Logo
21. veebruar 2018
7 (1088)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kaia Kanepi Kalle Muuli valguses

INDREK VEISERIK,      15. november 2017

Ei jõudnud vaibuda Kalle Muuli norimine Tallinna linnavalitsuses rakendatud Roheliste juhi kallal rohelise kanepi teemal, kui välja paisatiKaia Kanepi elulooraamat „Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel“ (autorid Kalle Muuli ja Helen Sulg).

 

Elulooraamatud on viimase aja trend ja neid tuleb nagu Vändrast …

Kui käsitletakse klassikut või niisama vanemat inimest, on elulugu arusaadav. Meie kuulsal tennise-tüdrukul on aga kõik alles ees. Või arvab Kalle Muuli muudmoodi?

Kaia alles hakkab oma spordielulugu tegema ja temale hoiab pöialt kogu Eesti rahvas. Viimased turniirid on seda näidanud.

Aga milleks selline raamat? Kas seetõttu, et ühes peatükis avaldab tennisist, et magas oma endiste treenerite Silver Karjuse ja Andrei Luzginiga?  Avaldab tennisist? Tegelikult avaldate ju teie, raamatu autorid!

Sportlase ja treeneri vaheline armusuhe pole midagi ennekuulmatut. Eriti tennises. Näiteks aastal 2000 kurameeris Sports Illustrated’i andmetel vähemalt tosin naiste esisajas mängijat oma juhendajaga. Mõned neist olid suisa abielus.

Aga milleks siis Kalle Muuli ja tema kaasautor sellise raamatukese tegid? Et laseme seksijutu liikvele ja äkki tuleb ostutorm? Võib-olla tulebki?

Eeskujuks oli ekrelane Hannes Võrno, kes lagastas raamatus oma pereelu ja laste tundeid. Lisaks veel halvustas meie relvajõude, kes välismissioonil.

SDV-s olla olnud maa-alused treeningsaalid, kus sportlasi koolitati ekstreemsetes oludes. Samuti on kirjutatud, et noorujujatel pidid kaasas olema „poiss-sõbrad”, et hoida tüdrukuid füüsiliselt vormis.

See võib ju tõde olla, aga see ei anna alust sobrada meie tubli sportlase intiimelus. Vaevalt et ta ise ka tõsiselt tagajärgedele mõtles, kui seda rääkis. Kas Kanepi toimis õigesti, kui suu lahti tegi, et teised noored ja nende vanemad õpiksid tema vigadest, või oleks ta pidanud suu hoopis kinni hoidma?

Treener motiveerib sportlast, sisendab temasse jõudu. Vahest toimib ta nagu hüpnotisöör. Võib tekkida ka erisuhteid, kuid need pole teiste asi arutada.

Hingelihunikust kirjamees Kalle Muuli sai aga oma rahakotile lisa. Kui palju Kaia jutus üldse tõtt on, teab vaid tema ise. Äkki oligi kübaratrikk, et raamat müüks?

INDREK VEISERIK

 Viimati muudetud: 15.11.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail