Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Plastide kasutamisele tuleb läheneda täiesti uutmoodi

ANDRES LAIAPEA,      14. märts 2018

"Eelkõige tuleb nuputada, kuidas suurendada heade plastide osakaalu. Keskkonnasõbralikud, biopõhised tooted pakuvad võimalusi nii keskkonnale kui ka Soome innovatsioonile ja oskusteabele," rõhutas Soome Keskerakonda kuuluv parlamendisaadik Hanna Kosonen.

 

Kosonen hakkab juhtima Soome keskkonnaministeeriumi loodud töörühma, mille ülesandeks on ette valmistada riiklik teekaart võitlemiseks keskkonnaprobleemidega, mis on tingitud plastide kasutamisest. Soome teekaart valmib sügiseks seoses Euroopa Liidu strateegiaga plastijäätmete vähendamiseks.

"Me peame lähenema plastide kasutamisele täiesti uutmoodi. Jalgratas tuleb uuesti leiutada, ning äärmiselt plastirikast igapäevaelu tuleb muuta selliselt, et plastijalajälg väheneks märkimisväärselt, kuid kergesti," märkis Kosonen.

"Plaste ümber töötada, asendada ja vähendada. Need kolm punkti on heaks lähtepunktiks igapäevaelus, aga plastijäätmete tõrjumine loob ka võimalusi ekspordi, tööhõive ja majanduse vaatepunktist," lisas ta.

"Tõenäoliselt tulevad seoses Euroopa Liidu plastistrateegiaga arutelu alla piirangud ühekordselt kasutavate plastide suhtes või plastimaks. Kasutamise piiramist selgelt kaalutakse," selgitas Kosonen vajadust uue lähenemise järele.

 

Euroopa Komisjon võttis jaanuaris vastu esimese kogu Euroopa Liitu hõlmava plastistrateegia, mille kohaselt peaks aastaks 2030 olema kõik ühisturule lastavad plastpakendid ringlussevõetavad ja vähenema ühekordselt kasutatava plasti tarbimine. Täpsemad ettepanekud Euroopa Liidu uuteks eeskirjadeks on kavas teha käesoleval aastal.

 

 Viimati muudetud: 14.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail