Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tõkestame sotside ja reformarite kava eksvangide koondamiseks Valka

SIIRI REILJAN,      11. oktoober 2017

Mai lõpul andsid ligi 1100 valgalast kolme päeva jooksul protestiallkirja endiste vangide keskuse loomise vastu. Kaaslinlaste tahe oli üheselt selge, sest paljudeni allkirjakogujad lihtsalt ei jõudnud.

 

Valgas valitsevaid sotse ja reformareid rahva tahe aga ei huvita – eurorahadele soovitakse ligi pääseda valgalaste turvalisust ohverdades. Mai lõpul toimunud Justiitsministeeriumi ja Valga linnavalitsuse esindajate kohtumisel lepiti valgalaste tahet eirates kokku, et Lõuna-Eesti eksvangide Valka koondamise küsimuse juurde tullakse tagasi pärast sügisesi kohalikke valimisi

Arutelu tonaalsus oli selge: enne valimisi ei saa rahva tahet tähelepanuta jätta, aga keskuse loomise kava olevat iseenesest väga hea. Seega otsustavad Valga valijad seekord muuseas ka selle, kas raskete kuritegude eest pikka aega trellide taga istunud eksvangid teistest maakondadest koondatakse Valka või mitte – sotsidele ja reformaritele häält andes toetataks linlaste turvalisust ohustavat eksvangide kontsentratsiooni suurendamist Valgas. On, mille üle järele mõelda!

Põlisvalgalasena arvan, et Valgale piisab täiesti omaendagi „eksinud lambukeste“ õigele rajale juhtimise vaevast – kohaliku omavalitsuse kohustuseks on varustada oma territooriumilt pärit eksvang elamispinna ja tugiisikuga. Selleks on olemas Piiri tänava sotsiaalmaja; töökoha leidnuid saab sealt edasi suunata juba omaette korterisse. Tööpuudus on sundinud paljusid valgalasi kodulinnast lahkuma, seega vaba elamispinda jagub.

Just tööpuudus on peapõhjus, mis muudab Valga eksvangide koondamiskeskuse jaoks täiesti sobimatuks. Pärast pooleaastast eurorahade toel viibimist loodavas keskuses jäävad eksvangid kogukonna kukile nii sotsiaalabi vajajatena kui ka valgalaste turvalisuse potentsiaalsete ohustajatena.

Linnavalitsus ei ole suutnud toime tulla isegi Valgasse koondunud mõningate mustlaste tekitatud probleemidega, aga ometi soovitakse siia koondama hakata inimesi, kes ei istunud aastaid kinni mitte „moosivarguse“ eest. Sellist suhtumist sotside ja reformarite poolt tuleb pidada täielikuks vastutustundetuseks.

Teised Lõuna-Eesti omavalitsused tõkestasid Justiitsministeeriumi pakutavat euroraha noolinud ärikate plaanid selliste keskuste loomiseks justnimelt turvariski tõttu. Valga linnavalitsus oli aga isegi valmis heaks kiitma eksvangide majutamise noorte motohuvilistega ühte hoonesse, mis on ju täiesti mõistusevastane.

Vedasin koos Keskerakonna esinumbriga praegustel valimistel Valgas – Allain Karusega – eksvangide Valka koondamise vastast protestikampaaniat maikuus ja jätkan selle vastu võitlemist ka edaspidi. Kui valijad seda oluliseks peavad, seisan valgalaste turvalisuse eest järgmised neli aastat Valga linnavolikogu liikmena. Kuna Keskerakond on öelnud valgalaste heaolu parandamisele suunatud tegevusprogrammis selge „Ei!“ eksvangide koondamisele Valka, siis kandideeringi volikokku Keskerakonna nimekirjas.

Koos oleme tugevamad ja suudame kaitsta kaaslinlaste huve turvalisusega äritsejate kavade eest.

 

SIIRI REILJAN,

põlisvalgalane

 Viimati muudetud: 11.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail