Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Haldusreformil okkaline tee

ELMAR HOLLMANN,      09. august 2017

Riigikogus valitsuse suhtes opositsioonis olnud Keskerakonna fraktsiooni lubaduseks oli: võimule saades teeme teisiti. Kahjuks reformistide alustatud haldusreformi osas see lubadus unustati. Reformistlik haldusreform tulnuks peatada ja reformeerimisel aluseks võtta vallaelanike enamuse tahe.

 

Praegu ongi mitmed vallad pöördunud kohtusse kaitsmaks oma õigusi juhtida valda nii nagu on toimunud seni. See on sealse rahva enamuse soov.

Hiiu maavanem Riho Rahuoja on veendunud, et Hiiumaa vald tuleb, ja pakub vallavolikogu koosseisu 23 liiget. Teatud mõttes on selline pakkumine ennatlik, sest Pühalepa ja Emmaste vald pöördusid kohtusse, kuna enamik nende valdade rahvast on Hiiumaa vallaga sundliitmise vastu.

Õhtuleht avaldas 19. juulil reformierakondlase Igor Gräzini kirjutise haldusreformi teemal. Hr Gräzin ironiseerib, nentides, et võime rahumeelselt aduda seda sümpaatset korralagedust, mis on kujunemas Eesti riigikorraldusena üle terve maa. Tegelikult panid oravad aluse sellele „korralagedusele“, mida hr Gräzin ei taha tunnistada, alusetult süüdistades praegu võimul olevat valitsust.

Võib kujuneda, et sundliitmisele kuuluvate valdade veendunud liitumisvastased boikoteerivad oktoobris toimuvaid omavalitsuste valimisi.

ELMAR  HOLLMANN, Kärdla, HiiumaaViimati muudetud: 09.08.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail