Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ratas: Tuleb tõsiselt kaaluda aktsiisipoliitika muutmist

08. veebruar 2018

"29. jaanuaril Kuku raadios kuulajate küsimustele vastates lahkasin ka valitsuse suhtumist piirikaubandusse ja edasisi plaane alkoholiaktsiisi tõusu osas. Selgitasin toona otse-eetris oma nägemust neil teemadel. Valitsuse eesmärk alkoholiaktsiisi tõstes on väga selgelt olnud alkoholitarbimise vähendamine ning seeläbi ka alkoholiga kaasnevate ulatuslike kahjude leevendamine meie inimeste riskikäitumisele ja tervisele," ütles peaminister Jüri Ratas.

Tema sõnul peab valitsus loomulikult seejuures jälgima ja kaaluma ka aktsiisitõusu reaalseid mõjusid eestimaalaste tarbimisharjumustele. "Sealhulgas meie inimeste tegelikku alkoholitarbimist, Läti piirikaubandust, aga ka vähenenud Soome turistide arvu. Kahjuks näeme me ka võrreldes suviste prognoosidega alkoholiaktsiisi alalaekumist. Samuti pole alust eeldada piirikaubanduse vähenemist senise alkoholiaktsiisi tõstmise kursi jätkudes.

Seega peame riigi eelarvestrateegia aruteludes tõsiselt kaaluma, kas ja kuidas aktsiisipoliitikat järgmise aasta algusest muuta. Nendeks diskussioonideks olen ma peaministrina valmis. Loomulikult tuleb Rahandusministeeriumil läbi kaaluda ka sellise sammu mõjud riigieelarvele ja rahandusminister Toomas Tõnistel valitsuskabinetile välja pakkuda plaanitud tõusu võimaliku ära jätmise katteallikad," märkis Ratas.Viimati muudetud: 08.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail