Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ratas: kooseluseadust ei tühistata

Kesknädal,      11. oktoober 2017

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et praeguse Riigikogu koosseisu ajal kooseluseadust ei tühistata. "Kooseluseadust selle Riigikogu koosseisuga, selle koalitsiooniga ei tühistata. Tõsi on ka see, et selles koalitsioonis ega Riigikogu koosseisus ei võeta suure tõenäosusega vastu kooseluseaduse rakendusakte. See jääb heas või halvas mõttes vahekoosseisuks," ütles Ratas intervjuus ajalehele Lääne Elu.

 

Küsimusele, kuidas ületada vastuolu, et jõus on Keskerakonna juhatuse otsus, mis ütleb, et kooseluseadus tuleb tühistada, vastas Ratas, et erakond lähtub valitsuskoalitsiooni konsensusest, ja konsensust selles küsimuses praegu valitsuses ei ole. "Keskerakond on koalitsioonis; selles küsimuses praegune koalitsioon konsensust ei leia. Keskerakond ei ole opositsioonierakond, vaid lähtub sellest, et ellu saab viia seda, milles valitsusliidul ühisosa on olema," lausus Ratas.

Ratase hinnangul on kooseluseaduse vastuvõtmist keeruline tagasi pöörata. Samuti on tema sõnul inimestel õigus elada ja armastada nii nagu nad õigeks peavad.

KesknädalViimati muudetud: 11.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail