Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Mälupilt augustitormist

EINAR LEPP,      09. august 2017

Tänavusedki heitlikud augusti-ilmad oma tugevate sajuhoogude ja kõvade tuuleiilidega tunduvad juba harjumuspärased olevat. Suuremat kahju põhjustab vist kartulite lehemädanik. Välgulöögist kahjustatud Finnairi lennuki Soome tagasi pöördumine Tallinna lähistelt oli reisijaile vaid huvitav lisaseiklus.

 

Poole sajandi eest oli pilt märksa kurvem. Olin sel ajal Tõrva ümbruse huviväärtustega tutvumas ja tuttavaid külastamas. Ilmamuutus sundis tutvumisringi soovitust varem lõpetama ja linnamajast varju leidma. Tormi vaibudes Tartu poole sõites pidi päris tähelepanelik olema, sest siin-seal oli teele langenud puid ja järeliilid püüdsid Jupiteri sõidusuunda omatahtsi muuta, aga külgvankris tegi reisi kaasa koolieelik.

Hoopis julmalt õiendas tormitaat arveid Kükita kandi riisika- ja mustikametsadega. Kunagi oligi maarahva arvates ainus õige söögiseen kuuseriisikas. Seenele sõideti kogu perega hobuvankril, korvidele lisaks mingi suurem anum, näiteks pesuvann. Ei tea, kuidas metsaandidega seal praegu on, kuid tollal jagus Ukrainast toodud metsaraiduritele leiba enam kui aastaks, tulemuseks suured lagedad kännustikud. Elamud pääsesid suurematest kahjudest, mõnigi elanik aga sai oma aeda langenud puu kütteks töödelda.

EINAR LEPPViimati muudetud: 09.08.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail