Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Mölder: Superhaigla rajamisel tasub õppust võtta Tartu Ülikooli Kliinikumist

16. märts 2018

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna esindajad ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juhid tutvustasid Tartus oma tulevikuplaane ning arutlesid, mida Tallinna Haigla rajamisel tasub silmas pidada, vahendab Raepress.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on koostöö Tartu Ülikooli Kliinikumiga oluline, sest mõlema linna ühine eesmärk on arendada terviklikult Eesti tervishoiuteenuseid ja kättesaadavust.

 

„Meil on kindlasti sarnaseid aga ka erinevaid rõõme ning kitsaskohti, mille nimel peame töötama. Kliinikumil on väga head kogemused kaasaegsete haiglahoonete ehitamisega ning Tallinna Haigla planeerimisel tasub meil sellega arvestada,“ tõdes Mölder.

 

„Meditsiinitehnoloogia pidev areng võimaldab meil kiirendada ravi kulgu ning tõsta selle kvaliteeti, kuid nüüdisaegset tehnoloogiat on sisuliselt paraku võimatu rakendada 19. sajandil ehitatud hoonetes,“ sõnas Mölder.

 

„Tõsi, Tallinna Haigla projekt on kulukas, kuid samas on selge, et superhaigla loob arstiabi osutamisel täiesti uue kvaliteedi ning muudab selle olulisel määral kättesaadavamaks Tallinnas, kuid mõningate erialade lõikes ka terves Põhja-Eestis,“ lisas Mölder.

 Viimati muudetud: 16.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail