole küll suur, kuid on väga mugav ja igati meeldiv. Ühed valisid võimaluse tekil olla, teised sõitsid kajutis. Seltskond oli lõbus – laul saatis meid kogu tee. Kui jõudsime Piirissaareni, sai pool tundi matkata, et kõike huvitavat ära näha. Saarel kinnitasime keha ning võisime kaasa osta nii värsket kui ka suitsukala. Kui jõudsime Tartu tagasi, olid mõlemad roolimehed tõelised dželtenmenid, kes aitasid kõik reisijad laevast kindlale maale.

Kui keegi planeerib veeta elamuslikku päeva sisevetel, siis „Alfa“ pakub selleks nauditavaid võimalusi.

 

Kõike kaunist soovides

MILVI ORUNUK Tallinnast

 Viimati muudetud: 09.08.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail