Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ärgem mõelgem kampaanialikult!

Jürimõisa Aadu,      14. veebruar 2018

Ümber maamuna pöörlema pandud „ahistamiskampaania“ kerib järjest tuure juurde, ning ikka ühte väravasse – süüdlane on "kottkodanik" (nagu "kodanike" ja "seltsimeeste" ajastul rahvasuus sugusid eristati). Telerist ja mõnest pihkusattunud klantspiltidega ajakirjast silmajäänu põhjal on märgata, et "tuttkodanikud" püüavad end võimalikult seksikalt eksponeerida ja seda ilmselt mitte omasoolistele mõeldes.

 

Maarahva seitungist loeme teadjameeste kurba prognoosi sünnitusealiste vähenemisest geomeetrilises progressioonis. Mingite direktiivide alusel püütakse ikka enamust allutada vähemuse diktaadile. Perekonnast rääkimine on nagu pühaduse teotamine! Varro Vooglaidi kujutatakse valge varesena meie ühiskonnas.

Lastetoetuste suurenemine sünnitama ei pane, küll teeks seda aga ühiskondliku mõtteviisi muutumine. Kes siis peaks ühiskonna arvamust mõjutama? Poliitikud tegelevad alanud valimiskampaanias vastaste tõrvamisega või uutes haldusüksustes ametikohtade hõivamisega. Ettevõtjad nõuavad väljamaalt tööjõu sissetoomist. Moslemikogukonda meil juba veidi on. Selle õiguste kaitseks võiks ju seadustada ka haaremi, ja juurdekasv tuleks oi! missugune! Ühes araabiariigis olevat ainuüksi printse üle saja!

Esialgu edendatakse võrdõiguslikkust igal pool, ka koolis. Kunagine "käsitöö" on asendatud uue õppeainega "tehnoloogia". Selle õpetamiseks ei pea isegi eraldi tunde olema, võib vilksamisi teiste tarkuste õpetamise kõrval selgeks saada! Ja muidugi kõigile ühtviisi. Hoidku jumal, kui koolijuht lubab tüdrukutele kudumist-heegeldamist õpetada; kohe tõmmatakse ta liistule. Olud muutuvad, kuid põhilised käsitööoskused rikastavad silmaringi nii akadeemikul kui ka patsiga IT-poisil.

Mingi erinevus peab ikka olema! Tüdrukutele pole mõtet näiteks saeteritamist õpetada, küll võiksid aga kõik õpilased saada pildi õmbluse tekitamisest õmblusmasinas ning koduseadmete hooldamisest. Siis ei pea õmblusniidi katkemise korral kohe remondikotta tormama. Õmblusmasinate valik kauplustes on suur, loodetavasti mõni ostja vahest kasutab neid ka.

Poistele soovitus: linnas hängimise ajal astuge mõnikord Tööriistamarketisse sisse ja silmitsege sealset rikkalikku valikut metalli- ja puidutöötlemisseadmetest ning käsitööriistadest. Ehk tekib millegi meheliku vastu huvi?

Jürimõisa AaduViimati muudetud: 14.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail