Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ei tarvitse olla hiromant

JAAN VAHTRA,      07. märts 2018

mõistmaks palgatud „käepikenduste“ ja nendega liitunud saamaliste „tantsu“ Hundisilma „häärberi“ ümber. No ei ole sel hoonel üle metsalatvade ulatuvat torni, kuhu võinuks mahutada kogu Eesti moraali koos kadunud varakaalude ja allakäiguredelitega. On vaid lihtne varasema Wabariigi metsavahimajake koos sama ajastu aktiivse taastajaga. Muistse vanapagana põhjatu kaabu otsimist tuleks küll alustada teab kust – kus lehvisid omal ajal nn Savisaare lindid, laoti vene kaartidega pasjanssi, sõimati teda tänavakaklejaks ja tema toetajaid ähvardati Augeiase tallide puhastajatega (Tartu Ülikooli eetikaosakond + „Postimees“)…

 

Tollal valitsenud presidendile ei meeldinud peidetud võilaoukse avamine Ääsmäel, mistõttu läks kaduma hulk semude kasumist; talongide kehtestamine piiras transporditurismi, kuigi päästis „kotipoisteaja“ kordumisest; omandireform koos korruptsiooniekspordiga (ja eeskujuga) võis äparduda… Vaja oli uut valitsust! See saadigi, aga vajatakse veel varikratti, kes puudlite haugatused omaks võtaks, sellega presidentide ja üldse saamaliste kaabud ununeksid, taandareng samuti.

Veel hiljuti kaaluti esimese presidendi Konstantin Pätsi monumendi rajamist Toompeale. Ei leitud toetust – põhjusteks sehkendused Harju Pangas, vapside küsimus ja pauguta alistumine. Päts ise küll ütles kunagi, et kui vaja, on ta nõus tantsima ka vanakuradi vanaemaga. Ja Eesti Wabariigil oligi raha asundustaludele 2-protsendise ehituslaenu andmiseks, lasterikastele peredele (4 last) majade, isegi talude (20–30 ha) tasuta ehitamiseks, allveelaevade muretsemiseks… Milline loll alustaks sõda, kui padruneid jätkub vaid mõneks päevaks?! Männikul toimunud plahvatus lõpetas sealsegi tootmise.

Kui palju aga tilkus Vabariigile vaba raha rublade ja 10 tonni kulla müügist, pankade ärastamisest, loomalautade tühjendamisest, metsade hõrendamisest? Lisaks Dvigatel, Kreenholm, kalalaevandus jne? Mida kogu selle raha eest Eesti riigile osteti? Kus on põhjendused, et paremalt positsioonilt startinud Vabariik jäi kahekümneks aastaks põdema? Pätsi-aegne valitsus suutis ära hoida kommunistide ja vapside riigipöördekatsed, aga Meril see õnnestus, ja sellega ta pälviski parima presidendi kuulsuse.

JAAN VAHTRA, pensionär TallinnastViimati muudetud: 07.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail